سه شنبه 21 آبان 1398 |

آرشیو مقاله
خبر-یادداشت:

من یک پاسدارم

یادداشت: من یک پاسدارم 1396/07/23

غلامرضا بنی اسدی_از دیشب که یانکی سوداگر، ترامپ، در سخنانی که وزن معرفتی و آگاهی های تاریخی، جغرافیایی و ادب سیاستمداری اش را نشان داد، آرزوی امام که فرمود: کاش من هم یک پاسدار بودم، به آرزوی قاطبه ملت ما بدل شده است به کوری چشم آنانی که نمی توانند سرو های سبز را تاب بیاورند.

خبر-یادداشت:

به احترام شهیدان همگی برخیزیم

یادداشت: به احترام شهیدان همگی برخیزیم 1396/07/15

غلامرضا بنی اسدی_ما با شهادت زنده ایم و با شهیدان نفس می کشیم. کافی است تا خبر برسد که شهیدی در راه است تا مردمان راه را به اشک بشویند. کافی است خبر برسد که عضوی از خانواده شهید ، پا به محفل گذاشته تا سر تا پا به احترامش بر خیزند. بله، قصه ما با شهدا اینگونه است چرا که باور داریم آنان شارحان عملی « کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» هستند که در همیشه زمان خود را مخاطب« هل من ناصر ینصرتی» حضرت حسین(ع) می دانند.

خبر-یادداشت:

آواز می دهند شهیدان؛ لبیک یا حسین

یادداشت: آواز می دهند شهیدان؛ لبیک یا حسین 1396/07/08

غلامرضا بنی اسدی_مردم سالی یک بار عاشورا را در تقویم دارند و یک دهه هم اهل روضه و حسینیه و تکیه ومسجد می شوند. در احساس خوش این فضا، چند صباحی می نشینند.

خبر-یادداشت:

فرزندان عاشورایی خمینی معنای فتوت و مروت بودند

یادداشت: فرزندان عاشورایی خمینی معنای فتوت و مروت بودند 1396/07/04

غلامرضا بنی اسدی_ حرف شان عمل شان بود و عمل شان، حرف شان. هر دو صدق یکدیگر را تایید می کردند. جز صداقت هم در آن بازار، سکه ای رواج نداشت، جبهه را می گویم، از حسن رفتار شان هم خاطره ها دارم و هم شنیده های فراوان. ایثارشان که ضرب المثل دیروز و امروز و فرداست.

خبر-یادداشتی در تلاقی هفته دفاع مقدس و محرم؛
...و رزمندگانی که همه کربلایی بودند

یادداشتی در تلاقی هفته دفاع مقدس و محرم؛ ...و رزمندگانی که همه کربلایی بودند 1396/07/02

غلامرضا بنی اسدی زمین و زمان، ملک و ملکوت، به قیام بر خاسته است اقامه عزای حجت خدا را و دل ها نیت می کنند عبادت روضه خوانی را، قربه الی الله و دست ها ، پی تکبیر الاحرام دل، پیراهن های سیاه را از گنجه ها بیرون می کشند تا چونان زره و جوشن بر تن کنند در حراست از گنج دل .

خبر-یادداشت:

نسل کشی در روز روشن

یادداشت: نسل کشی در روز روشن 1396/06/26

غلامرضا بنی اسدی_شاید دیگران ندانند اما ما می دانیم تیر و تبر چه طعمی دارد، ما خود جنگ چشیده ایم، زخم فراوان خورده ایم، کاروان، کاروان شهید به دوش کشیده ایم.

خبر-یادداشت:

پیام صاحب عکس ماندگار؛خود را به نقطه رهایی برسانید

یادداشت: پیام صاحب عکس ماندگار؛خود را به نقطه رهایی برسانید 1396/06/25

غلامرضا بنی اسدی_عکس هایی برای بیان حقیقت، عکس هایی برای نمادسازی عزت، عکس هایی برای نهاد سازی فرهنگ جهاد، عکس هایی برای تاریخ....عکس هایی با ماموریت بیداری بخشی....نمی دانم چه نام باید نهاد، عکس های مانای دفاع مقدس را؟ همه آنچه از گلوی قلم جاری شد، هست اما این همه باز شرح عکس ها نیست که در تعریف آن باید کتاب ها نوشت و شاید آن هم نتواند حق مطلب را ادا کنند.

خبر-یادداشت:

آزادگان، فرزندان معاصر امام کاظم(ع)

یادداشت: آزادگان، فرزندان معاصر امام کاظم(ع) 1396/06/20

غلامرضا بنی اسدی_ رزمندگان ما خود را با امامان هدایت(ع) تعریف می کردند و در فراز و فرود های سخت، به دامان امن آنان پناه می بردند و در ذیل عنایات آنان، حماسه دفاع مقدس را به پیش می بردند، در این میان البته چند نقش پر رنگ تر بود؛ گاه رزم، یاعلی بود که به بازوان قوت می بخشید. عاشورا که مهندسی کار را بر عهده داشت.

خبر-یادداشت:

 غدیری ترین مردمان آخرالزمان

یادداشت: غدیری ترین مردمان آخرالزمان 1396/06/18

غلامرضا بنی اسدی_غدیری ترین مردمان عصر حاضر را نسل دفاع مقدس می دانم. آنانی که به واقع « من کنت مولاه فهذا علی مولاه» را عملا زندگی کردند و اگر چه به لحاظ زمانی، قرن ها با « غدیر » و به لحاظ زمینی هزاران فرسنگ با «خم» فاصله داشتند، اما به معنا در قلب خم و در دل واقعه غدیر بودند.

خبر-یادداشت :
جامعه ایرانی و "جامعه کبیره"

یادداشت : جامعه ایرانی و "جامعه کبیره" 1396/06/15

غلامرضا بنی اسدی امام هادی(ع) هدایت امت را در کوچه های پر پیچ و خم عصر سیاه زمانه خویش، به خوبی انجام دادند و همه را به صبح روشن رساندند. امام به رغم منع ها و حصار سختی که ۶ خلیفه عباسی برای ایشان طراحی کردند، پایگاه امامت را رونقی جاودانه دادند.