در حال بارگذاری ...
 • جانباز 70 درصد در گفتگو با حیات:

  سربند «اعرالله جمجمک» جانم را بیمه کرد

  قاسم مهدوی گفت: پیش از عملیات نصر 1 به بچه ها سربند می دادند و آخرین سربند که « اعرالله جمجمک» روی آن نقش بسته بود، به من رسید، معنی اش را از یکی از همرزمانم پرسیدم که گفت:« یعنی جمجمه خود را دست خدا بسپارید» و امروز پس از سال ها متوجه شدم که همان سربند جانم را بیمه کرد.

  قاسم مهدوی، جانباز 70 درصد که از سن 18 سالگی به همراه یکی از برادرانش به جبهه رفته است، در گفتگو با خبرنگار حیات اظهار داشت: اولین عملیاتی که در آن شرکت کردم، نصر 1 بود، در این عملیات که 25 فروردین سال 1366 در داخل خاک عراق و با هدف کنترل جاده چوارته ـ بسن ، توسط رزمندگان نیروی زمینی سپاه پاسداران صورت گرفت، من برای اولین بار از ناحیه سر مورد اصابت ترکش قرار گرفتم.


  وی افزود: ما 6 برادر بودیم که یکی از آن ها، شهید«برات علی مهدوی» در سال 60 توسط منافقین به شهادت رسید و برادر دیگرم حسین نیز، در سال های ابتدایی جنگ به عضویت سپاه پاسداران قائم شهر در آمد و در کردستان کنار هم بودیم، اما حسین خیلی شجاع بود تا جایی که ضد انقلاب در سنندج، مشخصات فردی او را داده و برای سر بریده او، جایزه صد هزار تومانی تعیین کردند.

   

  این جانباز 70 درصد با بیان اینکه در لحظه شهادت شهید فکوری در کنار ایشان بوده است، بیان داشت: در فاو یکی از همرزمانم ( شهید شاکری) که از قضا بچه محل بودیم، راننده خاوری بود که مهمات را به منطقه می آورد، اما در لحظه ورود به منطقه ناگهان مورد اصابت موشک بعثی ها قرار گرفت و به آتش کشیده شد و  شعله ها به چادر ها و کمپ های اطراف هم رسید و اکثر افرادی که داخل چادر بودند، به شهادت رسیدند، اما در همین حین، نگاهم متوجه بدن مجروح صمیمی، مسئول بهداشت و درمان لشکر 25 کربلا شد و با اینکه دچار سوختگی شده بود، هنوز جان داشت، به همین دلیل او را به آغوش گرفتم و از آتش دور کردم و امروز خوشحالم که ایشان از مدیران شایسته و کارآمد بنیاد شهید محسوب می شود.

   

  قاسم مهدوی در پایان گفت: هیچ توقع خاصی از مسئولین محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران ندارم، جز اینکه شرایطی را فراهم آورند تا اشتغال فرزندان ما تامین شود که مهمترین دغدغه من و بسیاری از رفقای جانباز و ایثارگرمان است.

   

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  مسئول مرکز اسلامی منچستر در گفتگو با حیات (2):

بهرمندی از تجربیات دفاع مقدس گره گشای مشکلات امروز است
  مسئول مرکز اسلامی منچستر در گفتگو با حیات (2):

  بهرمندی از تجربیات دفاع مقدس گره گشای مشکلات امروز است

  حجت الاسلام آوایی گفت: جنگ تحمیلی باعث کنار گذاشتن برخی اختلافات داخلی و بروز همدلی، وحدت، از خودگذشتگی و ایثار شد، سختی های جنگ، باطن افراد را نمایان و استعدادهای ایمانی را شکوفا کرد، در دوران جنگ معلوم شد که چه کسانی پای نظام و انقلاب تا آخر ایستاده اند و چه کسانی فقط به ...

  |

  ماجرای شهادت «علی‌رضا خطیبی» و شناسایی پیکر بی‌سرش

  ماجرای شهادت «علی‌رضا خطیبی» و شناسایی پیکر بی‌سرش

  علیرضا ابویی در کتاب روزگار همدلی می‌گوید: پیکر خیلی از شهدا روی زمین مانده بود؛ احتمال هم داشت که عراقی‌ها پلاکشان را بکنند و علی‌رضا هم گمنام بماند. برای همین خودکارم را برداشتم و چند جای لباسش نوشتم «شهید علی‌رضا خطیبی، اعزامی از یزد، عقدا».

  |

  نظرات کاربران