در حال بارگذاری ...
 • عبدالرضا عباسپور در گفتگوی اختصاصی با حیات:

  سیاست بنیاد در درمان جانبازان اعصاب و روان حضور حداکثری بیمار در کانون خانواده است

  معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سیاست بنیاد شهید و امور ایثارگران در درمان جانبازان اعصاب و روان حضور حداکثری بیمار در کانون خانواده است، لذا با توجه به کمبود مراکز روزانه اعصاب و روان، بنیاد قصد راه اندازی مراکز روزانه در کنار عقد قرارداد با مراکز مناسب روزانه اعصاب و روان را دارد تا ضمن کنترل و درمان مناسب، از حضور ایثارگر در خانواده که اثرات درمانی دارد نیز، بهره مند شویم.

  عبدالرضا عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حیات اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در تلاش است تا از تمام ظرفیت های عمومی و تخصصی در سطح کشور برای پیشگیری، درمان و توانبخشی ایثارگران استفاده نماید و در برخی موارد که کمبود در سطح کشور باشد، اقدام به ارایه خدمات مستقیم کرده است، برای نمونه با تاسیس 10 بیمارستان روانپزشکی در 8 استان کشور، مرکز ارتزو پروتز در 5 استان و  مراکز توانبخشی و بازتوانی در تمام استان ها بخشی از کمبود ها را رفع کرده ایم.

   

  عباس پور تصریح کرد: ایجاد شبکه آموزشی به کمک همسران جانبازان اعصاب و روان، تدوین پروتکل توانبخشی مبتنی بر خانواده در جامعه، طرح غربالگری بیماری های شایع در جانبازان اعصاب و روان، تهیه و توزیع کتابچه آموزش سلامت دهان و دندان و شادکامی، اجرای اردوهای یک روزه آموزشی، پایش سلامت و نشاط آوری، توانمندسازی و روحیه بخشی در جانبازان اعصاب و روان، تهیه و تدوین راهنمای درمان غیر دارویی در PTSD از جمله برنامه هایی است که در جهت درمان جانبازان اعصاب و روان در دستور کار قرار گرفته است.

   

  وی با بیان اینکه در یکسال  تعداد 379 هزار مورد بستری و جراحی عمومی داشته ایم و 9600 مورد نیز تحت جراحی تخصصی قرار گرفته اند، تصریح کرد: در درمان ایثارگران هزینه ریالی مد نظر نمی باشد و سلامتی ایثارگران برای بنیاد شهید و امور ایثارگران مهم است و به هر قیمتی این مهم صورت می گیرد و  صد در صد هزینه نیز بدون سقف و مطابق ضوابط قانونی پرداخت می شود.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  دل‌نوشته‌ای خطاب به شهید بی‌سر مدافع حرم؛

خون تو خاک شرم‌زده را سیراب کرد
  دل‌نوشته‌ای خطاب به شهید بی‌سر مدافع حرم؛

  خون تو خاک شرم‌زده را سیراب کرد

  لیلا سلطانی فرزند شهید «منصور سلطانی» در دل‌نوشته‌ای خطاب به شهید حججی نوشت: تکلیف چشم‌های مظلوم و متحیرت چه می‌شود آقا محسن؟ یقین دارم از چشمهایت شقایق جوانه خواهد زد. خون تو خاک شرم‌زده را همانطور سیراب کرد که خون پدر من جزیره مجنون را.

  |

  روایتی از لشکر فاطمیون در نقاشی یک رویا

  روایتی از لشکر فاطمیون در نقاشی یک رویا

  برنامه «پلاک 8» رادیو ایران به مناسبت آیین رونمایی و نقد مستند «نقاشی یک رویا» که فردا ، سه شنبه 31 مرداد در شبکه افق برگزار می‌شود، با تهیه کننده و کارگردان این مستند گفت‌وگو می‌کند.

  |

  نظرات کاربران