در حال بارگذاری ...
 • عبدالرضا عباسپور در گفتگوی اختصاصی با حیات:

  سیاست بنیاد در درمان جانبازان اعصاب و روان حضور حداکثری بیمار در کانون خانواده است

  معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سیاست بنیاد شهید و امور ایثارگران در درمان جانبازان اعصاب و روان حضور حداکثری بیمار در کانون خانواده است، لذا با توجه به کمبود مراکز روزانه اعصاب و روان، بنیاد قصد راه اندازی مراکز روزانه در کنار عقد قرارداد با مراکز مناسب روزانه اعصاب و روان را دارد تا ضمن کنترل و درمان مناسب، از حضور ایثارگر در خانواده که اثرات درمانی دارد نیز، بهره مند شویم.

  عبدالرضا عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حیات اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در تلاش است تا از تمام ظرفیت های عمومی و تخصصی در سطح کشور برای پیشگیری، درمان و توانبخشی ایثارگران استفاده نماید و در برخی موارد که کمبود در سطح کشور باشد، اقدام به ارایه خدمات مستقیم کرده است، برای نمونه با تاسیس 10 بیمارستان روانپزشکی در 8 استان کشور، مرکز ارتزو پروتز در 5 استان و  مراکز توانبخشی و بازتوانی در تمام استان ها بخشی از کمبود ها را رفع کرده ایم.

   

  عباس پور تصریح کرد: ایجاد شبکه آموزشی به کمک همسران جانبازان اعصاب و روان، تدوین پروتکل توانبخشی مبتنی بر خانواده در جامعه، طرح غربالگری بیماری های شایع در جانبازان اعصاب و روان، تهیه و توزیع کتابچه آموزش سلامت دهان و دندان و شادکامی، اجرای اردوهای یک روزه آموزشی، پایش سلامت و نشاط آوری، توانمندسازی و روحیه بخشی در جانبازان اعصاب و روان، تهیه و تدوین راهنمای درمان غیر دارویی در PTSD از جمله برنامه هایی است که در جهت درمان جانبازان اعصاب و روان در دستور کار قرار گرفته است.

   

  وی با بیان اینکه در یکسال  تعداد 379 هزار مورد بستری و جراحی عمومی داشته ایم و 9600 مورد نیز تحت جراحی تخصصی قرار گرفته اند، تصریح کرد: در درمان ایثارگران هزینه ریالی مد نظر نمی باشد و سلامتی ایثارگران برای بنیاد شهید و امور ایثارگران مهم است و به هر قیمتی این مهم صورت می گیرد و  صد در صد هزینه نیز بدون سقف و مطابق ضوابط قانونی پرداخت می شود.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران