در حال بارگذاری ...
 • جانباز و کارآفرین برتر در گفتگو با حیات:

  جانبازی، راهم را برای کارآفرینی هموار کرد

  علی اکبر فیاض بخش گفت: مشکلات جسمی ناشی از قطع عضو را با فعالیت های مستمر اقتصادی و کارآفرینی پشت سر گذاشتم و در حال حاضر به قدری وقت خود را صرف کار می کنم که به درد های جسمی در من هیچ اثری ندارد.

  علی اکبر فیاض بخش، جانباز و کارآفرین برتر در گفتگو با خبرنگار حیات، ضمن اشاره به فعالیت های اقتصادی اش در حوزه کارآفرینی به نقل بخشی از خاطرات خود در دوران دفاع مقدس پرداخت که شرح آن را در ادامه می خوانید:

   

  لطفا خودتان را برای مخاطبین ما معرفی کنید.

   

  علی اکبر فیاض بخش، جانباز قطع عضو دست چپ، مربی تخریب چی و برادر شهید هستم که سال 1341 در شهرستان استهبان به دنیا آمدم، در سال 60  به عنوان بسیجی به سپاه پاوه پیوستم که در آن زمان فرمانده ما ، شهید همت بود و در عملیات فتح المبین نیز برای اولین بار مصدوم شدم و مدت 40 ماه  هم در جبهه خدمت کردم و در عملیات هایی مانند: فتح المبین، بدر، ولفجر1، ولفجر مقدماتی، بیت المقدس2 و بیت المقدس 3 حضور داشتم.

   

  در چه سالی و با چه انگیزه ای وارد فعالیت اقتصادی شدید؟

   

  پس از پایان جنگ تحمیلی و در سال 1372 آقای مهندس اصلانی و مهندس عدلی انگیزه ای را در من ایجاد کردند که فعالیت های خود را در زمینه بسته بندی آغاز کنم و همین امر باعث شد که من بسته بندی زعفران را به صورت حرفه ای آغاز کنم و خدا را شاکرم که در طول این مدت توانستم در حوزه کارآفرینی نیز ورود کنم.

   

  آیا در طول سال های فعالیت خود هرگز دچار ناامیدی شدید؟

   

  مشکلاتی بود، ولی ما با آن ها دست و پنجه نرم کردیم و در واقع، سعی کردیم با عبور از مشکلات شرایط را به سود فعالیت اقتصادی خودمان تغییر دهیم، البته در زمینه کاری ما، متاسفانه یک عده هم بدون پروانه ساخت و آرم استاندارد زیر قیمت بسته بندی، محصولات خود را ارائه می کنند که مسئولین باید ضوابط قانونی محکم تری را ارائه کنند تا شاهد این گونه مسایل نباشیم.

   

  چه چیزی باعث شد که این شغل را انتخاب کنید؟

   

   به عنوان یک جانباز اعصاب و روان و قطع عضو، تنها راه فرار از درد های جسمی خود را در فعالیت اقتصادی یافتم و به قدری خود را درگیر کار کردم که وقت سر خواراندن هم ندارم و خوشحالم این مساله را اعلام کنم که تا به امروز، 4 مرتبه به عنوان کارآفرین برتر معرفی شدم و دو مرتبه از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران در همایشی به منظور تقدیر از کازآفرینان برتر شرکت کردم که به عنوان کار آفرین نمونه جانبازان کل کشور انتخاب شدم، ضمن اینکه، در نمایشگاهی در استان فارس هم به عنوان کارآفرین برتر استان در زمینه بسته بندی زعفران انتخاب و در اسفند ماه 95  هم به عنوان چهره ماندگار مدیران موفق برگزیده شدم.

   

  چه تعداد نیروی انسانی زیر نظر شما مشغول فعالیت هستند؟

   

  به طور ثابت و دائم 6 نفر را استخدام کرده ام، ولی در فصل برداشت گل زعفران، تعداد نیروی انسانی من از 150 تا 200 نفر افزایش می یابد و باعث خوشحالی است که بتوانم افراد بیشتری را سر کار بیاورم.

   

  مصاحبه از: محمد رضا نوش آفرین

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران