در حال بارگذاری ...
 • تسلیم دشمن نمی شویم

  شهید «حجت‌الله احمدی» در فرازی از وصیت‌نامه خود می‌نویسد: ما یاران راستین امام امت با گلوله‌های اسلام که همان قطره‌قطره‌ی خونی است که از ملت مظلوم ایران بر زمین می‌ریزد، می‌گوییم: «می‌جنگیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم».

  به گزارش حیات، شهید والامقام «حجت‌الله احمدی» در سال 1336 در روستای «لیلمانج» از توابع شهرستان «سنقر و کلیایی» در استان کرمانشاه به دنیا آمد.

   

  وی در دوران انقلاب شکوهمند اسلامی، جوانی انقلابی و تحت فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) بود. شهید در سال 1362 به تیپ نبی اکرم (ص) پیوست و توانست نقش ارزنده ای در دفاع از میهن اسلامی به عهده گیرد.

   

  شهید حجت الله احمدی با سمت قائم مقام فرماندهی گردان در عملیات «کربلای پنج» شرکت کرد و در این عملیات رشادت‌های بی‌نظیری از خود نشان داد. وی پس از نبردی دلاورانه در تاریخ 65/10/11 به درجه رفیع شهادت نائل شد.

   

  فرازی از وصیت‌نامه شهید حجت الله احمدی

   

  ... سلام به روان پاک شهیدان که با خون خود درخت تناور اسلام و انقلاب را سرسبز و خرم ساختند. سلام گرم و بی‌پایان به رزمندگان اسلام که چنان سیلی به تمام جهان‌خواران زده‌اند که گوشه نشینی کرده‌اند و چنان آن‌ها را کوبیدند تا ابد نتوانند از جای برخیزند. ما یاران راستین امام امت، با گلوله‌های اسلام که همان قطره‌قطره‌ی خونی است که از ملت مظلوم ایران بر زمین می‌ریزد، می‌گوییم: «می‌جنگیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم» و برای انتقام خون این شهیدان سیل مردم حزب‌الله به جبهه‌ها بیشتر خواهد شد.

   

  برادرم! ما را فراری از مرگ نیست و با مردن نیز فراری از حکم خدا نیست. خوشا به حال آنان که زندگی‌شان برای خداست و مرگشان در راه خداست.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران