در حال بارگذاری ...
 • جانباز 70 درصد دفاع مقدس در گفتگو با حیات:

  دولت تدبیر و امید اولین دولتی که پای دردل ایثارگران می نشیند

  سعید شهریان گفت: دولت آقای دکتر روحانی اولین دولتی است که به خانواده ایثارگران سر می زند و پای درد و دل آن ها می نشیند.

  سعید شهریان، جانباز 70 درصد قطع نخاع در گفتگو با پایگاه خبری حیات به روایت بخشی از خاطرات خود از سال های جنگ تحمیلی پرداخت که مشروح این مصاحبه را در ادامه می خوانید:

   

  لطفا خودتان را برای ما معرفی کنید.

   

  سعید شهریان هستم، متولد نهم خرداد ماه سال 1346 در تهران  که در سال 64 برای اولین بار از طریق بسیج دانش آموزی به مدت پانزده روز عازم مناطق عملیاتی غرب کشور در پادگان ابوذر مستقر شدیم که البته در این مدت هیچ کدام از بچه ها آسیب ندیدند و صرفا یک دوره آشنایی با شرایط جبهه و جنگ را گذراندیم.

   

  پس از طی این دوره اشتیاقی پیدا کردید که مجددا به جبهه اعزام شوید؟

   

  بله، من فضای جبهه را خیلی دوست داشتم و به همین دلیل پس از اخذ دیپلم در سال 1366 به سربازی رفتم و در نیروی زمینی ارتش خدمتم را آغاز کردم.

   

  اولین بار در کدام عملیات مجروح شدید؟

   

  دقیقا به یاد ندارم، کدام عملیات بود، اما پیش از عملیات تدارکات لازم را دیده بودیم و یازده نفر با تجهیزات کامل از محوری روی تپه غلاویز عبور می کردیم که دشمن گرایی گرفت و گلوله توپی شلیک کرد  که در یک متری من به زمین اصابت کرد و و از ما یازده نفر تعدادی شهید شدند و من هم در بین مجروحین، بیشترین آسیب دیده گی را داشتم و بزرگترین ترکش زیر لگنم قرار گرفت و من را قطع عضو کرد، در همان روز ستوانی به نام محمدی من و تعدادی از بچه های مجروح را از طریق آمبولانس به بیمارستان منتقل کرد.

   

  از خاطرات شیرین خود کمی برایمان بگویید؟

   

  خاطره ای دارم از اولین روزی که وارد منطقه جنگی شدم و پشت سیم خاردار باید پست می دادم، ساعت پست من از نیمه های شب شروع می شد و تا صبح ادامه پیدا می کرد، من بعد از یکی دو ساعت خوابم برد و وقتی از خواب بیدار شدم، دیدم از از اسلحه ام هم خبری نیست که بعد فهمیدم پاسبخش اسلحه من را با خود برده و کل آن روز کوله پشتی پر از سنگ ریزه روی دوشم قرار دادند و مجبور شدم پست بدهم که بعد ها به یکی از خاطرات شیرین دوستانم از من تبدیل شده بود.

   

  قطعا دوران دفاع مقدس لحظات تلخی را هم برای شما به همراه داشته است، خاطره تلخی به یاد دارید؟

   

  بله، بدون شک بدترین خاطره من از دوران حضور در جبهه به شهادت اکبر دهقانزاده بر می گردد که در همان روزی که گلوله توپ شلیک شد و من مجروح شدم، موج انفجار توپ اکبر را گرفت و خشک کرد، وقتی به چهره اش نگاه می کردی هیچ اثری از زخم و جراحت نبود، اما تحت تاثیر این انفجار در همان لحظه به شهادت رسیده بود  و من آن صحنه ها را هرگز نمی توانم از یاد ببرم، ضمن اینکه  موج انفجار روی من هم تاثیرات مخرب خود را گذاشت.

   

  از روزی که رئیس جمهور به دیدنتان آمد، تعریف کنید.

   

  در ابتدا، از بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاع دادند که دکتر قرار است به دیدار شما بیاید، تصور من این بود که دکتر صمیمی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان تهران قراراست به دیدن من بیاید، اما وقتی دکتر روحانی وارد منزل شدند، بسیار خوشحال و هیجان زده شدم و ضمن قدردانی از عزیزان بنیاد شهید، می خواهم از آقای دکتر روحانی تشکر کنم که با وجود مشغله فراوان، اولین دولتی است که به خانواده ایثارگران سر می زند و پای درد و دل آن ها می نشیند.

   

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  امیر سرتیپ دادبین در گفت وگوی اختصاصی با حیات:

ارتش همواره آماده جانفشانی در راه انقلاب اسلامی است
  امیر سرتیپ دادبین در گفت وگوی اختصاصی با حیات:

  ارتش همواره آماده جانفشانی در راه انقلاب اسلامی است

  فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان این که ارتش، در پرتو نظام جمهوری اسلامی ایران و حمایت های ملت، در اوج اقتدار است، گفت: ارتشیان ایران اسلامی همواره آماده جانفشانی در راه انقلاب اسلامی هستند.

  |

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد تهران بزرگ در گفتگو با حیات:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نسل جوان را با عظمت شهدا و جانبازان آشنا می کند
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد تهران بزرگ در گفتگو با حیات:

  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، نسل جوان را با عظمت شهدا و جانبازان آشنا می کند

  مرتضی صفایی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه امروز و بین نسل جوان، آن ها را با عظمت شهدا و فداکاری جانبازان و ایثارگران عزیز آشنا می کند.

  |

  المان شهدای استانداری کهگیلویه وبویراحمد رونمایی شد

  المان شهدای استانداری کهگیلویه وبویراحمد رونمایی شد

  یادمان شهدای استانداری کهگیلویه وبویراحمد، شهیدعبدالکریم رئیسیان، شهید ابوالفتح زکی‌زاده و شهید حسین چکی با حضور استاندار، تندپور مسئول حوزه بسیج ادارات استان، حجت الاسلام موسوی اطهر مشاور استاندار در امور روحانیت، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مدیران ...

  |

  نظرات کاربران