جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

آرشیو مقاله
خبر-«بمب، یک عاشقانه» نگاهی عاشقانه به جنگ

«بمب، یک عاشقانه» نگاهی عاشقانه به جنگ 1397/09/17

«بمب، یک عاشقانه» فیلمی با تم کمدی و ژانری عاشقانه، یادآور نوستالژی های دهه 60 است که هر مخاطبی را جذب خود می کند. با این که طی سال های گذشته فیلم های مختلفی ساخته شده که نوستالژی های دهه 60 را به تصویر می کشید اما در میان تمام این فیلم ها پیامی چندانی به مخاطبان داده نشده و همه چیز فقط در حد یادآوری گذشته خلاصه شده است.

مقاله-16 اذر روز بی غروب شهادت طلبی

16 اذر روز بی غروب شهادت طلبی 1397/09/16

حیات: اولین ها همیشه به بزرگی در یادها می مانند. آغاز کننده ها با ماندگاری در یادها در اندیشه ها و افکار و حتی رفتار ها، جاری می شوند. آنان اگر چه اولین هستند اما نه تنها آخرین نیستند بلکه راه را برای بسیاری باز می کنند.

مقاله-حواسِ تان به رزمندگانِ بی ادعا هست آقایان؟!

حواسِ تان به رزمندگانِ بی ادعا هست آقایان؟! 1397/09/13

حیات: ما طلبکار نیستیم. این را همین اول بگویم تا کسی قضاوت دیگری نکند. ما هنوز هم خود را بدهکار انقلاب و وطن می دانیم و نسبت به ادای دین، همواره احساس تکلیف می کنیم.

مقاله-میرزا کوچک خان از مدرسه اجتهاد تا میدان جهاد

میرزا کوچک خان از مدرسه اجتهاد تا میدان جهاد 1397/09/11

حیات: تاریخ را هزار بار هم که بخوانیم. تقدیر هر قومی را که نگاه کنیم. صفحات اقوام مختلف و کشور های گوناگون را که بررسی کنیم، در خواهیم یافت این واقعیت را که زمان می گذرد و زمین اما بر همان قرار سابق است؛ "انّ الله لایغیّر ما بقوم حتّی یغیّروا ما بانفسهم"

مقاله-7 آذر، روزی به مثابه تاریخ قهرمانی دریایی ها

7 آذر، روزی به پهنای تاریخ قهرمانی رزم اوران دریا 1397/09/07

حیات: دیگران هستند که نداشته های خود را با خیال، جبران می کنند. برای خود تاریخ می سازند و هویت می تراشند. ما اما ایرانی هستیم. ریشه در تاریخی 7 هزار ساله داریم با قهرمانانی که از جنس واقعیت و بالاتر از آن؛ عین حقیقت اند.

مقاله-با روحیه بسیجی، تحریم شکن می شویم

با روحیه بسیجی، تحریم شکن می شویم 1397/09/05

حیات: اصحابِ غرور را، راه به همان مسیری است که رجیم اول پیمود. رانده شدگی از آستانِ حضرتِ کبریا.

مقاله-بسیج هنوز هم می تواند معجزه کند

بسیج هنوز هم می تواند معجزه کند 1397/09/03

حیات: شاید برخی کتاب ها را بتوان یافت که به یک کلمه نیرزند و بالعکس کلماتی هم هستند که به اندازه هزاران کتاب معنا دارند و در شرح اثر گذاری آن باید هزاران کتاب نوشت.

مقاله-11 هزار امضای سرخ و هفته وحدت

11 هزار امضای سرخ و هفته وحدت 1397/08/29

حیات: ما یک تابلوی پر رنگ و مانای وحدت داریم که هیچ کس نمی تواند در تماشای آن به احترام برنخیزد. تابلویی به رنگ خون که از رگِ پاک ترین فرزندان این آب و خاک تراویده است و به هر قطره نیز بر وحدتِ آحاد مرم این دیار تاکید دارد.

مقاله-ما مردِ روزهای سخت دفاع مقدسیم

ما مردِ روزهای سخت دفاع مقدسیم 1397/08/26

حیات: حرف های برخی را که می شنوم، برایم، بوی کهنگی می دهد. حرف هایشان قدیمی نیست، حرفِ امروزشان است اما تازه نیست.شبیه این حرف ها را چهار دهه پیش فراوان شنیده ایم. آن زمان هم می گفتند و می نوشتند تا دلِ ما را خالی کنند و سنگ را از زیرِ پایِ استقامت مان بکشند.

مقاله-ما را از میراثِ شهدا، بهره ای هست، آیا؟!

ما را از میراثِ شهدا، بهره ای هست، آیا؟! 1397/08/21

حیات: مردانگی، نه به هیبت و هیکل و درشتی اندام و فراوانی ریش و چیز هایی است که برخی به اشتباه، شاکله مردی می دانند. مردانگی، گاه در هیئت نوجوانی ظهور می کند که هنوز پشت لب اش، سبز نشده و استخوان نترکانده است.