چهارشنبه 5 آبان 1400 |

آرشیو مقاله
مقاله-ابومهدی که بود؟

ابومهدی که بود؟ 1399/08/05

جمال جعفر ابراهیم ملقب به ابومهدی المهندس، متولد ۱۹۵۴ میالدی در بصره از پدری عراقی و مادری ایرانی بود که تحصیالت خود را در رشته مهندسی در ۱۹۷۷ میلادی به پایان رساند و پس از سپری کردن دوران خدمت سربازی وارد مؤسسه عمومی آهن و فوالد بصره شد و به عنوان مهندس عمران به کار اشتغال یافت و سپس در رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی فارغ التحصیل شد.

خبر-ارتش در 7 روز آغازین جنگ چه کرد؟

ارتش در 7 روز آغازین جنگ چه کرد؟ 1399/07/07

نقش سرنوشت ‌ساز نیروی زمینی ارتش در هفت روز آغازین جنگ تحمیلی

خبر-سینمایی که سوخت و جان هایی که پر پر شد

سینمایی که سوخت و جان هایی که پر پر شد 1399/05/28

شامگاه 28 مردادماه سال 57 فاجعه ای در جنوب ایران رخ داد و به تیتر اول مطبوعات ایران تبدیل شد. سینما رکس آبادان سوخت و انسان های بی گناهی سکانس آخر زندگی را در میان انبوه دود، از پرده نقره ای وداع گفتند.

خبر-شهیدی که شرطش برای ازدواج حضور در جبهه بود

شهیدی که شرطش برای ازدواج حضور در جبهه بود 1399/05/01

شهید محمد ابراهیمی سریزدی یکی از شهدای خالص دفاع مقدس از استان یزد است که با آغازین روز های نهضت انقلابی امام خمینی (ره) فعالیت های خود را آغاز کرد و در دوران جنگ نیز به عنوان یک رزمنده از جان خود ستونی به سقف آسمان آبی وطن زد تا نسل امروز در امنیت و آسایش زندگی کند.

مقاله-حادثه هفت تیر، سندی محکم  از جنایتکاری دشمنان ملت ایران

حادثه هفت تیر، سندی محکم از جنایتکاری دشمنان ملت ایران 1399/04/07

روز هفتم تیر 1360 بر اثر انفجار یک بمب نیرومند در مقر حزب جمهوری اسلامی در تهران، آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی به شهادت رسیدند. این انفجار در ساعت ۲۰:۳۰ در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات حزب واقع در سرچشمه تهران در جلسه ای که برای بررسی انتخابات ریاست جمهوری آینده برگزار می شد، رخ داد ومنجر به شهادت مظلومانه دکتر سید محمد بهشتی اعضای حزب جمهوری اسلامی شد.امروز 7 خرداد سال 1399 پایگاه خبری حیات، ازاین واقعه تلخ و دردناک یادی کرده است.

مقاله-حضرت امام چرا به آیت الله خامنه ای تبریک گفت؟ / بازگویی داستان ضبط صورت روی تریبون مسجد ابوذر

حضرت امام چرا به آیت الله خامنه ای تبریک گفت؟ / بازگویی داستان ضبط صوت روی تریبون مسجد ابوذر 1399/04/06

ششم تیرماه سال۱۳۶۰ در حالی که تنها شش روز از شهادت دکتر مصطفی چمران، گذشته بود، پروژه حذف رهبران اصلی جریان پیرو خط امام(ره)، با انفجار بمب کار گذاشته شده در ضبط صوت قرار داده شده روی تریبون سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران، توسط سازمان منافقین خلق کلید خورد.

مقاله-مجاهدی خستگی ناپذیر

مجاهدی خستگی ناپذیر 1399/04/06

سردار شهید مهدی خوش‌سیرت فرمانده تیپ و معاون لشکر ۱۶ قدس گیلان بود که در ۱۶ عملیات دوران دفاع مقدس حضور محوری داشت و پس از ۱۳بار جانبازی در ارتفاعات ماووت به شهادت رسید. این سردار شجاع، با حضور در عملیات هایی مثل طریق القدس، فتح المبین ، بیت المقدس ، فتح خرمشهر، رمضان، مسلم ابن عقیل ، محرم ، والفجر4، والفجر6، هور العظیم ، قدس ، بدر ، والفجر8 ، کربلای2 ، کربلای5 ، ونصر4 نشان داد که از روحیه جهادی سیری ناپذیری برخوردار است، سیمای او برای همگان نمای آرامش و متانت بود و تصمیماتش در لحظات خطر و بحران عمیقا منطقی و کار ساز، این شهید بزرگوار سرانجام در عملیات نصر 4 (فتح ماووت عراق) در تاریخ 6تیرماه ۶۶ به دعوت حق لبیک گفت و به دیدار معبودش شتافت.

مقاله- سردار هور

سردار هور 1399/04/04

چهارم تیرماه سالروز شهادت مظلومانه فرمانده دلاور و خط شکن قرارگاه نصرت سردار شهید علی هاشمی است. فرمانده‌ای که نباید تا زمان زنده بودن صدام حرفی از او زده می‌شد.با توجه به فرارسیدن سالروز شهادت این سردار آزاده پایگاه خبری حیات نگاهی انداخته به گوشه هایی از زندگی او، در کتاب زندان الرشید که توسط همرزم و نزدیک ترین فرد به این فرمانده بزرگ نوشته شده است.

مقاله-پیروزی و اقتدار ؛ از کربلای10 تا نصر5

پیروزی و اقتدار در جنگ های کوهستانی 1399/04/03

عملیات پیروزمند نصرپنج با هدف آزادسازی تعدادی از روستاهای ایران، تسلط رزمندگان اسلام بر ارتفاعات مشرف به منطقه شهرقلعه دیزه عراق و انسداد راه نفوذ عناصرضد انقلاب به داخل مرزهای ایران اسلامی با استفاده از تاکتیک ویژه جنگ های کوهستانی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت.