در حال بارگذاری ...
 • یادداشت:

  روز خبرنگار گرامیداشت مدافعان قلم است

  پوریا بهرادکیان_خبرنگاری، شغل خاصی است که تا در فضایش تنفس نکنی، جذابیت ها و مخاطراتش را درک نخواهی کرد.

  هر کشوری برای تامین منافع ملی خود نیازمند به افزایش توان دفاعی است و در روزگار ما که جنگ قدرت در زمین رسانه های بین المللی جریان دارد، رسانه های ما موثر ترین نقش را در جبهه مقابله با نفوذ فرهنگی و رسانه ای غرب بر عهده دارند.

   

  در دوران جنگ سرد که نظام دو قطبی جهان شاهد حضور دو تقسیم بندی بین المللی با عنوان بلوک غرب و شرق بود، تقابل در عرصه رسانه ها گستردگی بیشتری یافت تا جایی که آمریکا در نهایت با بکارگیری قدرت رسانه ای خود و طرح جریان آزاد اطلاعات، اتحاد جماهیر شوروی را در انزوایی بین المللی قرار داد، چرا که امپریالیسم غربی به واسطه بهره گیری از شبکه های رسانه ای و خبری خود، توانست بر توان تسلیحاتی اتحاد جماهیر شوروی فائق آمده و نظام جهانی را با دگرگونی ساختاری مواجه کند، اما پس از پایان جنگ سرد، رویکرد قدرت های جهانی به رسانه جنبه عینی تری به خود گرفت و سرمایه های کلانی را صرف تاسیس رسانه های نو ظهور خبری کردند تا حقیقت را آنگونه که می خواهند به خبر تبدیل کرده و به جهان مخابره کنند.

   

  در ایران نیز انسان های متعهد و ایثارگری که تاثیر واژگان را دریافته بودند، به مقابله با هجمه رسانه ای استکبار پرداخته و در این راه، با استفاده از سبک هرم وارونه کاخ آرزوهای قدرت های جهانی را به ویرانه بدل کردند و با تیتر های شورآفرینی مانند: « امام آمد»، « شاه رفت» و «خرمشهر آزاد شد» تاریخ ساز شدند. آری، این حروف در کنار هم روایتگر ایثار و فداکاری ملتی بود که حماسه را از افسانه های باستانی به واقعیت تبدیل و سیاست های خبیثانه نظام رسانه ای غرب را خنثی کرد.

   

  خبرنگاران ما همان کسانی هستند که وقتی رسانه های بین المللی، اخبار تجاوز ارتش رژیم بعث علیه ایران اسلامی را اعلام می کردند، به منطقه عملیاتی می رفتند و با آیه شریفه ( اذا جاء نصر الله والفتح) خبر پیروزی های امت حزب الله را منتشر می کردند تا اشک شوق را به دیدگان ملت ایران هدیه دهند.

   

  خبرنگاران ما همان کسانی هستند که علی رغم خطرات جانی، با شجاعتی مثال زدنی، خود را به خاک سوریه و عراق رساندند تا با روایت دقیق حماسه سازی مدافعان حرم، دروغ پراکنی رسانه های معاند را خنثی کنند و در این راه  شهید خزایی ها، زندگی خود را به شهادت پیوند زده و هم سفره شهدا بر سر خوان نعمات بی پایان الهی شدند.

   

  در واقع، خبرنگاران ما مدافعین قلمی هستند که همچون سلاحی، رسانه های خبری جهان را از پای درآورده و تبلیغات گسترده آن ها علیه منافع ملی کشورمان را بی پاسخ نگذاشته است.

   

  در پایان نیز، ذکر این نکته حائز اهمیت است که اصحاب رسانه در صف اول جبهه مبارزه با نفوذ فرهنگی و رسانه ای دشمن قرار دارند و به واسطه مسئولیتی که در زمینه تولید محتوا و انتشار اخبار بر عهده دارند، معمولا بیش از دیگران در مضان اتهام قرار گرفته و با مشکلات خاصی مواجه می شوند، به همین دلیل، می توان روز خبرنگار را روز شرافت زنان و مردانی نامید که فداکارانه و در راستای دسترسی جامعه به اخبار درست و دقیق، از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران