در حال بارگذاری ...
 • دکتر بهرامی در گفتگو با حیات:

  تشنج با کاشت الکترود های مغزی درمان می شود

  رئیس مرکز اپی لپسی بیمارستان خاتم الانبیا(ص) گفت: برای اولین بار، ثبت نوار مغز از طریق جمجمه و قرار دادن الکترود داخل مغز بیمار در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) انجام شده است.

  دکتر پرویز بهرامی، متخصص بیماری های مغز و اعصاب، فلوی فوق تخصصی صرع و نوار مغز از  بریتیش کلمبیا و مدیر گروه و رئیس مرکز اپی لپسی بیمارستان خاتم الانبیا(ص) در گفتگو با خبرنگار حیات، اظهار داشت: عزیزان جانبازی که برای درمان تشنج ها و مشکلات درمانی خود رجوع می کنند، عمدتا از طریق اصابت ترکش به سر در دوران دفاع مقدس دچار آسیب های مغزی و تشنج می شوند که یک تیم تخصصی ویژه به صورت مداوم و سالیانه پرونده های پزشکی آن ها را رصد می کند.

   

  دکتر بهرامی افزود: در طول سال، پایش هایی را تدارک می بینیم و آن دسته از بیمارانی را که به جراحی نیازمند باشند و یا از تشنج مقاوم  رنج می برند و نسبت به درمان دارویی مقاوم هستند را تحت عمل جراحی قرار می دهیم و در موارد دیگر نیز، با درمان دارویی مورد نیاز، مشکل بیمارانمان را حل می کنیم.

   

  وی با بیان اینکه تیم پزشکی پنج نفره ای روی بیماران تشنجی کار می کنند، تصریح کرد: حدود 60 درصد بیماران ما پس از عمل جراحی بهبودی کامل پیدا می کنند و در مواردی نیز با تجویز دارو، درمان صورت می گیرد، ضمن اینکه تیم متخصص ما در ابتدا کانون تشنج را در مغز رصد می کند و تنها در مواردی که عمل جراحی موید بهبودی بیمار باشد، او را تحت جراحی قرار می دهیم.

   

  شایان ذکر است، اولین و مهمترین مرکز درمانی کشور که با کمک فوق تخصص های آلمانی و کانادایی و تیم فوق تخصصی درمانی ایرانی که عبارتند از: دکتر بهرامی، دکتر شریعت زاده، دکتر رضوانی، دکتر جلالیان و دکتر زنگه آبادی به ثبت نوار مغز از طریق جمجمه و قرار دادن اکترود داخل مغز بیمار، مبادرت ورزیده است، مرکز تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیا(ص) است.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  مسئول مرکز اسلامی منچستر در گفتگو با حیات (2):

بهرمندی از تجربیات دفاع مقدس گره گشای مشکلات امروز است
  مسئول مرکز اسلامی منچستر در گفتگو با حیات (2):

  بهرمندی از تجربیات دفاع مقدس گره گشای مشکلات امروز است

  حجت الاسلام آوایی گفت: جنگ تحمیلی باعث کنار گذاشتن برخی اختلافات داخلی و بروز همدلی، وحدت، از خودگذشتگی و ایثار شد، سختی های جنگ، باطن افراد را نمایان و استعدادهای ایمانی را شکوفا کرد، در دوران جنگ معلوم شد که چه کسانی پای نظام و انقلاب تا آخر ایستاده اند و چه کسانی فقط به ...

  |

  ماجرای شهادت «علی‌رضا خطیبی» و شناسایی پیکر بی‌سرش

  ماجرای شهادت «علی‌رضا خطیبی» و شناسایی پیکر بی‌سرش

  علیرضا ابویی در کتاب روزگار همدلی می‌گوید: پیکر خیلی از شهدا روی زمین مانده بود؛ احتمال هم داشت که عراقی‌ها پلاکشان را بکنند و علی‌رضا هم گمنام بماند. برای همین خودکارم را برداشتم و چند جای لباسش نوشتم «شهید علی‌رضا خطیبی، اعزامی از یزد، عقدا».

  |

  نظرات کاربران