در حال بارگذاری ...
 • دکتر بهرامی در گفتگو با حیات:

  تشنج با کاشت الکترود های مغزی درمان می شود

  رئیس مرکز اپی لپسی بیمارستان خاتم الانبیا(ص) گفت: برای اولین بار، ثبت نوار مغز از طریق جمجمه و قرار دادن الکترود داخل مغز بیمار در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) انجام شده است.

  دکتر پرویز بهرامی، متخصص بیماری های مغز و اعصاب، فلوی فوق تخصصی صرع و نوار مغز از  بریتیش کلمبیا و مدیر گروه و رئیس مرکز اپی لپسی بیمارستان خاتم الانبیا(ص) در گفتگو با خبرنگار حیات، اظهار داشت: عزیزان جانبازی که برای درمان تشنج ها و مشکلات درمانی خود رجوع می کنند، عمدتا از طریق اصابت ترکش به سر در دوران دفاع مقدس دچار آسیب های مغزی و تشنج می شوند که یک تیم تخصصی ویژه به صورت مداوم و سالیانه پرونده های پزشکی آن ها را رصد می کند.

   

  دکتر بهرامی افزود: در طول سال، پایش هایی را تدارک می بینیم و آن دسته از بیمارانی را که به جراحی نیازمند باشند و یا از تشنج مقاوم  رنج می برند و نسبت به درمان دارویی مقاوم هستند را تحت عمل جراحی قرار می دهیم و در موارد دیگر نیز، با درمان دارویی مورد نیاز، مشکل بیمارانمان را حل می کنیم.

   

  وی با بیان اینکه تیم پزشکی پنج نفره ای روی بیماران تشنجی کار می کنند، تصریح کرد: حدود 60 درصد بیماران ما پس از عمل جراحی بهبودی کامل پیدا می کنند و در مواردی نیز با تجویز دارو، درمان صورت می گیرد، ضمن اینکه تیم متخصص ما در ابتدا کانون تشنج را در مغز رصد می کند و تنها در مواردی که عمل جراحی موید بهبودی بیمار باشد، او را تحت جراحی قرار می دهیم.

   

  شایان ذکر است، اولین و مهمترین مرکز درمانی کشور که با کمک فوق تخصص های آلمانی و کانادایی و تیم فوق تخصصی درمانی ایرانی که عبارتند از: دکتر بهرامی، دکتر شریعت زاده، دکتر رضوانی، دکتر جلالیان و دکتر زنگه آبادی به ثبت نوار مغز از طریق جمجمه و قرار دادن اکترود داخل مغز بیمار، مبادرت ورزیده است، مرکز تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیا(ص) است.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران