یکشنبه 6 مهر 1399 |

آرشیو گفتگو
خبر کناری-پسر های ننه عبدالله، روایت عشق و ایثار در زمان اشغال خرمشهر است

پسر های ننه عبدالله، روایت عشق و ایثار در زمان اشغال خرمشهر است 1399/05/04

سعید علامیان از اواسط دهه هشتاد شروع به نوشتن آثاری در حوزه ادبیات دفاع مقدس کرد. آثاری نظیر مأموریت در ساحل نیسان که توسط انتشارات صریر به چاپ رسید و در ردیف برگزیده‌های یازدهمین جشنواره کتاب دفاع مقدس قرار گرفت یا لشکر آچار به دست که در سال ۱۳۹۰ توسط انتشارات فاتحان وارد بازار نشر شد و با استقبال خوبی هم روبرو شد و برای تاریخ می‌گویم عنوان کتابی که به خاطرات محسن رفیقدوست پردازد و در سال 1391 توسط انتشارات سوره مهر منتشر وروانه بازار شد. پایگاه خبری حیات به بهانه نگارش اثر جدید علامیان پسر های ننه عبدالله گفت و گویی با وی داشته که در زیر می خوانید.

خبر-کرامات شهدا جمع‌آوری شود

کرامات شهدا جمع‌آوری شود 1399/04/30

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: کرامات شهدا دلیلی بر حقانیت راه انبیا است که شهدا آن را طی کرده‌اند و باید افراد دارای اهلیت آنها را جمع‌آوری کنند.

خبر-ساخت 1700مسکن ایثارگری نتیجه امضای تفاهم نامه ریاست بنیاد و استاندار

ساخت 1700مسکن ایثارگری نتیجه امضای تفاهم نامه ریاست بنیاد و استاندار 1399/04/30

حجت الاسلام عزیزی گفت: رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در تفاهم نامه ای با استاندار خراسان جنوبی از ساخت 1700 واحد مسکونی ویژه ایثارگران واجد شرایط این استان تا پایان کار دولت خبر داد.

گفتگو-دویست و چهل و ششمین شماره نشریه "افضل" منتشر شد

انتشار شماره جدید نشریه افضل 1399/04/30

شماره 246 نشریه افضل ویژه تیرماه با محوریت رسیدگی به مشکلات ایثارگران منتشر شد.

خبر-حجاب و عفاف در کلام شهدای مدافع حرم/ بخش دوم

حجاب و عفاف در کلام شهدای مدافع حرم/ بخش دوم 1399/04/29

مدافعین حرم، شهیدانی که خون خود را در راه امنیت و اقتدار ایران اسلامی فدا کردند تا ارزش های اسلامی همچون عفاف و حجاب در جامعه ظهور و بروز یابد و قوام بخش پایگاه خانواده به عنوان مهمترین رکن تشکیل دهنده جامعه باشد.

خبر-تشکیل کمیته مشترک برای فعال سازی ظرفیت های موجود در حمایت از ایثارگران

تشکیل کمیته مشترک برای فعال سازی ظرفیت های موجود در حمایت از ایثارگران 1399/04/28

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم امضای تفاهم نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در محل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می بریم و به روش‌های عادی مدیریتی نمی توان کشور را اداره کرد، کشور در دوران جنگ به جای مدیر فرمانده می خواهد و طبیعتاً افرادی که در دوران دفاع مقدس لباس رزم و فرماندهی بر تن داشتند، امروز نیز در این شرایط پای کار هستند و در خط مقدم قرار دارند و حتما وزارت صمت از ظرفیت عظیم این عزیزان، استفاده خواهد کرد.

خبر-سه شنبه های تکریم| تجلیل وزیر ارشاد از خانواده شهیدان رضوان مدنی

سه شنبه های تکریم| تجلیل وزیر ارشاد از خانواده شهیدان رضوان مدنی 1399/04/24

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تداوم طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در ارتباطی زنده تصویری از مادر خانواده شهیدان رضوان مدنی تجلیل کرد.

خبر-آیین نامه بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا ابلاغ شد

آیین نامه بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا ابلاغ شد 1399/04/24

معاون اول رئیس جمهور آیین نامه اجرایی قانون برنامه ششم توسعه درخصوص بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا را برای اجرا به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ کرد.

خبر-اسرای عراقی چگونه دست به قلم شدند؟

اسرای عراقی چگونه دست به قلم شدند؟ 1399/04/24

به تازگی چاپ پنجم از کتاب اسرار جنگ تحمیلی به روایت اسرای عراقی نوشته مرتضی سرهنگی توسط انتشارات سروش چاپ و روانه بازار شده است، این کتاب که به عقیده خود نویسنده دربر دارنده روایات و خاطرات اسرای عراقی است، و از زاویه ای بسیار متفاوت به بررسی جنگ می پردازد در همان سال 60 به سرعت به چاپ چهارم رسید. اما تا به امروز چاپ جدیدی از آن روانه بازار نشده است. پایگاه خبری حیات به بهانه چاپ پنجم این کتاب گفت و گویی داشته با مرتضی سرهنگی که در زیر می خوانید.