در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  آواز می دهند شهیدان؛ لبیک یا حسین

  غلامرضا بنی اسدی_مردم سالی یک بار عاشورا را در تقویم دارند و یک دهه هم اهل روضه و حسینیه و تکیه ومسجد می شوند. در احساس خوش این فضا، چند صباحی می نشینند.

   تجربه ثابت کرده است که این احساس، ماندگاریی که باید را نداشته است اما در جبهه که خود کربلای تجسم یافته قرن بیستم بود، رزمندگان ما در احساس مدام کربلا می نشستند و به معرفت حسینی چنان برمی خواستند که خود را مخاطب « هل من ناصر ینصرنی» حضرت اباعبدالله می دانستند که باید در معرکه لبیکی برکشند که به عالم خبر کند که این بار ، با غروب خورشید، دشت در سکوت نخواهد نشست بلکه ماجرا تا آن جا ادامه خواهد یافت که مانایی حسین و بی سرانحامی یزید را همه جهان ایمان بیاورد.

   

  بچه های ما در جبهه خود را نه جنگجو که مجاهدان لشکر سید الشهدا می دانستند که جایگاه هفتاد سومی یران حسین، به اندازه نام همه عارفان مجاهد جا دارد. آنان هر کدام خود را هفتاد و سومین نفر می دانستند، هر کس از نفس می افتاد، تفنگش در دستان رزمنده بعدی به غرش در می آمد.

   

  مشابهت ها میان جبهه و کربلا هم آنقدر پر شمار بود که همه را به تامل وامی داشت حتی آنانی که به همه کس و همه چیز شک دارند. آن ها هم باور کردند که میان محاصره و تحریم ما و حصر و بستن آب برای حضرت ارباب، رابطه ای است که به نگاه عارفان می آید.

   

   دشمن برای جنگ با امام، لشکر چند طایفه ای و چند قبیله ای آراسته بود، ما هم در برابر خود نه فقط عراقی ها که ارتشی چند ملیتی می دیدیم و از ۳۷ ملیت هم اسیر گرفتیم. دشمن با هلهله نمی گذاشت صدای امام حسین به گوش مردم و حتی سربازان برسد، جریان استکباری رسانه ای نیز نمی گذاشت دنیا ما را آنگونه که بودیم ببیند و بشناسد نه آنگونه که ما را معرفی می کنند و می خواهند چنان نشان دهند.

   

  دشمن در کربلا علی اصغر ۶ ماهه را به تیر سه شعبه، گلو درید و ما هم در جنون موشکی و بمباران عراقی ها، کم نوزاد و حتی طفل پیش از تولد، از دست ندادیم. در کربلا، دشمن سبعیت خود را با تاختن بر پیکر شهدا نشان داد ، ماهم با تانک بر پیکر شهدا تاختن توسط نوادگان همان اسقیا کم نداشتیم. در کربلا، دشمن خیمه ها را آتش زد، خلف های وحشی تر آن ددان هم آتش به خانه و کاشانه مردم زدند و بسیاری خانه ها را حتی قبل از تکمیل شدن نابود کردند و.... بله، ما میان جبهه و کربلا مشابهت فراوان می بینیم و از همه « همانندی ها» ماندگار تر همین تشابه رزمندگان ماست با قهرمانان کربلا در ایمان به سید الشهدا.

   

   آنان، امام را با دو چشم می دیدند و همراه می شدند در میان خیل « ناهمراهان» ما اما با دو گوش خود از حسین( ع) شنیدیم و در رکابش تمام قد برخاستیم تا هل من ناصر حضرتش پاسخی درخور بگیرد چنانکه تا یاران بودند چنان با جان خود به معرکه جهان باطل آن روز رفتند که امام احساس غربت نکرد. در جبهه هم امام نه غریب که برای همه « قریب» بود تا جایی که همه به یمن حضور حاضر حضرت، خود را در میدان حاضر می کردند.

   

  امروز هم نگاه اخلاف رزمندگان همان است و شهید محسن حججی، با دو چشم پیام رسان خود، به عالم خبر کرد که ما در راه حسین از سر خود هم می گذریم و سری اگر هست باید به بیعت سردار کربلا برود که هر راهی جز کربلا به حق نمی رسد. امروز و فردا و فرداها هم همه راه ها به کربلا ختم می شود و باید از کربلا آغاز شود به نام حضرت حسین علیه السلام....

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران