چهارشنبه 12 آذر 1399 |

آرشیو مقاله
مقاله-یک خبر سفید، یک خبر سیاه!

یک خبر سفید، یک خبر سیاه! 1397/05/13

مانده ام میان دو حالت، گاه سر خوشم از شادی و دست و دل و زبان دارم به شکر و گاه زبانم، قلمم می خواهند ذوالفقاری کنند در این روزگار.

مقاله-225 هزار نفری که دو و نیم میلیون واحد زندگی اهدا کردند

اهدای 225 هزار جان و دو و نیم میلیون واحد زندگی 1397/05/10

قصه اهدای خون است، هدیه خون برای زندگی بخشیدن به ایران اسلامی، ایرانی که دوران نقاهت را پس از طی دهه ها بیماری می گذراند، داستان هجوم است، حمله ای سهمگین بر این تن رنجور و ضعیف ولی پر امید. قصه مردانی است از جنس انسانیت که خونشان حیات بخش ایران شد، همان خونی که اهدایش، زندگی را جانی دوباره می بخشد به ویژه اگر بر تن رنجوری جاری شود که جسمش، نای مقاومت در برابر حمله ای ناجوانمردانه ای را ندارد.

مقاله-ایثارگر، هر روز مظلوم تر از دیروز

ایثارگر، هر روز مظلوم تر از دیروز 1397/05/09

آشِ نخورده و دهن سوخته، این ضرب المثل را حتما شنیده اید و به احتمال قوی، بارها و بارها به کار برده اید و لااقل خیلی وقت ها در برابر برخی ماجرا ها این را به ذهن آورده اید. این ضرب المثل دیری است که شرح حال ایثارگران است اگر چه بر زبان نمی آورند

مقاله-غروب جاویدان فرقه رجویه

غروب جاویدان فرقه رجویه 1397/05/06

غروب جاویدان بود نه فروغ جاویدان! این را دنیا فهمید که فصل غروب گروهکی فرارسیده است که روزگاری یک جریان انقلابی و بر صراط مستقیم بود و با مردانی چون مجید شریف واقفی و مرتضی صمدیه لباف و....می خواست ایران را از قید استبداد و استعمار برهاند همان ها که جان خویش را در این راه گذاشتند اما سازمانی که با آنان پایه گرفته بود به دست تقی شهرام و عناصری از این دست به ورطه گمراهی افتاد و بعد هم چون دور با مسعود رجوی و خیابانی و.... افتاد که عملا از نگاه اولیه موسسان هیچ برای سازمانی نماند که روزگاری" مجاهدین خلق ایران" خوانده می شدند.

مقاله-شهیدان اهل حرم بودند

شهیدان اهل حرم بودند 1397/05/03

تخیل را نعمتی بزرگ از بی شمار نعمات حضرت خداوندگار می دانم. نعمتی که به درخت طوبای بهشت می ماند پر از نعمات ناب خاطره های خدا نشان که شیرین تر از هر میوه ای کام آدمی را شیرین می کند.

مقاله-بهره عاشقانه رزمندگان از حرم امام رضا(ع)

بهره عاشقانه رزمندگان از حرم امام رضا(ع) 1397/04/31

من این بیت نظامی گنجوی در مثنوی لیلی و مجنون را که می خوانم جانم تازه می شود که مجنون جواب مرد ساربان را قاطعانه می دهد وقتی او را از عشق لیلی برحذر می دارد که؛ میان عاشق و معشوق رمزی است چه داند آنکه اشتر می چراند...

مقاله-مهدی سورچی، نماد عینی ایثار

مهدی سورچی، نماد عینی ایثار 1397/04/27

غلامرضا بنی اسدی ایثارگر، یک تعارف نیست که پیشوند و پسوند هر نام بشود. شعاری نیست که بر زبان هر کسی جاری شود.

حجاب را با نگاهی تازه ببینیم! 1397/04/21

غلامرضا بنی اسدی فکر می کنم یکی از فراوان ترین توصیه شهدا در وصیت نامه هاشان، حفظ حجاب باشد.

مقاله-منش صادقی مجاهدان

منش صادقی مجاهدان 1397/04/21

مومن باید برای زندگی خود طرح داشته باشد و برای تحقق آن طرح در پهنه زندگی خود بکوشد. این خاص یک زمان و بدون زمان دیگر نیست بلکه همیشه این نگاه باید وجود داشته باشد.

مقاله-فرشتگان به دعاشان آمین می گویند

فرشتگان به دعاشان آمین می گویند 1397/04/01

.....در ساعات پایانی میهمانی خدا، سعادتی نصیب شد تا نفس بدهم به نفس کسانی که فرشتگان به دعاشان آمین می گویند.