یکشنبه 6 مهر 1399 |

آرشیو گفتگو
مقاله-حادثه هفت تیر، سندی محکم  از جنایتکاری دشمنان ملت ایران

حادثه هفت تیر، سندی محکم از جنایتکاری دشمنان ملت ایران 1399/04/07

روز هفتم تیر 1360 بر اثر انفجار یک بمب نیرومند در مقر حزب جمهوری اسلامی در تهران، آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی به شهادت رسیدند. این انفجار در ساعت ۲۰:۳۰ در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات حزب واقع در سرچشمه تهران در جلسه ای که برای بررسی انتخابات ریاست جمهوری آینده برگزار می شد، رخ داد ومنجر به شهادت مظلومانه دکتر سید محمد بهشتی اعضای حزب جمهوری اسلامی شد.امروز 7 خرداد سال 1399 پایگاه خبری حیات، ازاین واقعه تلخ و دردناک یادی کرده است.

مقاله-مجاهدی خستگی ناپذیر

مجاهدی خستگی ناپذیر 1399/04/06

سردار شهید مهدی خوش‌سیرت فرمانده تیپ و معاون لشکر ۱۶ قدس گیلان بود که در ۱۶ عملیات دوران دفاع مقدس حضور محوری داشت و پس از ۱۳بار جانبازی در ارتفاعات ماووت به شهادت رسید. این سردار شجاع، با حضور در عملیات هایی مثل طریق القدس، فتح المبین ، بیت المقدس ، فتح خرمشهر، رمضان، مسلم ابن عقیل ، محرم ، والفجر4، والفجر6، هور العظیم ، قدس ، بدر ، والفجر8 ، کربلای2 ، کربلای5 ، ونصر4 نشان داد که از روحیه جهادی سیری ناپذیری برخوردار است، سیمای او برای همگان نمای آرامش و متانت بود و تصمیماتش در لحظات خطر و بحران عمیقا منطقی و کار ساز، این شهید بزرگوار سرانجام در عملیات نصر 4 (فتح ماووت عراق) در تاریخ 6تیرماه ۶۶ به دعوت حق لبیک گفت و به دیدار معبودش شتافت.

مقاله- سردار هور

سردار هور 1399/04/04

چهارم تیرماه سالروز شهادت مظلومانه فرمانده دلاور و خط شکن قرارگاه نصرت سردار شهید علی هاشمی است. فرمانده‌ای که نباید تا زمان زنده بودن صدام حرفی از او زده می‌شد.با توجه به فرارسیدن سالروز شهادت این سردار آزاده پایگاه خبری حیات نگاهی انداخته به گوشه هایی از زندگی او، در کتاب زندان الرشید که توسط همرزم و نزدیک ترین فرد به این فرمانده بزرگ نوشته شده است.

تک عکس-شهادت گردنبندی بر گردن جوانان لایق است

شهادت گردنبندی بر گردن جوانان لایق است 1399/04/04

4تیر مصادف با سالگرد شهادت شهید اکبر ابراهیم زاده، جانشین تخریب لشکر قدس گیلان در عملیات نصر 4 است. این شهید والامقام در طول عمر با برکتش از روزهای انقلاب گرفته تا روزهای جنگ بسیار در جبهه حق کوشید، بطوری که با سن و سال کم گره گشای مشکلات مردم بود و تلاش در این جبهه را کم از رشادت در میدان جنگ نمی دانست. او همزمان با جهاد اصغر و حضورش در جبهه همواره تلاش می کرد در عرصه ی امتحانات الهی و جهاد اکبر رو سفید باشد. وی که شهادت را همچون گردنبندى بر گردن جوانان لایق و سعادتی بزرگ و افتخاری عظیم می دانست، سرانجام پیش از ظهر چهارمین روز از تابستان سال 66، بر اثر اصابت مستقیم تیر به قلبش در ماووت عراق به دیدار حق شتافت و به شهادت رسید.

مقاله-پیروزی و اقتدار ؛ از کربلای10 تا نصر5

پیروزی و اقتدار در جنگ های کوهستانی 1399/04/03

عملیات پیروزمند نصرپنج با هدف آزادسازی تعدادی از روستاهای ایران، تسلط رزمندگان اسلام بر ارتفاعات مشرف به منطقه شهرقلعه دیزه عراق و انسداد راه نفوذ عناصرضد انقلاب به داخل مرزهای ایران اسلامی با استفاده از تاکتیک ویژه جنگ های کوهستانی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت.

