دوشنبه 7 مهر 1399 |

آرشیو مقاله
خبر-یادداشت:

دریچه ای به بهشت

یادداشت: دریچه ای به بهشت 1396/10/25

غلامرضا بنی اسدی_سی سال پیش بود، دقیقا سه دهه پیش. سال 1366 درست مثل امروز 25 دی ماه ، خورشید که برآمد ناگهان خود را در برابر درخشندگی نوری که از خون شهدا برمی آمد حقیر یافت، بندگان خوب خدا، درخون خویش، از "انی اعلم مالا تعلمون" پرده برمی داشتند.

خبر-یادداشت:

پیام امید بخش آقای فرمانده

یادداشت: پیام امید بخش آقای فرمانده 1396/10/19

غلامرضا بنی اسدی_ بعد کربلای 4 بود که به منطقه رسیدیم. یاران به کسی می مانستند که الله اکبر در حنجره اش گیر کرده و بغض در گلویش نشسته باشد. بالاخره، بخشی از یاران به بهشت رفته بودند و اینان احساس دین می کردند، حس عقب ماندن خیلی عذاب آور است، برای کسانی که در مسابقه اند.

خبر-یادداشت:

کربلای 5 و کربلای امروز جامعه

یادداشت: کربلای 5 و کربلای امروز جامعه 1396/10/18

محمد رضا شهیدی_ امروز که به آخر برسد، کربلا خواهد شد در دشتی به نام شلمچه در عملیاتی که با رمز یا زهرا(س) استمرار شهادت را بسان غزلی ناب، "تضمین" خواهد کرد. امروز که به آخر برسد، همین امروز 18 دیماه 1365، کربلایی خواهیم شد در تاسی به مولایمان حسین که از دور دست، ما را به هل من ناصر کربلایی می کند. امروز که به آخر برسد، در نقطه رهایی کربلای 5 با نوادگان یزید، پنجه در پنجه خواهیم شد. امروز را بگو تقویم ها در خاطر داشته باشند که تجلیی از یوم الله است به سال 1365 هجری شمسی. فردا که خورشید دوباره برآید در شعاع انوار شهدا، زمین را جور دیگری خواهد دید، شبیه کربلا...

خبر-یادداشت:

جوانی که در آمریکا خطبه می خواند

یادداشت: جوانی که در آمریکا خطبه می خواند 1396/10/16

غلامرضا بنی اسدی_ باید نگاه ها را به دفاع مقدس برگرداند. راه این جا است، معدن این جاست. گنج این جا است با شناخت دفاع مقدس است که می شود به سوی فردای روشن، پل زد، در این ساحت مقدس است که می شود به بازیابی توان ها پرداخت. می شود به قدرت متراکمی رسید که توان جا به جایی کوه ها را هم داشته باشد. می توان از آدم ها ، شهروندانی در تراز سند چشم انداز ساخت و بر افق 1404 نشاند.

خبر-یادداشت:

مردم، ماییم که در میدانیم

یادداشت: مردم، ماییم که در میدانیم 1396/10/14

غلامرضا بنی اسدی_مطهرات، آب و آفتاب و اسلام و...هستند که رساله ها همه آن ها را نوشته اند. این در حوزه تکالیف فردی است اما در حوزه اجتماعی هم ما مطهراتی بزرگ داریم چون خون شهدا و مردم. ما ایران عزیز مان را، وجب به وجب، با خون شهیدان مان از لوث وجود دشمن، پاک کردیم.

خبر-یادداشت:

وقتی بغض مادر شهید می شکند

یادداشت: وقتی بغض مادر شهید می شکند 1396/10/13

محمد رضا شهیدی_نگران بود، نگران، مادر شهید روستای مان را می گویم. می گفت این شب ها خواب ندارم. این خبر های تلخ که می شنوم، بی قرارم می کند. می گفت: چه دارد اتفاق می افتد در کشور ؟ این هیاهو ها چیست که دارد به آسمان می رود؟ قصه امروز این خیابان ها چیست؟ بغض در صدایش می شکست و حرف می زد.

خبر-یادداشت:

ایستاده ایم به نام شهیدان

یادداشت: ایستاده ایم به نام شهیدان 1396/10/10

غلامرضا بنی اسدی_ این بار نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم. این بار نه حرف حق من است و نه حق تو که بگوییم ایثارگریم و مشی ایثار هم گذاشتن و گذشتن است. پا روی دهان ما نگذاشته اند که ببوسیم و بگذریم. حرف جان ما نیست که برای آبادانی جان، بر سر دست گیریم. نه، ماجرا فرق می کند، پس نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم. این بار محکم تر از همیشه می ایستیم.

خبر-یادداشت:

وقتی زلزله 9 دی کاخ فتنه را ویران کرد

یادداشت: وقتی زلزله 9 دی کاخ فتنه را ویران کرد 1396/10/09

پوریا بهرادکیان_ فرهنگ ایثار و شهادت از روز های آغازین شکل گیری نهضت حضرت روح الله (ره) در بستر اندیشه ملت ایران کاشته و در بیست و دو بهمن سال 1357 نهال نوپای انقلاب اسلامی ایران را به ثمر نشاند و زمستان ستم شاهی را به بهار آزادی و استقلال تبدیل کرد.

خبر-یادداشت:

امنیت آفرینان آسمان ایران

یادداشت: امنیت آفرینان آسمان ایران 1396/10/09

محمد رضا شهیدی_وقتی امام انقلاب، حضرت روح الله از جنگ حق و باطل گفت و آن را تمام ناشدنی خواند، دانستیم که جبهه عوض می شود، اما مبارزه ادامه دارد.

خبر-یادداشت:

پسران مسیح (ع) در سپاه محمد(ص)

یادداشت: پسران مسیح (ع) در سپاه محمد(ص) 1396/10/05

محمد رضا شهیدی_ جنگ که آغاز شد، دشمن که پا به خاک ما گذاشت، بوی گند چکمه هایش که در این سرزمین پیچید، همه برخاستیم. گفتیم وطن در خطر است. هرکس ایرانی بود برخاست؛ مسلمانان؛ صف در صف ایستادند تا از میهن و اعتقاد خویش دفاع کنند و از دیگر سو، ایرانیان دیگر، به هر دین و آئین هم خود را به معرکه رساندند تا بگویند در دفاع از وطن در کنار هم خواهند بود و چنین شد که در رزم جامه مدافعان وطن، تار و پودی هم از مسیحیت و یهود و زرتشت هم قوت افضای این جامه رزم بود.