در حال بارگذاری ...
 • نامه انجمن فرزندان جانباز سراسر کشور در حمایت از رئیس بنیاد شهید

  انجمن فرزندان جانباز سراسر کشور، به عنوان تشکل مرجع ایثارگری (قشر فرزندان جانبازان) مورد تایید وزارت کشور که با همت گروهی از فرزندان جانباز برای اعتلا و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با گذر از تمام مراحل قانونی تشکیل شده است، طی نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: برخود فرض می داند که به دور از بازی های سیاسی و سهم خواهی مرسوم از تلاش ها و زحمات حمایت کرده و در برابر کاستی ها و مشکلات نیز در حد وسع خود اقدام کند.

  به گزارش خبرنگار حیات، در بخشی از نامه «انجمن فرزندان جانباز سراسر کشور» که به حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نوشته شده، آمده است:

   

  در قضاوت کارنامه چهار سال اخیر بنیاد با وجود همه فراز و نشیب ها و با وجود مشکلات موجود، تقوا حکم می کند که به نقاط قوت فراوان این کارنامه توجه شود. یکی از مهمترین اتفاقات در بنیاد شهید و امور ایثارگران ایجاد آرامش در بین جامعه هدف و پرهیز از نزاع های سیاسی بوده است که یکی ازمطالبات رهبر فرزانه انقلاب می باشد.

   

  این آرامش و همدلی سبب شد تا اقدامات قابل توجهی به انجام برسد که می توان به دیدار های ریاست محترم جمهور با بیش از یکصد خانواده شهید و جانباز اشاره کرد، ابلاغ و اجرای بخش عمده ای از قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تدوین« سند راهبردی» در راستای ارتقای سطح خدمات رسانی و اعتلای جایگاه جامعه ایثارگران و پرداخت بخش قابل توجهی از مطالبات ایثارگران از اقدامات قابل تقدیری است که باید به آن ها اشاره کرد.

   

  تشکیل «دبیرخانه شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت» و تشکیل شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سطح استان ها گرچه در اول راه به سر می برد، اما اقدام قابل ستایشی است که با وحدت و همدلی جامعه ایثارگری و تلاش های بیشتر بنیاد شهید و امور ایثارگران می تواند، نوید بخش اقدامات خوبی باشد.

   

  امروزه اشتغال، نخستین دغدغه همه خانواده ها به ویژه خانواده معزز ایثارگران است و «شورای سیاستگذاری اشتغال» و « صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران» در این راستا،انجام گرفت که به استناد ماده 32 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و با هدف توسعه و تقویت اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، اعطای تسهیلات خود اشتغالی به ایثارگران، حمایت از کارآفرینان شاهد و ایثارگر، کمک به تامین مالی مجریان طرح های خود اشتغالی، تامین منابع مالی جهت فعالیت زیر ساخت اشتغال و توانمند سازی شغلی ایثارگران تشکیل شد و می تواند، بر طرف کننده بخش عظیمی از دغدغه جامعه ایثارگری باشد.

   

  اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان ایثارگران تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تعداد قابل توجهی از ایثارگران و افراد تحت تکفل ایشان که تحت پوشش بیمه هیچ دستگاهی نیستند، از طریق سازمان بیمه سلامت، اجرایی کردن طرح پایش سلامت ایثارگران، دعوت از 98 تیم پزشکی خارجی به ایران برای درمان ایثارگران و اعزام تیم های تخصصی پزشکی به استان های کم برخوردار نیز دیگر اقداماتی است که نباید آن را نادیده گرفت.

   

  ازدیگر اقدامات بنیاد، می توان به تحت پوشش قراردادن خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و همچنین، توسعه و تکمیل زیر ساخت خدمات الکترونیکی به ایثارگران اشاره کرد.

   

  در پایان، ضمن تشکر مجدد از حجت الاسلام شهیدی و تشکر و سپاس فراوان، امیدواریم به منظور استمرار ارتقاء سطح رسیدگی به امورات خانواده معظم شهدا و ایثارگران، مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور، با تمدید حکم مسئولیت حجت الاسلام شهیدی در جایگاه نمایندگی ولی فقیه و معاونت رئیس جمهور،- یاری بخش ارائه خدمات شایسته و در شان خانواده معظم شهدا و ایثارگران در دولت دوازدهم باشیم که بی شک، نظر لطف خداوند متعال و شهدای گرانقدر را به همراه خواهد داشت.

   

   

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  تمام همت بنیاد بر حل مشکلات ایثارگران در سریع ترین زمان است

  تمام همت بنیاد بر حل مشکلات ایثارگران در سریع ترین زمان است

  مدیرکل بنیاد چهارمحال و بختیاری گفت: تمام همت بنیاد بر آن است که در سریعترین زمان ممکن مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران عزیز را رفع کند و در این راستا همکاران بنیاد خود را ملزم به حل معضلات این عزیزان می دانند.

  |

  حجت‌الاسلام نوروزی خبر داد؛

اسامی مشمولان طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگران هفته آینده اعلام می‌شود
  حجت‌الاسلام نوروزی خبر داد؛

  اسامی مشمولان طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگران هفته آینده اعلام می‌شود

  رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه‌ای که با برخی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم، مقرر شد اسامی مشمولان طرح کسر خدمت فرزندان ایثارگران در سال 96 از هفته آینده، اعلام شود.

  |

  صدور شناسنامه شهید برای شهدای ایلام

  صدور شناسنامه شهید برای شهدای ایلام

  مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ایلام گفت: یکی از اقدامات ما در ایام الله دهه فجر تشریح فعالیت های ۵ ساله این بنیاد در قالب بر پایی نمایشگاه است.

  |

  شهادت یک جانباز 70 درصد

  شهادت یک جانباز 70 درصد

  جانباز 70 درصد شهید «حاج حبیب حمزه ای» پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی ازمجروحیت در جبهه‌های دفاع مقدس، به یاران و همرزمان شهیدش پیوست.

  |

  نظرات کاربران