شنبه 24 آذر 1397 |

آرشیو مقاله
تک عکس-شهدا ، حساب شان پاک بود که کربلایی شدند

شهدا ، حساب شان پاک بود که کربلایی شدند 1397/06/21

کربلا را باید خواند. باید فراز و فرود آن حادثه همیشه حدیث را بارها خواند چه کربلا فقط یک قطعه از جغرافیای خاک نیست بلکه جایگاه بازنمایی انسان است. در کربلاست که پرده ها کنار می رود و واقعیت ها، رخ می نماید.

مقاله-شما جزء استثنائات نیستید

شما جزء استثنائات نیستید 1397/06/19

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی 2 مرداد ماه 97 طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با اصلاحاتی به تصویب رساندند و دایره بکارگیری بی‌ضابطه بازنشستگان در دستگاههای اجرایی را محدود کردند. علاوه بر یک سری استثنائاتی که در این قانون قید شده امده است: دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی هستند.

تک عکس-کاش امروز شهیدان بودند!

کاش امروز شهیدان بودند! 1397/06/17

دلم برای شهدا تنگ می شود این روزها. این روزهایی که می بینم بسیاری مثل روز قیامت از هم می گریزند. این روزهایی که همه به فکر خویشند و خود را چنان می بینند که دیگری را اصلا نبینند.

تک عکس- خانواده شاهد و ایثارگر ابزار رسیدن به مطامع سیاسی نیستند

خانواده های شاهد و ایثارگر ابزار رسیدن به مطامع سیاسی نیستند 1397/06/11

توجه به مسایل جانبازان و خانواده های شاهد و ایثارگر ، یکی از تکالیف همه ما و رسانه ها و رسانه نگارها است که بدهکار بزرگ خانواده ای هستیم که به خاطر حفاظت از ما و انقلاب و کشور، راهی جبهه ها شدند و جانانه جنگیدند و از دشمن بعثی زخم خورده اند. گوش دادن و بیان مشکلات ایشان برای اگاه کردن مسئولان و حل مسایل انان یکی از کارهای باارزشی است که بر دوش همه ما است تا مگر اندکی از دین بزرگی را که به این عزیزان داریم بپردازیم.

مقاله-نفس خمینی(ره) و معجزه ای به نام کاوه

نفس خمینی(ره) و معجزه ای به نام کاوه 1397/06/11

هم تاریخ خوانده ام و هم کتاب های دینی را. با مفهوم معجزه هم آشنایم و بدان ایمان دارم. می دانم و چون شما خوانده ام جلوه های ناب اعجاز را از نفس مسیحایی حضرت عیسی که مرده را جان می بخشید و کور مادرزاد را شفا می داد و از موسی که ید بیضا و عصای راه گشا داشت که دل نیل را هم می شکافت.

مقاله-بنیاد شهید و امور ایثارگران و ماموریت راهبردی ان

بنیاد شهید و امور ایثارگران و ماموریت راهبردی ان 1397/06/07

الاالموده فی القربا... این بخشی از آیه ۲۳ سوره مبارکه شوری است. که کلام تاریخ ساز رسول خدا می شود که ما را در برابر تکلیفی بزرگ قرار می دهد؛ مهر ورزیدن با اهل بیت پیامبر.

تک عکس-فرهنگ ایثار، پادزهر فزونخواهی است

فرهنگ ایثار، پادزهر فزونخواهی است 1397/06/05

این انقلاب شهادت الحدوث و شهادت البقاست. یعنی حدوث و ایجاد آن بر پایه شهادت باوری است. همان درسی که همزاد حقیقت است و جلوه کامل آن را در عاشورا دیده ایم و بعد از آن رشحاتی که در قیام های خاالص و ناب علیه بیداد اتفاق افتاده است.

مقاله-ماموریت ناتمام شهادت

ماموریت ناتمام شهادت 1397/06/04

ماموریتِ ناتمام شهادت....این سه کلمه، دریافت تازه من است از شهیدان. برای این دریافت البته دلیل دارم و سند نیز هم. دلیلش این که شهدا به زندگی ابدی باور داشتند و برای ابدیت خود می کوشیدند و صرفا با شهادت هم همه چیز را تمام شده نمی دانستند.

مقاله- سرفرازیم چون آزاده ایم!

سرفرازیم چون آزاده ایم! 1397/05/26

محمد رضا شهیدی خراسانی

مقاله-به جای شهید چه می خواهید بدهید؟!

به جای شهید چه می خواهید بدهید؟! 1397/05/24

حیات: اسم خانواده شهید که به میان می آید، بسیاری چشم شان روشن می شود و به یاد می آورند این کلام نورانی امام روح الله را که فرمود خانواده شهدا چشم و چراغ جامعه اند. نه فقط چشم شان که دل شان هم نورانی می شود به شکوه نام اینان که حق مطلب را در باره دین و ملک و ملت، یک جا ادا کردند.