در حال بارگذاری ...
 • برگزاری یادواره ۳۲ شهید انتظامی شاهرود

  یادواره ۳۲ شهید انتظامی شهرستان شاهرود همزمان با هفته ناجا برگزار شد.

  به گزارش حیات، به مناسبت هفته ناجا، یادواره شهدای انتظامی این شهرستان با حضور خانواده شهدا، ایثارگران، پیشکسوتان عرصه ایثار و شهادت، نیرو‌های نظامی و انتظامی و مسئولان در حسینیه ستاد فرمانده انتظامی شاهرود برگزار شد.

   

  در این مراسم که در قالب محفل روایتگری هفتگی شهدا و ایثارگران شهرستان برگزار شد، مهدی جلالی و محمد موحدی از ایثارگران رزمنده و جانباز دفاع مقدس به بیان خاطراتی از شهدا انتظامی شهرستان پرداختند.

   

  مهدی جلالی در این یادواره به خاطراتی از شهیدان یوسف رضا ابوالفتحی اولین فرمانده انتظامی استان سمنان پرداخت که در درگیری با اشرار استان فارس به شهادت رسید و مهدی عاقلان که بر اثر اثرات شیمیایی شدید دعوت حق را لبیک گفت.

   

  محمد موحدی نیز با تاکید بر این نکته که نباید این خاطرات در حد الفاظ و القاب باقی بماند و بعد از این مراسم‌ها فراموش شود گفت: مهمترین مشکل ما این است که این جلسات اثرش فقط تا زمان جلسه است و بعد از آن اثر خاصی نمی‌بینیم.

   

  وی با اشاره به شهید حسین منتظری افزود: این شهید حق بزرگی بر امنیت این شهر دارد و اولین مسئول کمیته انقلاب شهرستان و استان است که از بچه‌های سپاه بود و وارد کمیته شد.

   

  موحدی تاکید کرد: امروز اگر امنیت داریم به برکت رشادت‌های شهدایی همچون حسینیان و منتظری و نوری است و باید تلاش کنیم حرف ما از شهدا در قالب شنیدن نباشد و تلاش کنیم تمام ابعاد شهدا را آنالیز کرده و شخصیت رفتاری آن را به جامعه پیرامونی خود منتقل کنیم و الگوی رفتاری برای پرسنل نهاد‌ها و ارگان‌ها ایجاد کنیم.

   

  وی ادامه داد: شهدا را باید عملیاتی بشناسیم و بدانیم این عزیزان اگر امروز بودند ما بسیاری از مشکلات را نداشتیم و نظام به آن‌ها احتیاج داشت تا انقلاب اسلامی را به مدارج عالی برسانند.

   

  در این مراسم، فرمانده و مسئول عقیدتی سیاسی انتظامی شهرستان نیز به بیان مطالبی در باب شهدا و امنیت پرداختند.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران