در حال بارگذاری ...
 • مهم‌ترین نقش آزادگان انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان جامعه است

  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه نقش آزادگان قهرمان در تقویت و تغذیه‌ی فکری جامعه برای تقابل با این هجمه‌ی فکری و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است، گفت: مهم‌ترین نقش آزادگان در این برهه‌ انتقال فرهنگ دفاع مقدس، جهاد، مقاومت و ایستادگی به نسل جدید و جوان جامعه است.

  به گزارش حیات و به نقل از دفاع پرس، حجت‌الاسلام «سید محمد‌علی آل‌هاشم» نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز پیش از ظهر امروز در چهارمین همایش آزادگان موصل 2 در تبریز با بیان اینکه روز 26 مرداد روز آزادگی فرزندان سلحشور و رادمردان شجاعی است که حریت و سربلندی را به نمایش گذاشتند، اظهار داشت: در این روز به یادماندنی و خاطره‌انگیز فرزندان برومند ایران اسلامی پس از سال‌ها مقاومت و ایستادگی در مقابل سختی‌ها و مشکلات دوران اسارت پای به میهن عزیز ایران اسلامی نهاده و با بوسه بر خاک وطن آزادگی و سربلندی ملت ایران را به رخ جهانیان کشیدند.


  وی با بیان اینکه آزادگان سروقامتان سرافراز و نستوهی هستند، افزود: آزادگان با تکیه بر ایمان و ارزش‌های معنوی قله‌های بلند آزادی و آزادگی را فتح کردند و با مقاومت و پایداری در برابر دشمن طعم تلخ شکست و ناکامی را بر متجاوزان این مرزو بوم چشاندند.


  امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه آزادگان درس فراموش نشدنی به حامیان مستکبران و هم‌پیمان های آن ها دادند، گفت: 26 مرداد سالروز ورود مردانی است که با ایستادگی و مقاومت خود دفاع مقدس را افتخاری مضاعف بخشیدند و در بند اسارت نیز دست از مجاهدت نکشیدند و با صبر و پایداری پیام اسلام ناب و انقلاب اسلامی را منتشر کردند.


  حجت‌الاسلام  آل‌هاشم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آزادگان، تصریح کرد: رهبری در وصف آزادگان می فرمایند شما در دوران اسارت شرایط سختی گذراندید و در عین حال با حفظ دین و اعتقادات و دلبستگی خود به امام و انقلاب موجب افتخار و آبرومندی ملت قهرمان در برابر دشمنان شدید.


  وی ادامه داد: آزادگان از آزمون دشوار اسارت بیرون آمدند و رنج غربت و فراق را ایثارگونه بر دوش کشیدند، درود بر غیرت و مردانی که اقتدار و صلابت ایران را به نمایش بگدارند.


  نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه آزادگان نشانه‌های ایستادگی ملتی بزرگ و سربلندی هستند، اظهار داشت: آزادگان در برابر دشمن سر خم نکرده و جوانمردانه در مقابل آنها ایستادند و بدون تردید عزت انقلاب شکوهمند ایران مرهون خون شهدا و مرهون ایستادگی و مقاومت ازادگان قهرمان ایران اسلامی است.


  آل‌هاشم اضافه کرد: اگر امروز جمهوری اسلامی امن‌ترین و مقتدرترین کشور در سطح منطقه است این اقتدار بیش از هر عاملی متاثر از فداکاری ایثارگران و آزادگان قهرمان کشور است.


  وی با بیان اینکه آزادگان مجاهدت مضاعف داشتند، ابراز داشت: این عزیزان از یک سو در میدان رزم مجاهدت کردند و از سوی دیگر با مقاومت در اسارت صلابت ایران اسلامی را نشان دادند.


  امام جمعه تبریز تصریح کرد: امروز آزادگان دلیر پس از گذشت سال‌ها از آن روزهای حماسی تمام همت و توان خود را در راه خدمت به انقلاب اسلامی، سازندگی و توسعه‌ی کشور به کار گرفته‌‌‌‌اند و پیشگامان سازندگی و آبادانی ایران عزیز هستند.


  حجت‌الاسلام  آل‌هاشم بیان داشت: امروز که دشمنان جوانان و نوجوانان این مرز و بوم ایران اسلامی را با تبلیعات گسترده رسانه‌های خود مورد هدف قرار داده‌اند نقش ایثارگران در مقابله با آنان اهمیت بسیار زیاد دارد.


  وی ادامه داد: در مقطع فعلی استکبار جهانی با صرف هزینه‌های هنگفت و امپراطوری شیطانی رسانه‌ای سعی در تهی کردن جوانان از اسلام دارد، می‌خواهند فکر نوجوان و جوان را از مبانی اسلامی تهی کنند.


  امام جمعه تبریز با بیان اینکه نقش آزادگان قهرمان در تقویت و تغذیه‌ی فکری جامعه برای تقابل با این هجمه‌ی فکری و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: مهم‌ترین نقش آزادگان در این برهه‌ انتقال فرهنگ دفاع مقدس فرهنگ جهاد، مقاومت و ایستادگی به نسل جدید و جوان جامعه است.


  حجت‌الاسلام  آل‌هاشم با بیان اینکه دوران هشت سال دفاع مقدس به فرموده‌ی رهبری اوج افتخارات ملت ایران است، افزود: برای حفظ و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت برای آینده باید این فرهنگ را با جدیت دنبال کنیم و در برنامه‌ریزی های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مدنظر قرار دهیم.


  وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم انقلاب و کشور را بیمه کنیم باید این شور و شوق و این حرکت عمومی و بسیج ملت را روز به روز تقویت کنیم.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت بازگشایی مدارس شاهد

  پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت بازگشایی مدارس شاهد

  نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی به مناسبت بازگشایی مدارس شاهد، فرا رسیدن سال تحصیلی 97- 96 را به تمام دانش آموزان به ویژه یادگاران معزز شهدا، جانبازان و آزادگان، تبریک گفت.

  |

  نظرات کاربران