در حال بارگذاری ...
 • حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:

  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای تعالی کل جامعه ضروری است

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثار و فداکاری برای تعالی جامعه ضروری است و همگی باید بکوشیم تا فرهنگ فداکاری و ایثار را در جامعه تقویت کنیم.

  به گزارش خبرنگار حیات، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون اول رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، صبح امروز، (16 مرداد ماه) در سومین جشنواره سراسری تجلیل از خبرنگاران و رسانه های برتر در حوزه ایثار و شهادت که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اهل قلم و تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: اصحاب رسانه، عکاسان و خبرنگاران نقش بزرگی را در کشور بر عهده دارند که هدایت افکار عمومی است و رسانه ها امروز می توانند، حقایق، تفکرات  و فرهنگ ایثار و شهادت را در قالب هویت فرهنگی در جامعه نهادینه کنند.

   

  حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با بیان اینکه، فرهنگ سازی در جامعه  با خلاقیت نهادینه می شود، تصریح کرد: یکی از اولویت های ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است که باید همه توان خود را صرف کنیم تا این امر محقق شود.

   

  وی بیان داشت: در بحث ایثار و شهادت ممکن است این تصور پیش بیاید که فرهنگ ایثار فقط به جبهه های نبرد اختصاص دارد، در حالی که ایثار یعنی فردی برای جامعه و منافع مردم از حقوق خود بگذرد و ترویج این فرهنگ برای کل جامعه مفید خواهد بود.

   

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: اوج قله فرهنگ ایثار، شهادت است و شهید خزایی، شهید صارمی و شهدای رسانه، خالقین اخلاق بودند و سبک زندگی خاصی داشتند و در حال حاضر، ما وظیفه داریم، این فرهنگ را به نسل آینده و آن هایی که دوران دفاع مقدس و جبهه را درک نکرده اند، منتقل کنیم.

   

  حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اشاره به اینکه، فرهنگ ایثار و شهادت ما ریشه در عاشورای کربلا دارد، افزود: انتظار من به عنوان خدمتگذار خانواده شهدا و ایثارگران از فعالین فرهنگی و رسانه ای این است که همه ما دین خود را نسبت به شهدا ادا کنیم، چرا که مدیون ایثارگران هستیم و امروز اگر مسئولین نظام اسلامی در مقابل مستکبرین ایستادگی می کنند، به واسطه روحیه شهادت طلبی ایثارگرانی است که از جان خود گذشتند.

   

  نماینده ولی فقیه  در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تاکید کرد: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران از انتقاد های سازنده استقبال می کنیم، اما با توجه به اینکه حوزه ایثار و شهادت از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است، از فعالین عرصه رسانه می خواهم که اخبار این حوزه را با روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران طرح و خبر را دقیق و موثق نقل کنند.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران