جمعه 15 فروردین 1399 |

آرشیو مقاله
تک عکس-فرهنگ ایثار، پادزهر فزونخواهی است

فرهنگ ایثار، پادزهر فزونخواهی است 1397/06/05

این انقلاب شهادت الحدوث و شهادت البقاست. یعنی حدوث و ایجاد آن بر پایه شهادت باوری است. همان درسی که همزاد حقیقت است و جلوه کامل آن را در عاشورا دیده ایم و بعد از آن رشحاتی که در قیام های خاالص و ناب علیه بیداد اتفاق افتاده است.

مقاله-ماموریت ناتمام شهادت

ماموریت ناتمام شهادت 1397/06/04

ماموریتِ ناتمام شهادت....این سه کلمه، دریافت تازه من است از شهیدان. برای این دریافت البته دلیل دارم و سند نیز هم. دلیلش این که شهدا به زندگی ابدی باور داشتند و برای ابدیت خود می کوشیدند و صرفا با شهادت هم همه چیز را تمام شده نمی دانستند.

مقاله- سرفرازیم چون آزاده ایم!

سرفرازیم چون آزاده ایم! 1397/05/26

محمد رضا شهیدی خراسانی

مقاله-به جای شهید چه می خواهید بدهید؟!

به جای شهید چه می خواهید بدهید؟! 1397/05/24

حیات: اسم خانواده شهید که به میان می آید، بسیاری چشم شان روشن می شود و به یاد می آورند این کلام نورانی امام روح الله را که فرمود خانواده شهدا چشم و چراغ جامعه اند. نه فقط چشم شان که دل شان هم نورانی می شود به شکوه نام اینان که حق مطلب را در باره دین و ملک و ملت، یک جا ادا کردند.

مقاله-مشارکت فعال اجتماعی جامعه شاهد و ایثارگر در قالب 160 تشکل

مشارکت اجتماعی جامعه شاهد و ایثارگر در قالب 160 تشکل 1397/05/22

حیات: جامعه مدنی عبارت از مجموعه ای از انجمن ها، گروه ها، تشکل ها، نهادها و سازمان هایی است که به صورت غیردولتی، آگاهانه و داوطلبانه و بدون جای گرفتن در نهاد قدرت برای گفت و گو در مورد مسایل مختلف، بیان افکار و عقاید، طرح مشکلات، اگاه کردن جامعه از حقوق خود و مطالبه ان، برآوردن خواست ها و نیازهای خود و ذینفعانشان تلاش می کنند.

تک عکس-خبرنگار می مانیم!

خبرنگار می مانیم! 1397/05/17

حیات: شهادت، حیات آفرین است هم برای خود شهید و هم برای جامعه ای که بدان تعلق دارد. ببینید شهید مطهری را، شهید مفتح را، شهید بهشتی را، شهید رجائی را، شهید آوینی را، هرکدام به جامعه خود حیاتی دوباره بخشیدند و آن جامعه را صاحب " روز" در تقویم کردند که بهانه ای زیبا می شود برای تقدیر از نقش آفرینان جامعه.

تک عکس-بلاتکلیفی داوطبان ایثارگر از قانونی که قرار است عطف به ماسبق شود

بلاتکلیفی داوطبان ایثارگر از قانونی که قرار است عطف به ماسبق شود 1397/05/15

سهمیه ایثارگران در کنکور، امتیاز ناچیزی است برای کسانی که به خاطر حفظ این اب و خاک از هر داشته گرانبهایی مانند پدر، مادر، همسر، فرزند، مال و منال گذشتند و راهی جبهه ها شدند و برای نگاهداشت ایمان و سرزمین از جان مایه گذاشتند.

مقاله-یک خبر سفید، یک خبر سیاه!

یک خبر سفید، یک خبر سیاه! 1397/05/13

مانده ام میان دو حالت، گاه سر خوشم از شادی و دست و دل و زبان دارم به شکر و گاه زبانم، قلمم می خواهند ذوالفقاری کنند در این روزگار.

مقاله-225 هزار نفری که دو و نیم میلیون واحد زندگی اهدا کردند

اهدای 225 هزار جان و دو و نیم میلیون واحد زندگی 1397/05/10

قصه اهدای خون است، هدیه خون برای زندگی بخشیدن به ایران اسلامی، ایرانی که دوران نقاهت را پس از طی دهه ها بیماری می گذراند، داستان هجوم است، حمله ای سهمگین بر این تن رنجور و ضعیف ولی پر امید. قصه مردانی است از جنس انسانیت که خونشان حیات بخش ایران شد، همان خونی که اهدایش، زندگی را جانی دوباره می بخشد به ویژه اگر بر تن رنجوری جاری شود که جسمش، نای مقاومت در برابر حمله ای ناجوانمردانه ای را ندارد.

مقاله-ایثارگر، هر روز مظلوم تر از دیروز

ایثارگر، هر روز مظلوم تر از دیروز 1397/05/09

آشِ نخورده و دهن سوخته، این ضرب المثل را حتما شنیده اید و به احتمال قوی، بارها و بارها به کار برده اید و لااقل خیلی وقت ها در برابر برخی ماجرا ها این را به ذهن آورده اید. این ضرب المثل دیری است که شرح حال ایثارگران است اگر چه بر زبان نمی آورند