خبر-گوشه ای دیگر از جنایت منافقین علیه یک ملت بزرگ

گوشه ای از جنایت منافقین علیه یک ملت بزرگ 1399/04/02

پس از آنکه سازمان منافقین وارد فاز مسلحانه علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران شد، درگیری‌های پراکنده و مسلحانه، اقدام به بمب‌گذاری و ترورهای گسترده، از تابستان 1360 آغاز شد. در همین راستا، منافقین با انفجار بمبی در سالن راه آهن قم و با هدف بوجود آوردن رعب و وحشت در دل مردم و ایجاد نا امنی در کشور، دست به عملی وحشیانه و جنایتکارانه زدند .بنا به گزارش روزنامه‌های آن زمان، راس ساعت 16 و 20 دقیقه روز دوم تیر ماه سال 1360 بمبی توسط منافقین در سالن انتظار راه آهن شهر قم منفجر شد که منجر به شهادت و زخمی شدن ده‌ها تن از مردم بی‌گناه کشورمان شد. پایگاه خبری حیات به بهانه پاسداشت یاد و خاطره هموطنانی که در این عمل جنایتکارانه به شهادت رسیدند، مروری داشته بر این اتفاق که در زیر می خوانید.

گفتگو-همسرم وصیت کرد، از طلبکاران بیت المال و نظام نباشید

همسرم وصیت کرد، از طلبکاران بیت المال و نظام نباشید 1399/04/02

سردار شهید دادالله شیبانی، یکی از شهدایی است که سالروز تولد و شهادتش تنها یک روز فاصله دارد. پس از حضور در دفاع مقدس و جبهه های جنگ به جمع مدافعان حرم پیوست و یک سال پس از حضورش در سوریه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

مقاله-چمران؛ مجاهدی بزرگ که تکرار نخواهد شد

چمران؛ مجاهدی بزرگ که تکرار نخواهد شد 1399/03/31

شهید دکتر مصطفی چمران از قلب ویرانه های بیروت تا قله های بلند کوه های جبل عامل و مرزهای فلسطین اشغالی، ردی از شجاعت و مردانگی های خود را بر جای گذاشته، رزمنده ای انقلابی و خالص چون طلای ناب، که هیچ چیز جز آزادی و آزادگی را نمی شناخت و تمامی عمر خود را صرف مبارزه در راه نجات مظلومان از دست ستم کاران و غاصبان کرد.به یقین حدود اندیشه های آزادی خواهانه او از مرز های یک جغرافیای سرزمیی فراتر می رفت و حضورش در جای جای مناطق تحت اشغال و ظلم بیگانه موید این حقیقت است، چمران از جنس مردانی بود که هستی اش با شهادت درآمیخته بود و سیمایش نشان روشنی از نور شهادت داشت. امروز 31 خرداد 1399 خورشیدی مصادف است با سالروز شهادت این بزرگ مرد میادین نبرد حق علیه باطل، پایگاه خبری حیات به همین مناسبت به زندگی سراسر مبارزه ، مقاومت و ایثار این سلحشور بزرگ نگاهی انداخته است.

مقاله-جنگ و جهادِ اکبر

جنگ و جهادِ اکبر 1399/03/27

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به ضرورت انجام اقدامات وسیع و سریع در راستای محرومیت زدائی و افزایش تولیدات کشاورزی وتوسعه و عمران روستاها با وجود ارگان های رسمی دولتی، جهاد سازندگی در ۲۷ خرداد ماه ۱۳۵۸ با فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به منظور فراهم آوردن نهضتی همه جانبه برای مبارزه با فقر و محرومیت بجا مانده از رژیم گذشته و توسعه و عمران روستائی به وجود آمد. جهادگران جهاد سازندگی در دوران 8 ساله دفاع مقدس با خلوص نیت و بدون کوچکترین چشم‌داشتی تنها برای اینکه کاری از امور نظام جمهوری اسلامی ایران به انجام برسد وارد میدان شدند و طول این هشت سال خالصانه و با تمام نیرو و توان به کار جهاد در جبه ها و پشت جبهه ها پرداختند.

گفتگو-هیچ جبهه ای در غرب و جنوب از حضور برادرم خالی نبود

هیچ جبهه ای در غرب و جنوب از حضور برادرم خالی نبود 1399/03/27

سردارشهید قاسم مدهنی فرزند عین شاه، در 10 خرداد سال 1341، در خانواده ای اصیل در شهرستان خرم‌آباد دیده به جهان گشود. وی در روستای کن کبود تحصیلات ابتدایی خود را به پایان رساند و برای گذراندن مقاطع تحصیلی بالاتر به دبیرستان آیت الله طالقانی خرم آباد رفت. در این زمان که مقارن با پیروزی و سال های اول انقلاب اسلامی بود وی در جهت گسترش ارزش های اسلامی فعالیت های انقلابی خود را آغاز کرد و با شروع جنگ به عضویت سپاه در آمد و با علاقه زیادی که به انقلاب داشت به صورت فعال و با روحیه ای خستگی ناپذیر راهی جبهه شد.