یکشنبه 30 تیر 1398 |

آرشیو مقاله
مقاله-مرز؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

مرز؛ خیلی دور، خیلی نزدیک 1397/07/15

حیات: من مرز رفته ام، مرزهای جنگ را نمی گویم که مرز هم ذیل عنوان جبهه تعریف می شد و در قداستی بی همانند می نشست و خاکش، مهر نمازمان می شد.

مقاله-ما جز زیبایی در دفاع مقدس ندیدیم

ما جز زیبایی در دفاع مقدس ندیدیم 1397/07/09

هیئت و هیبت دختر نوجوان در آن جلیقه خبرنگاری، دل نشین تر است. گوشی همراهش را جلو می آورد و می گوید: لطفا از خاطرات تلخ و شیرین جنگ بگوئید.

مقاله-دفاع مقدس و ضرورت نگاه های تازه

دفاع مقدس و ضرورت نگاه های تازه 1397/07/03

حیات: هر نگاه، یک زاویه جدید می گشاید. هر زاویه هم آدمی را در برابر یک افق تازه قرار می دهد. از جمله نگاه هایی که می توان بدان پرداخت، نگاه مناسبتی است که اگر چه در جای خود عزیز است و قابل احترام اما می توان آن را ارتقا داد و خود نیز از جایگاه بلند تری به دیدن و تحلیل کردن پرداخت.

مقاله-ایستاده می میریم!

ایستاده می میریم! 1397/07/01

حیات: ما ایستاده می میریم!

مقاله-کربلا را شهدا خوب می فهمیدند

کربلا را شهدا خوب می فهمیدند 1397/06/25

کربلا را، سید الشهدا را، ولایت را، جهاد را، ایثار را، بهتر از همه کسانی می فهمند و با همه وجود حس می کنند که در آوردگاه، خود نقشی مجاهدانه داشته باشند.

تک عکس-شهدا ، حساب شان پاک بود که کربلایی شدند

شهدا ، حساب شان پاک بود که کربلایی شدند 1397/06/21

کربلا را باید خواند. باید فراز و فرود آن حادثه همیشه حدیث را بارها خواند چه کربلا فقط یک قطعه از جغرافیای خاک نیست بلکه جایگاه بازنمایی انسان است. در کربلاست که پرده ها کنار می رود و واقعیت ها، رخ می نماید.

مقاله-شما جزء استثنائات نیستید

شما جزء استثنائات نیستید 1397/06/19

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی 2 مرداد ماه 97 طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با اصلاحاتی به تصویب رساندند و دایره بکارگیری بی‌ضابطه بازنشستگان در دستگاههای اجرایی را محدود کردند. علاوه بر یک سری استثنائاتی که در این قانون قید شده امده است: دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی هستند.

تک عکس-کاش امروز شهیدان بودند!

کاش امروز شهیدان بودند! 1397/06/17

دلم برای شهدا تنگ می شود این روزها. این روزهایی که می بینم بسیاری مثل روز قیامت از هم می گریزند. این روزهایی که همه به فکر خویشند و خود را چنان می بینند که دیگری را اصلا نبینند.

تک عکس- خانواده شاهد و ایثارگر ابزار رسیدن به مطامع سیاسی نیستند

خانواده های شاهد و ایثارگر ابزار رسیدن به مطامع سیاسی نیستند 1397/06/11

توجه به مسایل جانبازان و خانواده های شاهد و ایثارگر ، یکی از تکالیف همه ما و رسانه ها و رسانه نگارها است که بدهکار بزرگ خانواده ای هستیم که به خاطر حفاظت از ما و انقلاب و کشور، راهی جبهه ها شدند و جانانه جنگیدند و از دشمن بعثی زخم خورده اند. گوش دادن و بیان مشکلات ایشان برای اگاه کردن مسئولان و حل مسایل انان یکی از کارهای باارزشی است که بر دوش همه ما است تا مگر اندکی از دین بزرگی را که به این عزیزان داریم بپردازیم.