در حال بارگذاری ...
 • حضور خانواده معزز شهدا و ایثارگران در راهپیمایی روز جهانی قدس

  همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی روز جهانی قدس در تهران با حضور پر شور خانواده معزز شهدا و ایثارگران برگزار شد. به گزارش حیات در این راهپیمایی که در مسیرهای منتهی به دانشگاه تهران و با حضور گسترده مردم روزه دار و خداجوی تهران بر پا شد، هزاران تن از خانواده معزز شهدا و ایثارگران، جانبازان ، ایثارگران در پیشاپیش صفوف راهپیمایان شرکت داشتند.

   

  بر اساس این گزارش با وجود گرمای شدید هوا، مردم شهید پرور تهران در دسته های مختلف در خیابان های منتهی به خیابان انقلاب از ساعت 10 و 30 صبح جمعه 2 تیر مصادف با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به حرکت در آمدند و نماز جمعه را در دانشگاه تهران اقامه کردند.

   

  در خیابان طالقانی تهران  و میدان فلسطین جانبازان ویلچری که تصاویری از امام راحل و مقام معظم  رهبری و پلاکاردهایی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در دست داشتند شور و حال خاصی به راهپیمایی بخشیده بودند. مشاهدات خبرنگار حیات از این راهپیمایی حاکی است در جای جای مسیر راهپیمایی، گروه های هنری با برپایی آیین های نمایشی به این مراسم شور و اشتیاق خاصی بخشیده بودند. مادران شهیدی که با دهان روزه از چندین کیلومتر مانده به دانشگاه تهران در خیابان طالقانی، خیابان انقلاب، میدان فلسطین و دیگرهای مسیرهای راهپیمایی حرکت می کردند و زیر لب دعا و مناجات می کردند به همراه خانواده معزز شهیدان در این راهپیمایی حضور داشتند.

   

  در چهار راه ولیعصر تقاطع خیابان های انقلاب و ولیعصر، گروه های تئاتر خیابانی، نمایش های آیینی و طنز، برپایی آدمک ها و هشت پاهای عظیم الجسه که عروسک هایی از آل سعود و سران صهیونیسم به هر پای آن آویزان بود توجه راهپیمایان و به ویژه خبرنگاران خارجی را به خود جلب کرده بود.

   

  شعارهایی مانند مرگ بر اسراییل ، مرگ بر آمریکا، مرگ بر آل سعود شعار اصلی راهپیمایان بود. حضور خانواده هایی که با کودکان خردسال که در آغوش مادرشان بودند یا سوار کالسکه بودند بسیار چشمگیر بود. نهادهای مختلف نیز در مسیر راهپیمایی سعی کرده بودند با برپایی غرفه هایی به ارایه خدمات فرهنگی و اجتماعی بپردازند.

   

  در مسیرهای راهپیمایی می شد مسئولان مختلفی را مشاهده کرد که پا به پای مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده بودند. حجت الاسلام شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله این مسئولان بود که در میدان فردوسی تهران به خیل راهپیمایان پیوست و مسیر میدان فردوسی تا دانشگاه تهران را پیمود. مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان نیز در میدان فلسطین به راهپیمایان پیوست و دوشادوش تعداد زیادی از ورزشکاران که با لباس های متحد الشکل در این مراسم حضور پیدا کرده بودند به راهپیمایی در این مسیر تا دانشگاه تهران پرداخت.

   

  حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهور، آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه ، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس، سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، امیری معاون پارلمانی مجلس شورای اسلامی، سردار «حسین دهقان»، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، فرماندهان انتظامی و نظامی، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، زهرا مصطفوی دختر امام از جمله مسئولانی بودند که در این راهپیمایی حضور داشتند.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران