یکشنبه 28 دی 1399 |

آرشیو مقاله
خبر-یادداشت:

نسل کشی در روز روشن

یادداشت: نسل کشی در روز روشن 1396/06/26

غلامرضا بنی اسدی_شاید دیگران ندانند اما ما می دانیم تیر و تبر چه طعمی دارد، ما خود جنگ چشیده ایم، زخم فراوان خورده ایم، کاروان، کاروان شهید به دوش کشیده ایم.

خبر-یادداشت:

پیام صاحب عکس ماندگار؛خود را به نقطه رهایی برسانید

یادداشت: پیام صاحب عکس ماندگار؛خود را به نقطه رهایی برسانید 1396/06/25

غلامرضا بنی اسدی_عکس هایی برای بیان حقیقت، عکس هایی برای نمادسازی عزت، عکس هایی برای نهاد سازی فرهنگ جهاد، عکس هایی برای تاریخ....عکس هایی با ماموریت بیداری بخشی....نمی دانم چه نام باید نهاد، عکس های مانای دفاع مقدس را؟ همه آنچه از گلوی قلم جاری شد، هست اما این همه باز شرح عکس ها نیست که در تعریف آن باید کتاب ها نوشت و شاید آن هم نتواند حق مطلب را ادا کنند.

خبر-یادداشت:

آزادگان، فرزندان معاصر امام کاظم(ع)

یادداشت: آزادگان، فرزندان معاصر امام کاظم(ع) 1396/06/20

غلامرضا بنی اسدی_ رزمندگان ما خود را با امامان هدایت(ع) تعریف می کردند و در فراز و فرود های سخت، به دامان امن آنان پناه می بردند و در ذیل عنایات آنان، حماسه دفاع مقدس را به پیش می بردند، در این میان البته چند نقش پر رنگ تر بود؛ گاه رزم، یاعلی بود که به بازوان قوت می بخشید. عاشورا که مهندسی کار را بر عهده داشت.

خبر-یادداشت:

 غدیری ترین مردمان آخرالزمان

یادداشت: غدیری ترین مردمان آخرالزمان 1396/06/18

غلامرضا بنی اسدی_غدیری ترین مردمان عصر حاضر را نسل دفاع مقدس می دانم. آنانی که به واقع « من کنت مولاه فهذا علی مولاه» را عملا زندگی کردند و اگر چه به لحاظ زمانی، قرن ها با « غدیر » و به لحاظ زمینی هزاران فرسنگ با «خم» فاصله داشتند، اما به معنا در قلب خم و در دل واقعه غدیر بودند.

خبر-یادداشت :
جامعه ایرانی و "جامعه کبیره"

یادداشت : جامعه ایرانی و "جامعه کبیره" 1396/06/15

غلامرضا بنی اسدی امام هادی(ع) هدایت امت را در کوچه های پر پیچ و خم عصر سیاه زمانه خویش، به خوبی انجام دادند و همه را به صبح روشن رساندند. امام به رغم منع ها و حصار سختی که ۶ خلیفه عباسی برای ایشان طراحی کردند، پایگاه امامت را رونقی جاودانه دادند.

خبر-امسال عید قربان معنایی دیگر دارد

امسال عید قربان معنایی دیگر دارد 1396/06/10

غلامرضا بنی اسدی : منا را ، قربان را، عاشورا را امسال بیشتر و بهتر و ملموس تر می فهمیم در کلاسی که یکی از شاگردان آخر الزمانی سید الشهدا، به عمل، تدریس کرد.   برای ما، امسال راز باریکی گردن، بیش از همیشه ...

خبر-یادداشت؛
شهدا مراقب حق الناس بودند!

یادداشت؛ شهدا مراقب حق الناس بودند! 1396/06/05

غلامرضا بنی اسدی قصه نیست اینکه می گویم. حرف آدم های ماورایی هم نیست. ماجرا به قرن های پیش هم برنمی گردد. حرف مردمان همین یکی دو دهه پیش است. اصلا بگذارید اصل ماجرا را تعریف کنم، تامل و تامل و تامل با خود شما؛

خبر-یادداشت؛
آن عروسی های بهشتی!

یادداشت؛ آن عروسی های بهشتی! 1396/06/01

غلامرضا بنی اسدی یادش بخیر مردان و زنانی که در همه شئون زندگی، به خانه علی(ع) و فاطمه(س), نظر داشتند. آغاز زندگی شان هم آنگونه بود، ساده، صمیمی، مومنانه و شادمانه. عروسی شان ،شاد و عاری از گناه بود .

خبر-یادداشت؛
در جبهه گفتار امام جواد(ع) را زندگی می کردیم

یادداشت؛ در جبهه گفتار امام جواد(ع) را زندگی می کردیم 1396/05/31

غلامرضا بنی اسدی در جبهه، درس امامت بود که به رفتار در می آمد. به هر سو که نگاه می کردی، حدیثی متجلی می شد. هر سنگر، تجسم روایت بود، با جوانانی که ایمان را زندگی می کردند، و دوستی را معنا. در نگاه هم می خندیدند و درد یکدیگر را زخم در دل خویش حس می کردند.

خبر-یاداشت:

مشهد به احترام شهدا برخاست

یاداشت: مشهد به احترام شهدا برخاست 1396/05/28

غلامرضا بنی اسدی_بی قراری همزاد این روز های من است که خبرخوانده ام از یک قرار پر شکوه، از یک دیدار بزرگ، از یک حدیث جان پرداز، اما بیش از همیشه بی تابم یاران، بی تاب، هرکس نداند، شما که می دانید.