چهارشنبه 25 تیر 1399 |

آرشیو مقاله
خبر-یادداشت؛
آزادگی را معلم شمایید

یادداشت؛ آزادگی را معلم شمایید 1396/05/25

غلامرضا بنی اسدی شهید محسن حججی، در تجلیی تازه هم به تدریس آزادگی پرداخت و هم معلم شهادت شد. او در اسارت ددان آدمی نما، ایستادگی را به همه سرو ها آموخت و با رضا به قضای شهادت، خط عاشورا را در شام، پر شکوه ترجمه کرد.

خبر-دل نوشته ای برای خبرنگارعکاس جاویدالاثرکاظم اخوان؛
نشانی: بهشت خدا، برسد به دست کاظم اخوان

دل نوشته ای برای خبرنگارعکاس جاویدالاثرکاظم اخوان؛ نشانی: بهشت خدا، برسد به دست کاظم اخوان 1396/05/22

در روزهایی که به عظمت یاد شهید محمود صارمی، شهید فرامرزی انقلاب، به نام خبرنگار، بر تقویم نشسته ، ما جماعت رسانه ای به چشم می آییم و از هرسو، اهل فتوت به خدا قوتی ما آمدند و می آیند. ما به روح محمود، صلوات از پی سلام نثار می کنیم اما یک سلام هم به عنوان بدهکاریی بزرگ بر ذمه ما مانده است.

خبر-برای "چشمان معصوم" شهید محسن حججی؛
چشم های محسن پیغامبر عاشورا به همه عصرها و نسل ها است!

برای "چشمان معصوم" شهید محسن حججی؛ چشم های محسن پیغامبر عاشورا به همه عصرها و نسل ها است! 1396/05/21

غلامرضا بنی اسدی تفنگت از صدا افتاد، اما نگاهت همچنان پر صداست محسن! چنان پر صدا که عالم را خبر خواهد کرد از ظلمی که بر انسانیت می رود.

خبر-یادداشت:

سیب هایی با طعم شهادت از باغ امام مهربانی

یادداشت: سیب هایی با طعم شهادت از باغ امام مهربانی 1396/05/09

غلامرضا بنی اسدی _ جان که بهشتی باشد، بوی بهشت را هم متوجه می شود. این رایحه که جان را به شمیم خوش، به درک شهود رساند، سیب ها خود قاصد دوست خواهند شد و این حالت ناب، به برکت عنایت امام مهربانی هاست برای مردمی که خود را با امام رضا (علیه السلام) تعریف می کنند که رفتارشان رنگ و بوی رضوی می گیرد.

خبر-یادداشت:

ضربت مرصاد

یادداشت: ضربت مرصاد 1396/05/07

غلامرضا بنی اسدی_ باید خواند کتابی را که هر صفحه اش، یک تاریخ است، یک شاهنامه مردانگی در دفاع از وطن باید خواندن کتاب دفاع مقدس را که پر است از فرازهای تاریخی و حتی تاریخ ساز.حوادثی که سیر ماجراها را تغییر می داد. عملیات انهدام منافقان که سودای سرود خوانی در میدان آزادی تهران را داشتند، اما در کرمانشاه به پایان مرگبار رویاهایشان رسیدند، از جمله آن، فرازهاست که به خط خون بر صحیفه تاریخ ثبت شد.

خبر-شان شهید در نگاه امام صادق(ع)

شان شهید در نگاه امام صادق(ع) 1396/04/29

غلامرضا بنی اسدی _ ما زندگی در هندسه کلام حضرت صادق(ع) را به عنوان سبک زندگی برگزیده ایم.

خبر-یادداشت:

چادری که سنگر حجاب شد

یادداشت: چادری که سنگر حجاب شد 1396/04/24

غلامرضا بنی اسدی_ این سئوال چند روزی است که در ذهن من و جان قلم، تکرار می شود. تکرار می شود و باز هم تکرار می شود و امروز کلمات را کنار هم می گذارم تا آن پرسش روی کاغذ بنشیند و در ذهن شما هم قد بکشد که چادرت را چند می فروشی؟ همین چادر که به سر کرده ای را چند می فروشی؟ می دانی که مظنه چند است، شاید خیلی ها ندانند.

خبر-یادداشت:

منافقین و شب نشینی در جهنم

یادداشت: منافقین و شب نشینی در جهنم 1396/04/13

غلامرضا بنی اسدی_ هم نشینی شیاطین، این عنوانی است که شایسته همایش منافقین و دیگر خبیثان در پاریس است.

خبر-وقتی شهدای بهزیستی صاحب خانواده شدند

وقتی شهدای بهزیستی صاحب خانواده شدند 1396/04/09

غلامرضا بنی اسدی_غریب غریب بودند در دنیا اگر چه نزد خدا "قریب ِقریب" شدند، وقتی می رفتند، نه کسی بود که قرآن بر سرشان بگیرد و به امید باز آمدن، کاسه آبی  به بسم الله بدرقه راهشان کند و نه کسی بود که وقتی رفتند به انتظار نامه و پیغام شان باشد.

خبر-روز قدس مشعل فروزان ظلم ستیزی

روز قدس مشعل فروزان ظلم ستیزی 1396/04/06

قدس نماد فلسطین و محور وحدت جهان اسلام است. در زبان متفکران اسلامی به درستی این شهر« قلب مجروح  جهان اسلام» نامیده شده است. شهری که روزگاری قبله گاه مسلمانان و از نقاط استراتژیک خاورمیانه بود، لکن با تعرض ...