یکشنبه 28 دی 1399 |

آرشیو مقاله
خبر-یادداشت؛
بدرقه شهدا و حسرت جاماندگان

یادداشت؛ بدرقه شهدا و حسرت جاماندگان 1396/12/02

محمد رضا شهیدی تشییع شهدا، مراسم تشییع شهیدان سرفراز، هزار جلوه دارد از تجلیات عشق که هرکدام می تواند نشانه ای باشد از مجموعه آیات معرفت.

خبر-یادداشت؛
برای همه شهیدان، مادر است زهرا(س)

یادداشت؛ برای همه شهیدان، مادر است زهرا(س) 1396/11/30

کلمات، بار مفهومی خود را دارند و چون نام شوند برای انسان و در شناسنامه ای بنشینند، داد و ستدی سازنده با صاحب خویش برقرار می کنند. کلمات، ماندگارند، و برخی کلمات، ماندگارتر

خبر-یادداشت:

ماموریت ابدی شهدا بیدارگری است

یادداشت: ماموریت ابدی شهدا بیدارگری است 1396/11/28

غلامرضا بنی اسدی_خدا ما را دوست دارد آی آدم ها ! مطمئنم، خدا ما را دوست دارد که هنوز از کوچه های ما شهید می آید و دروازه های آسمان را به روی زمین می گشاید، ما را به لطف خود گرفته است.

خبر-یادداشت:

رزمندگانی که با ثبت خاطرات بدهی خود را به تاریخ پرداخت می کنند

یادداشت: رزمندگانی که با ثبت خاطرات بدهی خود را به تاریخ پرداخت می کنند 1396/11/25

محمد رضا شهیدی_ تواضع، برادرانم را به سکوت کشانده است. حرف امروز و دیروز نیست. از همان زمان جنگ وقتی نامشان را می پرسیدی، می فهمیدی اینان، از نام خویش هم گذشته اند و در شکوه بندگی خدا، عبدالله شده اند. فامیلی خیلی هاشان هم "یدالهی" بود؛ عبدالله یدالهی! هم عبد خدا بودند و هم دست خدا. همین دستِ قدرت بود که برگونه متجاوز می نشست و ایرانِ ما را در یک جنگ جهانی که فقط از 37 ملیت اسیر گرفتیم، سرفراز می کرد.

خبر-یادداشت:

مردی که بی صدا، فریاد می زند

یادداشت: مردی که بی صدا، فریاد می زند 1396/11/23

غلامرضا بنی اسدی_ والفجر 8 از جمله موفق ترین عملیات هایی است که در دوران دفاع مقدس، اتفاق افتاد. تجربه موفق و بزرگ آبی- خاکی، رام کردن اروند و شاهکار فریب دشمن و سیستم های راهداری و... از جمله شاهکار های این حماسه است که در بیستم بهمن 1364 در منطقه فاو اتفاق افتاد، اما واقع شدن عملیات در بازه زمانی دهه فجر و سالگرد پیروزی، باعث می شود، چنان که باید حق مطلب در باره این عملیات ادا نشود.

خبر-یادداشت:

دوباره با شهدا در 22 بهمن

یادداشت: دوباره با شهدا در 22 بهمن 1396/11/21

غلامرضا بنی اسدی_ این روز ها در سال 1364، کربلا داشت جلوه های خود را مرور می کرد در رزم برادران مان که فاو را به میهمانی عاشورا بردند، در والفجر 8. یادم مانده است از آن ایام که شهد پیروزی رزمندگان ما با سالگرد پیروزی انقلاب در هم می آمیخت و در کام ها می نشست.

خبر-یادداشت:

آقای فرمانده سر سفره انقلاب ننشست

یادداشت: آقای فرمانده سر سفره انقلاب ننشست 1396/11/18

غلامرضا بنی اسدی_لقمه ای از سفره انقلاب.....این کلمه ای بود که چندی پیش وارد ادبیات سیاسی این مرز و بوم شد. کلمه ای که کاش حتی یک حرفش نه بر زبان که حتی در ذهن کسی هم نقش نمی بست.

خبر-یادداشت:

فرصت فضای مجازی برای انتشار محتوای ایثار و شهادت

یادداشت: فرصت فضای مجازی برای انتشار محتوای ایثار و شهادت 1396/11/16

دکتر حمید ضیایی پرور، معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خبر-یادداشت:

امانت خاطرات و ماموریت نیرو های انقلاب

یادداشت: امانت خاطرات و ماموریت نیرو های انقلاب 1396/11/16

محمد رضا شهیدی_ باید گفت، گفتنی ها را. در دل نگهداشتن خاطرات و راز ها و ماجراهای انقلاب، یعنی محروم نگهداشتن یک تاریخ از آنچه باید بداند. یعنی نرساندن امانت، به صاحبان آن در طول اعصار و قرون؛ یعنی باز گذاشتن فضا برای آنانی که توهمات خود را به عنوان حقیقتِ مسلم تبلیغ می کنند.

خبر-یادداشت:

پیشانی بند های یا زهرا(س) و تکلیف امروز

یادداشت: پیشانی بند های یا زهرا(س) و تکلیف امروز 1396/11/11

محمد رضا شهیدی_ دیده و دست همراه می شد تا خواست دل را برآورد وقتی از میان پیشانی بند ها به دنبال "یا فاطمه الزهرا" می گشت. یادش بخیر شب های عملیات. یادش بخیر زمان به وقت عاشورا که یاران خود را آماده رزم می کردند.