یکشنبه 6 مهر 1399 |

آرشیو گفتگو
خبر-«شهید منا» که پس از شهادتش به یک محکوم به اعدام زندگی بخشید

"شهید منا" پس از شهادت هم به یک اعدامی زندگی بخشید 1399/05/12

لیلا رحیمیان ثابت گفت: پدرم از معتمدین شهرمان بود و در طول زندگی، کار های خیر زیادی انجام داد و پاداش آن ها را با شهادت در منا گرفت. زمانی که بعد از فاجعه منا و شهادت پدر به کشور برگشتیم ، اولیاء دم یکی از پرونده هایی که پدرم پیگیر حل وفصل آن بود، به احترام تلاش های ایشان پیش از شهادتش، از حکم اعدام صرف نظر کردند و این اتفاق را هرگز فراموش نمی کنم که پدرم حتی با شهادتش جان انسانی را نجات داد.

خبر-سر سجاده نماز هدف"خمپاره 60" دشمن شدم

سر سجاده نماز هدف"خمپاره 60" دشمن شدم 1399/05/11

محمد شاکری گفت: سجاده نمازم را پهن کرده بودم که خمپاره 60 عراقی ها به پای چپم خورد و ترکش هایش به دست چپ و سرم اصابت کرد.

خبر کناری-پسرم از نماز شب به معراج شهادت رسید

پسرم از نماز شب به معراج شهادت رسید 1399/05/07

مادر شهید "محمود حافظی" گفت: محمود از همان نوجوانی نماز شبش ترک نمی شد و حضور او در این فضای معنوی پایش را به میدان شهادت باز کرد.

خبر-افتخار می کنیم که بزرگترین مرکز اطلاعات شهدا را  دایر کرده ایم

بزرگترین مرکز اطلاع رسانی شهدا را دایر کرده ایم 1399/05/06

سرهنگ مجید شیخیان کازرونی متولد مردادماه 1339 در شهرستان کازرون است که یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن 1358 به استخدام ارتش درآمده است. وی مبارزه علیه رژیم پهلوی را از سنین دانش آموزی آغاز کرده و در این راه دوبار توسط ساواک دستگیر، زندانی و برادرش نیز در این راه به شهادت رسیده و پس از گذراندن عمری خدمت در ارتش جمهوری اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران، در حال حاضر مسئول پایگاه اطلاع‌رسانی شهدای ارتش جهموری اسلامی ایران است. این پایگاه از زمان تاسیس تا کنون نزدیک به 48 هزار شهید را در سامانه خود ثبت، و تمامی اسناد مربوط به آنها را با دسته بندی دقیق منتشر کرده است. متن زیر مشروح گفت و گویی است که پایگاه خبری حیات با وی در رابطه با فعالیت‌های این مجموعه داشته است.

خبر-خط تماس 2313 	خط تماس بنیاد شهید برای مشاوره به ایثارگران درباره کرونا راه اندازی شد

خط تماس 2313 برای مشاوره به ایثارگران درباره کرونا دایر شد 1399/05/06

​مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران از ایجاد امکان پیگیری علائم ابتلا به بیماری کرونا برای تمام ایثارگران از طریق سامانه ۲۳۱۳ و سایت بیمه دی خبر داد.

خبر-رونمایی آنلاین از سومین چاپ کتاب "عزت شیعه"

رونمایی آنلاین از سومین چاپ کتاب "عزت شیعه" 1399/05/05

چاپ سوم کتاب عزت شیعه دفتر اول روایت صدر به همت موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و نشر رازنی چهارشنبه هشتم مرداد 88 بصورت آنلاین رونمایی می شود.

خبر-پرداخت مطالبات ایثارگران حاصل تلاش و نگاه کلان  رییس بنیاد شهید است

پرداخت مطالبات ایثارگران حاصل تلاش و نگاه کلان رییس بنیاد شهید است 1399/05/04

حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به تقدیر رییس جمهور از اقدامات ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: اقدامات مهندس اوحدی در رفع مشکلات مسکن جامعه ایثارگران باعث شد که ریاست محترم جمهور دستور پرداخت معوقات جامعه ایثارگران را در قالب مصوبه ای در هیئت دولت صادر کند.

گفتگو-برگزاری  دوره آموزش مجازی پیام‌آوران ایثار "نکوداشت سپهبد شهید سردار قاسمی سلیمانی"

برگزاری دوره آموزش مجازی پیام‌آوران ایثار "نکوداشت سپهبد شهید سردار قاسمی سلیمانی" 1399/05/04

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری دوره آموزشی مجازی ۶ ماهه سخنوری و روایت‌گری پیام‌آوران ایثار با عنوان نکوداشت سپهبد شهید سردار سلیمانی از مردادماه خبر داد.