یکشنبه 6 مهر 1399 |

آرشیو گفتگو
گفتگو-آزادگان؛ اسوه فرهنگ مقاومتی هستند

آزادگان؛ اسوه های فرهنگ مقاومتی هستند 1399/05/21

موسسه پیام آزادگان از زمان تأسیس تا کنون مجموعه‌ای از فعالیت های فرهنگی ، هنری و بعضا اجتماعی و اقتصادی را در راستای همیاری و کمک به خانواده ایثارگری کشور انجام داده و وظیفه خود را تأمین مطالبات ایثارگران و کمک به پر رنگ تر شدن جایگاه این خانواده سرافراز و از جان گذشته در کشور با استفاده از ظرفیت های حداکثری موسسه می‌داند. یکی از بخش‌های بااهمیت در این موسسه کتابخانه تخصصی آن است که به ادعای فرزانه قلعه قوند،مسئول این کتابخانه، بزرگ‌ترین بانک آثار مکتوب در حوزه آزادگان را در اختیار دارد، این کتابخانه علاوه بر گردآوری و دسته‌بندی آثار حوزه آزادگان، خود به تولید و انتشار آثار مکتوب نیز دست می زند، موفقیت اثری چون سرباز کوچک امام و تقریظ مقام معظم رهبری بر این کتاب ، نمونه‌ای از موفقیت‌های حوزه نشر موسسه است که نشان از تلاش‌های شبانه‌روزی آن‌ها برای افزایش کیفی کار خود است. پایگاه خبری حیات گفت و گویی داشته با فرزانه قلعه قوند، معاون پژوهش و نشر مؤسسه و نویسنده و ویراستار چند عنوان اثر دیگر در حوزه ادبیات آزادگان، و از او درباره کم و کیف کار کتابخانه موسسه پرسیده که در زیر می‌خوانید

خبر-ناظران مجلس در شورای عالی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت انتخاب شدند

ناظران مجلس در شورای عالی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت انتخاب شدند 1399/05/19

علی اکبر بسطامی و اردشیر مطهری با رای نمایندگان مجلس برای عضویت در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت انتخاب شدند.

خبر-آثار هنری بنیاد شهید به شبکه های سراسری و استانی ارسال می شود

آثار هنری بنیاد شهید به شبکه های سراسری و استانی ارسال می شود 1399/05/19

سید مرتضی حسینی مدیر کل امور هنری بنیاد شهید به مناسبت سالروز ورود آزادگان و شهادت شهدای منا، عملیات مرصاد،شهادت شهدای دیپلمات آثار هنری خود را برای پخش به شبکه های سراسری و استانی ارسال می کنیم.

خبر کناری-مظلوم ترین ایثارگران دوران دفاع مقدس "شهدای آزاده"  بودند

مظلوم ترین ایثارگران دوران دفاع مقدس "شهدای آزاده" بودند 1399/05/19

یحیی کمالی پور گفت: در میان ایثارگرانی که در طول 8 سال دفاع مقدس از جان خود گذشتند، شهدای آزاده مظلوم ترین حماسه آفرینان جنگ تحمیلی بودند.

خبر-جزئیات آیین نامه مصادیق و امتیازات شهید خدمت حوزه سلامت

جزئیات آیین نامه مصادیق و امتیازات شهید خدمت حوزه سلامت 1399/05/19

سید نورالدین علم بلادی مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران در رابطه با جزئیات آیین نامه مصادیق شهید خدمت حوزه سلامت به خبر نگار حیات توضیح داد

اخبار-" آزادگان سادات "  تجلیل می شوند

" آزادگان سادات " تجلیل می شوند 1399/05/16

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ از برگزاری مراسم تجلیل از آزادگان سادات تهرانی به مناسبت عید بزرگ ولایت امیر مومنان حضرت علی(ع) و 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی خبر داد.

خبر-بازخوانی سیره و سنت شهیدان عرصه مجاهدت اصحاب رسانه است

بازخوانی سیره و سنت شهیدان عرصه مجاهدت اصحاب رسانه است 1399/05/15

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی به مناسبت روز خبرنگار ضمن تبریک این روز به همه خبرنگاران و فعالان آگاه و خدمتگزار حوزه رسانه و با گرامیداشت یاد و نام پرافتخار شهدا و ایثارگران این عرصه، از درگاه پروردگار حکیم برای همه بیدارگران مؤمن و متعهد عرصه قلم و بیدارگری اسلامی و فعالان هوشیار عرصه رسانه‌­ای سلامتی و توفیق مسئلت کرد.

خبر-100 روایت  از  فرماندهان تخریب چی در کتاب "فرماندهانِ ورود ممنوع"

100 روایت از فرماندهان تخریب چی در کتاب "فرماندهانِ ورود ممنوع" 1399/05/15

رحیم مخدومی گفت: این کتاب شامل 100 روایت جذاب از سی فرمانده تخریب چی در دوران هشت سال دفاع مقدس است که بانک اطلاعاتی خوبی را در اختیار مستند ساز ها و فیلم سازهای این حوزه ایثار و شهادت قرار می دهد.

test-کتابخانه نبض فرهنگی جامعه است

وجود بیش از 18 هزار عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در کتابخانه جنگ 1399/05/14

ضرورت وجود حوزه های تخصصی و مطالعاتی در موضوعی چون جنگ نیازمند پی ریزی بنیان ها و زیر ساخت های مناسبی است که یکی از آنها تاسیس کتابخانه های تخصصی می باشد. وجود کتابخانه تخصصی دفاع مقدس، این میراث گرانبها را برای سالیانِ سال و به عنوان بخش مهمی از فرهنگ سرزمین ما برای نسل های آینده حفظ می کند.شاید بتوان گفت که بدون وجود این گونه کتابخانه ها آینده مناسبی برای مطالعات درباره جنگ متصور نیست و با فقر اطلاعاتی و حتی تحریف همراه خواهد بود. "کتابخانه تخصصی جنگ" در 31 شهریور 1379 درست به همین منظور دایر شد و تا به امروز که بیش از 20 سال از عمر آن می گذرد تبدیل به یکی از غنی ترین و پر بار ترین مراکز کتابخانه ای در حوزه دفاع مقدس شده است. وجود انواع اسناد و کُتُب راهنما، آثار ادبی، نقد و تحلیل و تاریخ نگاری و... باعث شده که هر فرد مشتاقی که به هر نحو، درگیر موضوع جنگ است، ناگزیر راهش به این کتابخانه بیفتد. از این رو در آستانه 40 سالگی دفاع مقدس ؛ پایگاه خبری حیات تصمیم گرفته سری به این کتابخانه زده و با مدیر مسئول آن گفت و گویی داشته باشد.