یکشنبه 6 مهر 1399 |

آرشیو گفتگو
خبر-تجلیل از ایثارگران را از اهم برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس است

تجلیل از ایثارگران از اهم برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس است 1399/04/23

تجلیل از ایثارگران را از اهم برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس است

گفتگو- روایت معاون وزارت امور خارجه از صبح  شهادت شهید سلیمانی/ آمریکایی ها پیغام فرستادند که پاسخ ندهید

روایت معاون وزارت امور خارجه از صبح شهادت شهید سلیمانی/ آمریکایی ها پیغام فرستادند که پاسخ ندهید 1399/04/21

محسن بهاروند معاون وزارت امور خارجه مطرح کرد: صبح شهادت شهید سلیمانی آمریکایی‌ها پیغام فرستادند که پاسخ ندهید.

گفتگو-احیاء یادمان شهدای یاسوج  در دستور کار قرار گرفت

احیاء یادمان شهدای یاسوج در دستور کار قرار گرفت 1399/04/21

روز پنج شنبه 19 تیر ماه ،مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول کنگره ملی شهدای گمنام و جاویدالاثر کشور،سرگرد پاسدار محمد دانش فر از پروژه های سپاه فتح و استان کهگلویه و بویر احمد ،یادمان‌های شهدای گمنام سطح این استان دیدن کرد. وی همچنین در این سفر با فرماندهی محترم سپاه فتح سردار خرم دل و نماینده خبرگان رهبری حضرت آیت الله ملک حسینی و ائمه جمعه استان ملاقات کرد. وی همچنین در این سفر با گروه های جهادی منطقه و عشایر و قبایل به هم اندیشی پرداخت. پایگاه خبری حیات به بهانه این سفر گفت و گویی داشته با سرگرد دانش فر که در زیر می خوانید.

خبر-عکس/ دیدار رئیس بنیاد شهید با جانبازان

عکس/ دیدار رئیس بنیاد شهید با جانبازان 1399/04/21

رئیس بنیاد شهید در جمع جانبازان مجتمع توانبخشی جانبازان امام خمینی (ره) حاضر شد و ضمن دیدار، عیادت و تجلیل از جانبازان، مسائل و مشکلات این عزیزان را بررسی کرد.

خبر-عکس/ دیدار رئیس بنیاد شهید با جانبازان

عکس/ دیدار رئیس بنیاد شهید با جانبازان 1399/04/21

رئیس بنیاد شهید در جمع جانبازان مجتمع توانبخشی جانبازان امام خمینی (ره) حاضر شد و ضمن دیدار، عیادت و تجلیل از جانبازان، مسائل و مشکلات این عزیزان را بررسی کرد.

گفتگو-گفت و گو با حجت الاسلام عسگری ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه

قدردانی جامعه ایثارگری از گام جهادی رییس بنیاد شهید 1399/04/17

مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح دوشنبه 16 تیر به استان کرمانشاه سفر کرد. حضور در مزار شهدای شهر کرمانشاه، امضاء تفاهم‌نامه ساخت و تامین زمین پنج هزار واحد مسکونی برای ایثارگران و خانواده شهدا و دیدار با امام جمعه این شهر و حضور در منزل شهیدان حشمت الله و حمدالله جلیلیان از جمله برنامه‌های وی بود. به همین مناسبت پایگاه خبری حیات گفت و گویی با حجت الاسلام هادی عسگری، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه برای تشریح دستاوردهای این سفر داشت، که در زیر می خوانید:

گفتگو-سردار جوانی که عباس گونه به شهادت رسید

سردار جوانی که عباس گونه به شهادت رسید 1399/04/10

عملیات کربلای یک عملیات تهاجمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، علیه نیروهای ارتش عراق بود که در تیر ماه سال 65، به مدت 10 روز به‌صورت گسترده در منطقه مهران انجام شد. این عملیات با رمز یا ابا الفضل العباس ادرکنی آغاز شد و با پیروزی رزمندگان اسلام و باز پس گیری شهر مهران و سلسله ارتفاعات قلاویزان و دستیابی به مرز و تامین کل منطقه به پایان رسید. در این عملیات که خون های پاکی تقدیم اسلام شد، ۷۰۰ تن از نیروهای خودی شهید و ۴۵۰۰ تن نیز مجروح شدند. سردار شهید سید احمد کریمیان از شهدای این عملیات است که در 10 تیر 65، در شهر مهران بر اثر اصابت راکت هواپیما، به خیل رستگاران پیوست.

