در حال بارگذاری ...
 • جانباز 70 درصد در گفتگو با حیات:

  سربند «اعرالله جمجمک» جانم را بیمه کرد

  قاسم مهدوی گفت: پیش از عملیات نصر 1 به بچه ها سربند می دادند و آخرین سربند که « اعرالله جمجمک» روی آن نقش بسته بود، به من رسید، معنی اش را از یکی از همرزمانم پرسیدم که گفت:« یعنی جمجمه خود را دست خدا بسپارید» و امروز پس از سال ها متوجه شدم که همان سربند جانم را بیمه کرد.

  قاسم مهدوی، جانباز 70 درصد که از سن 18 سالگی به همراه یکی از برادرانش به جبهه رفته است، در گفتگو با خبرنگار حیات اظهار داشت: اولین عملیاتی که در آن شرکت کردم، نصر 1 بود، در این عملیات که 25 فروردین سال 1366 در داخل خاک عراق و با هدف کنترل جاده چوارته ـ بسن ، توسط رزمندگان نیروی زمینی سپاه پاسداران صورت گرفت، من برای اولین بار از ناحیه سر مورد اصابت ترکش قرار گرفتم.


  وی افزود: ما 6 برادر بودیم که یکی از آن ها، شهید«برات علی مهدوی» در سال 60 توسط منافقین به شهادت رسید و برادر دیگرم حسین نیز، در سال های ابتدایی جنگ به عضویت سپاه پاسداران قائم شهر در آمد و در کردستان کنار هم بودیم، اما حسین خیلی شجاع بود تا جایی که ضد انقلاب در سنندج، مشخصات فردی او را داده و برای سر بریده او، جایزه صد هزار تومانی تعیین کردند.

   

  این جانباز 70 درصد با بیان اینکه در لحظه شهادت شهید فکوری در کنار ایشان بوده است، بیان داشت: در فاو یکی از همرزمانم ( شهید شاکری) که از قضا بچه محل بودیم، راننده خاوری بود که مهمات را به منطقه می آورد، اما در لحظه ورود به منطقه ناگهان مورد اصابت موشک بعثی ها قرار گرفت و به آتش کشیده شد و  شعله ها به چادر ها و کمپ های اطراف هم رسید و اکثر افرادی که داخل چادر بودند، به شهادت رسیدند، اما در همین حین، نگاهم متوجه بدن مجروح صمیمی، مسئول بهداشت و درمان لشکر 25 کربلا شد و با اینکه دچار سوختگی شده بود، هنوز جان داشت، به همین دلیل او را به آغوش گرفتم و از آتش دور کردم و امروز خوشحالم که ایشان از مدیران شایسته و کارآمد بنیاد شهید محسوب می شود.

   

  قاسم مهدوی در پایان گفت: هیچ توقع خاصی از مسئولین محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران ندارم، جز اینکه شرایطی را فراهم آورند تا اشتغال فرزندان ما تامین شود که مهمترین دغدغه من و بسیاری از رفقای جانباز و ایثارگرمان است.

   

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران