چهارشنبه 9 مهر 1399 |

آرشیو مقاله
مقاله-یک شهر 36 میلیونی!

یک شهر 36 میلیونی! 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی پسر 9 ساله ام امیر حسین چندی است که دست به قلم شده است. یک برگ کاغذ برمی دارد و می نویسد و بعد می ایستد، مثل زنگ انشا در کلاس، و برایم می خواند. او از رزمنده مجروحی می گوید که وقتی به خانه برگشت، زخم هایش را به دور از چشم خانواده می شست و می بست. می خواند و بغض بر گلویش پنجه می کشد و آسمان معصومیت چشمانش به باران می نشیند.

مقاله-خرمشهر و نفس قدسی خمینی(ره)

خرمشهر و نفس قدسی خمینی(ره) 1397/03/18

محمد رضا شهیدی خراسانی/ ما ملتی کم ریشه نیستیم که تاریخ ما، عمقی چند ده یا حتی صد ساله داشته باشد، ما را تاریخ از 7 هزار سال گذشته است. بزرگان و مفاخر ما نیز، همزاد تمدن و فرهنگ ما هستند و کلام شان از دیرباز، برای ما افق گشا بوده و هست و خواهد بود.

مقاله-مانا مثل کربلایی بهنام محمدی

مانا مثل کربلایی بهنام محمدی 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی/ نگاه مان از همان اول به کربلا بود. به حماسه ای که در نینوا خلق شد و قرار است همیشه بشریت را تغذیه کند، همیشه بشریت مومن را. درست همین معدن تغذیه هم هست که تفاوت ها را بیان می کند. همین آبشخور است که اختلاف ها را به معنا می رساند

مقاله-طباطبایی، آزادمرد انقلابی اخلاق مدار

طباطبایی، آزادمرد انقلابی اخلاق مدار 1397/03/18

محمد رضا شهیدی خراسانی/ تا سخن از مجاهدت به میان می آید، نا خودآگاه، سیمای خاکی پوشان خدا باور دفاع مقدس ذهن را روشن می کند

مقاله-با لشکری از کلمات به جنگ صهیونیزم می روم

با لشکری از کلمات به جنگ صهیونیزم می روم 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی همه لشکر کلماتم را به خط کرده ام. آماده باش داده ام برای جنگی تمام عیار با پندار باطلی که همه نماد هایش از دروغ شکل گرفته است.

مقاله-شهدا سرفرازی ما را می خواهند

شهدا سرفرازی ما را می خواهند 1397/03/18

محمد رضا شهیدی خراسانی/ پشت میزت که می نشینی، حواست هست خون چند شهید، قرار این میز را تضمین کرده است؟

مقاله-ترس ما از چشم هایی است که به بیت المال دوخته شده نه از جنگ

ترس ما از چشم هایی است که به بیت المال دوخته شده نه از جنگ 1397/03/18

محمد رضا شهیدی خراسانی یادم هست آن زمان هزینه غذایی هم که در ماموریت می دادند را مصرف نمی کردیم تا کمکی باشد برای جبهه. پول غذا و هزینه ایاب و ذهاب را از جیب خودمان می دادیم و اگر به جبر روزگار سوار خودروی سازمانی می شدیم کرایه اش را تمام و کمال می پرداختیم...

مقاله-چراغ دار جهاد و شهادت بود چراغچی

چراغ دار جهاد و شهادت بود چراغچی 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی؛ شرمنده، ما شهدا را نمی شناسیم حتی همان هایی که فکر می کنیم خیلی می شناسیم شان! تعجب نفرمایید همین الان از شما بپرسند که همت و باکری و کاوه و برونسی و صیاد شیرازی و آبشناسان و دوران و.... چه ویژگی هایی داشتند که چنین خداوند آنان را برکشید ، به اندازه دو خط نمی توانیم توضیح دهیم.

مقاله-راز ماندگاریِ صیاد شیرازی

راز ماندگاریِ صیاد شیرازی 1397/03/18

غلامرضا بنی اسدی اسلام را محمدی الحدوث اما حسینی البقا می دانیم. یعنی، اسلام که بر اساس بعثت نبی مکرم خدا، حضرت محمد مصطفی(ص) حادث و متولد شده، ماندگاری خویش را در عاشورای حسینی بیمه کرده است.

مقاله-درکلاسِ درس امیرانِ شهید

درکلاسِ درس امیرانِ شهید 1397/03/18

محمد رضا شهیدی این روزها مشهد الرضا حال خوشی دارد. گویی شهدا به شهر برگشته اند چه در خیابان های اصلی، چشم آدم به زیارت تصاویر نورانی شهدا، روشن می شود واین بار امیرانِ شهیدِ ارتش اسلام، در دیده و دل می نشینند. هر شهید را که می بینی، هزار حرف ناب در جانت می نشیند.