در حال بارگذاری ...
 • حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:

  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای تعالی کل جامعه ضروری است

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ایثار و فداکاری برای تعالی جامعه ضروری است و همگی باید بکوشیم تا فرهنگ فداکاری و ایثار را در جامعه تقویت کنیم.

  به گزارش خبرنگار حیات، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون اول رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، صبح امروز، (16 مرداد ماه) در سومین جشنواره سراسری تجلیل از خبرنگاران و رسانه های برتر در حوزه ایثار و شهادت که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اهل قلم و تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: اصحاب رسانه، عکاسان و خبرنگاران نقش بزرگی را در کشور بر عهده دارند که هدایت افکار عمومی است و رسانه ها امروز می توانند، حقایق، تفکرات  و فرهنگ ایثار و شهادت را در قالب هویت فرهنگی در جامعه نهادینه کنند.

   

  حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با بیان اینکه، فرهنگ سازی در جامعه  با خلاقیت نهادینه می شود، تصریح کرد: یکی از اولویت های ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است که باید همه توان خود را صرف کنیم تا این امر محقق شود.

   

  وی بیان داشت: در بحث ایثار و شهادت ممکن است این تصور پیش بیاید که فرهنگ ایثار فقط به جبهه های نبرد اختصاص دارد، در حالی که ایثار یعنی فردی برای جامعه و منافع مردم از حقوق خود بگذرد و ترویج این فرهنگ برای کل جامعه مفید خواهد بود.

   

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: اوج قله فرهنگ ایثار، شهادت است و شهید خزایی، شهید صارمی و شهدای رسانه، خالقین اخلاق بودند و سبک زندگی خاصی داشتند و در حال حاضر، ما وظیفه داریم، این فرهنگ را به نسل آینده و آن هایی که دوران دفاع مقدس و جبهه را درک نکرده اند، منتقل کنیم.

   

  حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اشاره به اینکه، فرهنگ ایثار و شهادت ما ریشه در عاشورای کربلا دارد، افزود: انتظار من به عنوان خدمتگذار خانواده شهدا و ایثارگران از فعالین فرهنگی و رسانه ای این است که همه ما دین خود را نسبت به شهدا ادا کنیم، چرا که مدیون ایثارگران هستیم و امروز اگر مسئولین نظام اسلامی در مقابل مستکبرین ایستادگی می کنند، به واسطه روحیه شهادت طلبی ایثارگرانی است که از جان خود گذشتند.

   

  نماینده ولی فقیه  در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تاکید کرد: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران از انتقاد های سازنده استقبال می کنیم، اما با توجه به اینکه حوزه ایثار و شهادت از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است، از فعالین عرصه رسانه می خواهم که اخبار این حوزه را با روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران طرح و خبر را دقیق و موثق نقل کنند.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران