پنجشنبه 2 بهمن 1399 |

آرشیو مقاله
مقاله-شهیدپرورها

شهیدپرورها 1398/07/09

حیات: محمدرضا شهیدی خراسانی

مقاله-جبهه یعنی کربلا جاری است!

جبهه یعنی کربلا جاری است! 1398/07/06

حیات: غلامرضا بنی اسدی

مقاله-آزادگان و وفاداری به آرمان‌ها در سخت ترین شرایط

آزادگان و وفاداری به آرمان‌ها در سخت ترین شرایط 1398/07/05

حیات: آزادگان را باید از یادگاران ارزشمند هشت سال دوران دفاع مقدس دانست که در بدترین و سخت ترین شرایط ممکن و زیر انواع شکنجه‌های روحی، روانی و جسمی دشمن سرخم نکرده و همچنان به آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی وفادار باقی ماندند.

مقاله-پیروزی از آن ماست

پیروزی از آن ماست 1398/07/01

حیات: روز سی و یکم شهریور ماه 1359 بمب افکن های رژیم بعثی عراق، بیش از 19 نقطه از خاک ایران از جمله فرودگاه مهر آباد در تهران ، فرودگاه های نظامی و بین المللی تبریز، شیراز، همدان، دزفول و اصفهان ، را ناجوانمردانه بمباران کردند. ادعاهای صدام درباره اروند رود و زیر پا گذاشتن معاهده الجزایر که در سال 1375 بهانه ای شد برای حمله تجاوزگرانه بغداد به خاک ایران. تنها یک روز پس از آن بود که ارتش و نیروی هوایی ایران عملیاتی عظیم را که امروز به عملیات کمان99 یا سایه البرز شهرت دارد را برنامه ریزی کرد و با یورشی همه جانبه ضربه سختی را به نیروی نظامی عراق وارد کرد.

مقاله-از هور تا خیبر

از هور تا خیبر 1398/07/01

حیات:جواد دهقانی

مقاله-آغاز دفاعی مقدس

آغاز دفاعی مقدس 1398/06/31

حیات: تجاوز رژیم بعث عراق به خاک ایران در 31 شهریور سال 1359 با بمباران 19 نقطه ایران آغاز شد. جنگی که هشت‌سال به طول انجامید و به گفته مورخین، طولانی ترین جنگ قرن بیستم پس از جنگ ویتنام، محسوب می شود. این نوشتار درصدد است تصویر جامعی از سلسله اتفاقاتی که در روز های نخستینِ پس از این حمله تجاوزگرانه اتفاق افتاد، ارائه دهد. در پایان نگاه جامعی به اهداف عراق از تجاوز به ایران خواهیم انداخت.

مقاله-من مادرم، وارث پسر رشید خویش....

من مادرم، وارث پسر رشید خویش.... 1398/06/31

حیات: غلامرضا بنی اسدی

مقاله-نقطه ضعف ما، نقطه قوت دشمن می شود!

نقطه ضعف ما، نقطه قوت دشمن می شود! 1398/06/26

حیات:غلامرضا بنی اسدی

مقاله-این جنگ دوست داشتنی

این جنگ دوست داشتنی 1398/06/23

حیات: سینما جنگ در ایران بعد از انقلاب ، بر خلاف مشابه همین ژانر در غرب و سایر کشور های جهان، نقش و معنایی کاملا متفاوتی را با خود حمل می کند.سینمای جنگ در معنای معمول آن در سایر نقاط جهان در درجه اول به عنوان ابزاری قدرتمند در جهت «پروپاگاندای نظامی» و از همه مهمتر ایجاد هیجان و لذت با هدف جذب مخاطب بیشتر و افزایش فروش گیشه بوده است.

خبر-دفاع مقدس؛ ثمره عملی قرن‌ها گریه آگاهانه بر حسین (ع)

دفاع مقدس؛ ثمره عملی قرن‌ها گریه آگاهانه بر حسین (ع) 1398/06/23

حیات:ماه محرم نسخه بی‌عیب و نقصی بود که رزمندگان اسلام را در طول هشت سال دفاع مقدس هدایت می‌کرد تا این بالندگی را به رخ تاریخ بکشد که تربیت‌یافتگان مکتب حسینی در طول قرن‌ها، توانسته‌اند جانانه ندای رهبرشان را لبیک گویند.