در حال بارگذاری ...
 • درس های دوران اسارت الگویی برای جوانان است

  مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: اسارت دانشگاهی همانند جبهه بود و به همین جهت درسهایی که اسارت داشت، الگویی مناسب و قابل استفاده برای جوانان است.

  به گزارش حیات و به نقل از ایثار، به مناسبت سالروز ورود آزادگان در 26 مرداد ماه، جانباز و آزاده سرافراز عابدین عابدی مقدم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به دعوت از بنیاد خراسان شمالی، پیش از خطبه های نماز جمعه بجنورد مرکز استان خراسان شمالی سخنرانی کرد.


  عابدی مقدم در سخنرانی خود ضمن اشاره به سختی های اسارت و تحمل بالای اسرا گفت: اسارت در تمام طول تاریخ چه در زمان امام حسین (ع) و چه هشت سال دفاع مقدس و چه در دفاع از حرمین وجود داشته است اما آنچه سخت است، اسارت بدون هدف است.


  وی در ادامه گفت: اسرای ما در اسارت آنچه را در توان داشتند و حتی بیشتر از زمان جبهه به کار می بستند و با جدیدت بیشتر به کارشان و دفاعشان ادامه می دادند و از لحاظ روحی و معنوی خود را کاملا آماده نگه داشته بودند.


  وی تصریح داشت: اسارت دانشگاهی همانند جبهه بود و به همین جهت درسهایی که اسارت داشت، الگویی مناسب و قابل استفاده برای جوانان است. اسرا در اسارت به مسائل دینی معتقد بودند و در برابر دشمن کوتاه نمی آمدند و به امور ارزشی خود می پرداختند.


  عابدی مقدم در ادامه به تحریم ها اشاره کرد و گفت: تحریم ها و محدودیت ها در آن زمان هم وجود داشت، اما اسرا مدت اسارت خود را با روحیه عالی سپری می کردند تا جایی که صلیب سرخی ها با اسرای ایران بیشتر ارتباط برقرار می کردند و اذعان داشتند که اسرای ایران با اسرای کشورهای دیگر متفاوت هستند.


  وی بیان کرد: اسرا در اسارت با تمام وجود از امام شهیدان دفاع می کردند. بحث ولایت و رهبری در بین اسرا خیلی مهم بود و دشمنان این را خوب می دانستند که مردم ایران با علم به سختی های جنگ باز هم به سوی جبهه ها روان بودند و این باعث می شد دشمنان سعی کنند رهبری را در بین مردم از بین ببرند و ائمه را کمرنگ کنند، اما هرگز نتوانستند.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران