در حال بارگذاری ...
 • حمایت تشکل های ایثارگران از عملکرد رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران

  اخیرا در بیانیه ای با عنوان شورای عالی انجمن های ایثارگری، از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی خواسته شده بود که از ریاست بنیاد شهید انصراف بدهد، این در حالی است که تعداد زیادی از تشکل های ایثارگری، این اقدام را محکوم کرده و از بیانیه فوق اعلام برائت کردند.

  به گزارش خبرنگار حیات، پس از اینکه، گروهی موسوم به شورای عالی انجمن های ایثارگری که فاقد هرگونه شرایط ثبت قانونی و طی مراحل لازم برای شکل گیری است، در بیانیه ای، ابقای حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران را مورد انتقاد قرار داد، اغلب اعضای تشکل های ایثارگری در نشست هم اندیشی تشکل های شاهد و ایثارگر که متشکل از 25 تشکل ایثارگری بود، از بیانیه فوق اعلام برائت کردند و ضمن انتقاد از تندروی های شورای موسوم به شورای عالی انجمن های ایثارگری، بیانیه ای را  در حمایت از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی منتشر کردند.

   

   در این ارتباط، ترکاشوند، مدیرعامل جمعیت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار در گفتگو با خبرنگار حیات، اظهار داشت: ما اولین تشکلی بودیم که اقدامات شورای عالی انجمن های ایثارگری را مورد نقد قرار دادیم، چرا که مواضع این شورا، بیانگر دغدغه های تشکل های ایثارگری نیست.

   

  ترکاشوند ادامه داد: من از طرف جمعیت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار، به طور رسمی، مخالفت خود را با بیانیه شورای عالی اعلام می کنم و ضمن تبعیت از مقام معظم رهبری و حمایت از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی همه ظرفیت خود را در همیاری و کمک به بنیاد شهید و امور ایثارگران بکار می گیرم.

   

  مدیرعامل جمعیت حفظ و ترویج فرهنگ ایثار خاطرنشان کرد: شورای عالی انجمن های ایثارگری، هیچ کدام از مراحل قانونی را رعایت نکرده است و  ما اقدام ناپسند شورای عالی را محکوم می کنیم.

   

  عبداالرحیم کریمی واحد، رئیس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت ضمن انتقاد از مواضع شورای عالی اظهار داشت: در نشست ها و دیدارهایی که با حجت الاسلام والمسلمین شهیدی طی 2 سال گذشته داشتیه ایم، به این نتیجه رسیدیم که ایشان همیشه گوش شنوایی برای دردل ها، صحبت ها، پیشنهاد ها و انتقادهای جامعه ایثارگری هستند و تلاش زیادی برای بهبود وضعیت خانواده شهدا و ایثارگران داشته اند.

   

  کریمی واحد افزود: ریاست بنیاد شهید به تشکل ها و گروه های مردم نهاد، به عنوان اتاق فکر بنیاد شهید نگاه می کند و هدفش به کارگیری پیشنهادات و انتقادات این سازمان ها برای حرکت در جهت رسیدن به اهداف بنیاد و حمایت تمام و کمال از خانواده شهدا و ایثارگران است.

   

  وی با بیان اینکه، تشکل های مردم نهاد، گروه هایی از جنس همین ملت و جامعه شاهد و ایثارگر هستند، تصریح کرد: این تشکل ها برای زنده ماندن اسلام و جمهوری اسلامی از جان، مال و خانواده خود گذشتند و بنیاد شهید در دوره آقای شهیدی، اولین گردهمایی بزرگ را با دعوت از حدود 300 تشکل و سازمان مردم نهاد فعال در حوزه شاهد و ایثارگر در سال گذشته  برگزار کرد.

   

  رئیس انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت گفت: گوش کردن به صداهای منتقد از ویژگی های آقای شهیدی است و ایشان با جامعه هدف که خانواده های عزیز شهدا و ایثارگران هستند، به طور کامل، هماهنگ و از یک جنس است و این امر را با حمایت هایی که در راستای تامین اهداف بنیاد شهید و امور ایثارگران داشته، به اثبات رسانده است.

   

  کریمی واحد در پایان خاطرنشان کرد: من معتقدم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، گزینه بسیار مناسبی برای ریاست بنیاد است تا کارها و تحولات زیادی را که در بنیاد آغاز کرده است به انجام برساند، البته این به آن معنی نیست که از ایشان و عملکردشان انتقادی ندارم، زیرا معتقدم فقط دیکته نانوشته نمره اش 20 است، ضمن اینکه، انجمن هایی مثل ما، کلیات و دورنما و بهره وری مجموعه بنیاد شهید را در 4 سال گذشته بدون نگرش های سیاسی درنظر می گیرند و در مورد فعالیت های آقای شهیدی نظر می دهند و اگر بر اساس بعضی افکار و سوگیری های سیاسی بخواهیم، کل مجموعه و ریاست بنیاد شهید را زیر سوال ببریم و با سوگیری های سیاسی نتیجه گیری کنیم، دور از انصاف خواهد بود.

   

   

   

   

   

   

   

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  گزارش توصیفی حیات از آسایشگاه شهید بهشتی:

مکانی که مامن قهرمانان یک ملت است
  گزارش توصیفی حیات از آسایشگاه شهید بهشتی:

  مکانی که مامن قهرمانان یک ملت است

  پوریا بهرادکیان_ طبق قرار قبلی، ساعت یازده صبح در یکی از کم نفس ترین روز های زمستان خودم را به آسایشگاه شهید بهشتی رساندم، قدمگاه مردانی که برای ایستادگی امروز ایران قطع نخاع شدند، همان هایی که ویلچر نشین هستند تا فرزندان ایران در کشوری آرام و ایمن به قلل پیشرفت و موفقیت دست ...

  |

  همسران جانبازان نماد بارز استقامت هستند

  همسران جانبازان نماد بارز استقامت هستند

  مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: همسران جانبازان نماد بارز استقامت و الگویی برای دختران نسل امروز هستند که در کنار زندگی و تربیت فرزندان از جانبازان با روی خوش و ایثارگری، پرستاری کردند.

  |

  نظرات کاربران