در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  آزادگی در اسارت، درس کربلاست

  غلامرضا بنی اسدی_...و پیکر های نورانی برخاک افتاد، گویی خورشید را هزار پاره کرده بودند در آن دشت پربلا، در آن ابتلای بزرگ انسان که فقط۷۲ تن باشهادت و کاروانی به تعداد اندک اما به معنا، بزرگ، ره به حقیقت بردند و بسیار در بسیار مردم، به تعداد همه آنانی که می توانستند حجت خدا را یاری کنند و نکردند، مردود شدند تا نمره ای وحشت ناک در کارنامه اولاد آدم بنشیند که سرور خویش را کشتند و اولادش را به اسارت بردند.

   از این سو اما زیبایی آنان دامن گسترده بود که آل الله جز زیبایی نمی دید و خط زیبایی و شکوه و فرحناکی را تا قیامت برای اهل حق تبیین و ترسیم می کرد. در چو امروزی هم پیکر شهدا توسط بنی اسد به خاک سپرده شد و این قوم که در کربلا نیز شهیدانی چند داشت، نقشی تاریخی رقم زد و هم کاروان اسرا به کوفه وارد شد تا دگرباره صدای علی،این صدای حقیقت، در این ویرانسرا بپیچد از حنجره بی بی زینب و بی بی ام کلثوم (س) که تحت هدایت ولی خدا، حضرت سجاد(ع) ، ادامه کربلا را می نوشتند.

   

  گویی آن هل من ناصر حسینی، ترجمه ای زینبی می یافت و مثل اذان، خفتگان را بیدار می کرد. بذر انقلاب و قیام، از کلمات کاروان بر ذهن و ضمیر مردم پشیمان می ریخت و هنوز هم آن بذر ها شکوفه می دهد چنانکه در عصر ما در شکوه نقش آفرینی شهدا و آزادگان معنا یافت. آنانی که دشمن صدامی به اسارت برد تا بشکند سروها را ، به شکنجه، بند از بند شان گشود تا ببند شان به زنجیر اسارت اما...اما کور خوانده بود چنانکه اسلافش در کربلا کور خواندند.

   

  آنان چشم بستند و جهان را در تاریکی دیدند و پنداشتند که سفره صبح و روشنی را جمع کرده اند غافل از اینکه چشم خود بسته اند و الا آفتاب، به رغم خواست آنان پرتو می افشاند و راه، نشان می دهد. کاروان امام سجاد( ع) از کربلا تا کوفه تا شام و در همه منازلی که فرود می آمدند مثل آیات قرآن، اذهان را به حقیقت می رساندند و تاریخ، اگر چه توسط قدرت های حاکم نوشته می شود و به مذاق آنان، اما نتوانسته است، روشنگری ها و قیام ها را ، خاک بپوشاند.

   

   آن خط نورانی در عصر ما را نیز آزادگان نمایندکی کردند و اردوگاه ها را به کانون آزادگی تبدیل کردند و به اسارت گیرندگان خود را به اسارت درآوردند و خود به اعتلای آزادگی رسیدند. آنان مکتبی را نمایندگی کردند که ۱۴ قرن پیش تپسط امام سجاد، طراحی شده بود. هم از تهدید « اسارت» به « فرصت آزادگی» رسیدند و هم بنیه علمی و ایمانی خود را ارتقا دادند و هم تا جایی که صدای شان می رسید، صدای انقلاب شهیدان شدند تا امروز در عراق ، نیز از صدام و بعثیان نشانی نماند چنانکه از یزیدیان نماند.

   

   این وعده صادق حضرت خداوند است که به چشم دیدیم و دیدند جهانیان و نوشت تاریخ که کربلا در کربلا و در همه جهان تکرار می شود توسط یاران آخر الزمانی سید الشهدا که به لبیک برخاسته اند هل من ناصر ینصرنی را..

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران