شنبه 24 آذر 1397 |

آرشیو مقاله
مقاله-ترس ما از چشم هایی است که به بیت المال دوخته شده نه از جنگ

ترس ما از چشم هایی است که به بیت المال دوخته شده نه از جنگ 1397/03/18

محمد رضا شهیدی خراسانی یادم هست آن زمان هزینه غذایی هم که در ماموریت می دادند را مصرف نمی کردیم تا کمکی باشد برای جبهه. پول غذا و هزینه ایاب و ذهاب را از جیب خودمان می دادیم و اگر به جبر روزگار سوار خودروی سازمانی می شدیم کرایه اش را تمام و کمال می پرداختیم...

مقاله-چراغ دار جهاد و شهادت بود چراغچی

چراغ دار جهاد و شهادت بود چراغچی 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی؛ شرمنده، ما شهدا را نمی شناسیم حتی همان هایی که فکر می کنیم خیلی می شناسیم شان! تعجب نفرمایید همین الان از شما بپرسند که همت و باکری و کاوه و برونسی و صیاد شیرازی و آبشناسان و دوران و.... چه ویژگی هایی داشتند که چنین خداوند آنان را برکشید ، به اندازه دو خط نمی توانیم توضیح دهیم.

مقاله-راز ماندگاریِ صیاد شیرازی

راز ماندگاریِ صیاد شیرازی 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی اسلام را محمدی الحدوث اما حسینی البقا می دانیم. یعنی، اسلام که بر اساس بعثت نبی مکرم خدا، حضرت محمد مصطفی(ص) حادث و متولد شده، ماندگاری خویش را در عاشورای حسینی بیمه کرده است.

مقاله-درکلاسِ درس امیرانِ شهید

درکلاسِ درس امیرانِ شهید 1397/03/18

محمد رضا شهیدی این روزها مشهد الرضا حال خوشی دارد. گویی شهدا به شهر برگشته اند چه در خیابان های اصلی، چشم آدم به زیارت تصاویر نورانی شهدا، روشن می شود واین بار امیرانِ شهیدِ ارتش اسلام، در دیده و دل می نشینند. هر شهید را که می بینی، هزار حرف ناب در جانت می نشیند.

مقاله-شکوفایی سینمای ایران و جهان اسلام در عرصه ایثار و مقاومت

شکوفایی سینمای ایران و جهان اسلام در عرصه ایثار و مقاومت 1397/03/18

پوریا بهرادکیان_ با پایان جنگ سرد و فرو ریختن نظام دو قطبی شرق و غرب، کشور های غربی به ویژه آمریکا برای پیشبرد اهداف خود در سطح جهان، سرمایه گذاری کلانی روی رسانه ها انجام داده و با ارائه تصویر های دروغین از کشور های ظلم ستیز و ضد استکباری مثل ایران افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار دادند.

مقاله-سینه های ستبر و اقتدار دشمن شکن ارتش

سینه های ستبر و اقتدار دشمن شکن ارتش 1397/03/18

محمد رضا شهیدی ارتش، ستودنی است. اصلا ستایش، حق ِ مسلمِ مردانی است که در فصل خطر، چونان چتری امن بر سر مردمان وطن خویش قرار می گیرند و باران خطر را به جان می خرند تا مردمان دیارشان در سلامت باشند.

مقاله-....و جانباز، تا قیامت سرفرازی می کند!

....و جانباز، تا قیامت سرفرازی می کند! 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی ...شهید، هم لبیک به " هل من ناصرِ حسین(ع) است و هم حدیث خوانِ تَکرارِ هل من ناصر.

مقاله-بندگی را چو شهیدان عملی باید کرد

بندگی را چو شهیدان عملی باید کرد 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی یادِ شهدا فقط در ذکر نام شان نیست. آنچه در کلام معیار رهبر انقلاب، در ترازِ شهادت ، تعریف می شود

مقاله-دیدم که جان جانم می رود

دیدم که جان جانم می رود 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی پسرم داشت به سفر می رفت. مقصدش هم مشخص بود و هم امن. وسیله سفر هم امن ترین وسایل بود؛ قطار. تنها هم نبود، با جمعی از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر راهی شمال بود اما من حس کسی را داشتم که جانش می رود

مقاله-کارگرانی که سردار شدند

کارگرانی که سردار شدند 1397/03/18

محمدرضا شهیدی کارگر فقط دست سازنده کشور نیست. دست مدافع وطن هم هست چنانکه پیش از این بود. وقتی جنگ بر این دیار تحمیل شد.