گفتگو-10 سال پیش خواب دیدم، یک بسته سفید آوردند و گفتند این جواد است / افتخار می کنم که مادر شهید جواد الله کرم هستم

10 سال پیش خواب دیدم، یک بسته سفید آوردند و گفتند این جواد است / افتخار می کنم که مادر شهید جواد الله کرم هستم 1399/04/09

پس از گذشت چهار سال از شهادت مظلومانه شهید بزرگوار جواد الله کرم، خبر پیدا شدن پیکر مطهر این فرمانده جبهه مقاومت، اشک شوق را از دیدگان خانواده و نزدیکانش سرازیر کرد. پیکر مطهر شهید جواد الله کرم که خبر شهادتش در سال 1395 در موجی از بهت و ناباوری منتشر شد، در خاک وطن و در کنار سایر شهدای مقاومت و هشت سال دفاع مقدس آرام گرفت.پایگاه خبری حیات، امروز، پای گفت و گو با مادر فرمانده غیوری نشست که حماسه آفرینی هایش در دفاع ار حرم اهل بیت تا قیام مهدی موعود، از یاد ها نخواهد رفت، مشروح این گفت وگو را در زیر می خوانید:

گفتگو-زمانی که دخترمان رقیه، 3 ساله شد همسرم به شهادت رسید

زمانی که دخترمان رقیه، 3 ساله شد همسرم به شهادت رسید 1399/04/08

سردار شهید موسی الرضا خراسانی قلی آباد، که سابقه ی 7 سال حضور مستمر و تاثیر گذار در جبهه های دفاع مقدس را دارد، در 1 دیماه سال1342، در خانواده ای مومن و کشاورز در روستای قلی آباد شهرستان گرگان متولد شد. با اوج گیری جریانات انقلاب وی درحالیکه نوجوان 15 ساله ای بود، به صورت شبانه روزی فعالیت های انقلابیش را پی می گرفت، به پخش کردن اعلامیه می پرداخت و در تظاهرات ها نیز بصورت فعال حضور داشت. وی پس از پیروزی انقلاب به بسیج پیوست و با آغاز جنگ تحمیلی با رها کردن خانه و خانواده بر حسب احساس وظیفه‌ای که می کرد راهی جبهه شد. شهید خراسانی که ادامه تحصیل نداده بود و از هوش بالایی در امورات جنگ و عملیات ها برخوردار بود با شرکت در کلاس های نهضت که در جبهه برگزار می شد ادامه تحصیل داد و سرانجام پس از چندین بار جانبازی، در 8 تیر سال 66 در عملیات نصر 4 در حالیکه مشغول جابجایی مهمات بود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

گفتگو-روایت تلخ یک پرستار از بمباران شیمیایی سردشت / تعداد مجروحین بیشتر از چهار برابر تخت های بیمارستان شهر بود

روایت تلخ یک پرستار از بمباران شیمیایی سردشت / تعداد مجروحین بیشتر از چهار برابر تخت های بیمارستان شهر بود 1399/04/08

پرتویان از پرستاران بیمارستان سردشت با بیان اینکه بعد از بمباران شیمیایی این شهر توسط رژیم بعث عراق، عده زیادی از مردم به علت عدم آگاهی آشنایی با بمباران شیمیایی آلوده شدند، گفت: حجم مجروحین این فاجعه به حدی بود که ما در روی هر تخت بیمارستان ۴ نفر را می خواباندیم و آنها را مداوا می‌کردیم.