سه شنبه 21 آبان 1398 |

آرشیو مقاله
خبر-یادداشت:

وقتی زلزله 9 دی کاخ فتنه را ویران کرد

یادداشت: وقتی زلزله 9 دی کاخ فتنه را ویران کرد 1396/10/09

پوریا بهرادکیان_ فرهنگ ایثار و شهادت از روز های آغازین شکل گیری نهضت حضرت روح الله (ره) در بستر اندیشه ملت ایران کاشته و در بیست و دو بهمن سال 1357 نهال نوپای انقلاب اسلامی ایران را به ثمر نشاند و زمستان ستم شاهی را به بهار آزادی و استقلال تبدیل کرد.

خبر-یادداشت:

امنیت آفرینان آسمان ایران

یادداشت: امنیت آفرینان آسمان ایران 1396/10/09

محمد رضا شهیدی_وقتی امام انقلاب، حضرت روح الله از جنگ حق و باطل گفت و آن را تمام ناشدنی خواند، دانستیم که جبهه عوض می شود، اما مبارزه ادامه دارد.

خبر-یادداشت:

پسران مسیح (ع) در سپاه محمد(ص)

یادداشت: پسران مسیح (ع) در سپاه محمد(ص) 1396/10/05

محمد رضا شهیدی_ جنگ که آغاز شد، دشمن که پا به خاک ما گذاشت، بوی گند چکمه هایش که در این سرزمین پیچید، همه برخاستیم. گفتیم وطن در خطر است. هرکس ایرانی بود برخاست؛ مسلمانان؛ صف در صف ایستادند تا از میهن و اعتقاد خویش دفاع کنند و از دیگر سو، ایرانیان دیگر، به هر دین و آئین هم خود را به معرکه رساندند تا بگویند در دفاع از وطن در کنار هم خواهند بود و چنین شد که در رزم جامه مدافعان وطن، تار و پودی هم از مسیحیت و یهود و زرتشت هم قوت افضای این جامه رزم بود.

خبر-یادداشت:

کربلای۴؛ افق گشایی های یک عملیات پیروز

یادداشت: کربلای۴؛ افق گشایی های یک عملیات پیروز 1396/10/03

غلامرضا بنی اسدی_ چند روز پیش که در جمع رزمندگان عزیز بودیم و بحث پیرامون بازخوانی عملیات کربلای۴ به میان آمد، سخن به زپایای این عملیات کشید و هر کس از زاویه ای نگاهی داشت و حرفی. من اما حرفم این بود که این عملیات نه تنها شکست نخورد که افق های بلند را پیش رپی ما گشود و پیروزی های بزرگ به دنبال داشت.

خبر-آزادگان، معلمان درس امید

آزادگان، معلمان درس امید 1396/10/02

محمد رضا شهیدی_ امید، همراه رزمندگان ما بود حتی در سخت ترین شرایط. همزاد رزمندگان ما بود در همیشه زمان لذا "شکست" هرگز نمی توانست، در نگاه رزمنده ما بنشیند چه ما می دانستیم که انسان تسلیم شونده، بازنده است حتی اگر این تسلیم به ظاهر با " زنده " ماندن او همراه شود مگر اینکه این تسلیم در عین حفظ امید باشد که می تواند قفس شکن شود و حتی می تواند قفسی نو بسازد و بر حریم کسانی بگذارد که می خواستند او را مغلوب اراده خویش و تسلیم قدرت و استیلای خویش کنند.

خبر-یادداشت:

مثل داماد می خندید شهید

یادداشت: مثل داماد می خندید شهید 1396/09/25

غلامرضا بنی اسدی_من سنگدل نیستم، باور کنید، من حتی نمی توان برخی فیلم ها را نگاه کنم. نمی توانم صبرِ دردِ مادر شهید را تحمل کنم. نمی توانم اشک های پدر شهید را تاب بیاورم.

خبر-یادداشت:

پهلوانان، غاصبان را به رسمیت نمی شناسند

یادداشت: پهلوانان، غاصبان را به رسمیت نمی شناسند 1396/09/22

محمد رضا شهیدی_ این روز ها برخی ها در فضای مجازی دارند عرصه را بر حقیقت، تنگ می کنند. حقیقتی به نام دفاع از حقانیت در ورزش. به تمسخر می گیرند تلاش ورزشکاران پهلوان اندیش ما را در "نه" گفتن به سیستمی که در ا.س.ر.ا.ئ.ی.ل دارد با "ورزش" می خواهد چهره سفاک خود را بپوشاند.

خبر-یادداشت؛
با شهیدان رفاقت کنیم

یادداشت؛ با شهیدان رفاقت کنیم 1396/09/20

محمد رضا شهیدی من کوچه گرد فضای مجازی ام این روز ها که قدم گذاشتن در کوچه و خیابان سخت می شود. نمی توانم دید خیلی از نادیدنی هایی که به وفور دیده می شود. نمی توانم شنید خیلی از ناگفتنی هایی که به گفت درمی آید. خسته از آنچه نباید باشد و هست، دوست دارم صفحات این روشن فضایی که مجازی می خوانند ولی پر از حقیقت است را بگشایم و در نورانیت کلمات و تصاویرش، چراغ جان بر افروزم.

خبر-یادداشت:

این دست های بسته، یقه ما را خواهد گرفت

یادداشت: این دست های بسته، یقه ما را خواهد گرفت 1396/09/18

غلامرضا بنی اسدی_خدا بیامرزد امام بزرگوار را که می فرمود؛ یک روز هم یکی از این وصیت نامه ها را بگیرید و مطالعه کنید و فکر کنید، این وصیت نامه ها انسان را می لرزاند و بیدار می کند... راست می گفت. حرف به حرف وصیت نامه ها، نهبه این دنیا و مطامع آن که به فضایل اخلاقی و فراهم سازی زاد و توشه برای سرای ابدی بود، لذا گاه مثل زلزله بود در ارکان غفلت، مثل آب بود برای بیدار کردن انسان به خواب رفته. هنوز هم همین است.

خبر-یادداشت:

جنگ جهانی را بردیم، جام جهانی را ببرید

یادداشت: جنگ جهانی را بردیم، جام جهانی را ببرید 1396/09/13

غلامرضا بنی اسدی_ این روز ها که سخن از جام جهانی است و قرعه کشی و گروه بندی آن خود به بحث خیلی ها در فضای حقیقی و مجازی تبدیل شده است، دیدن یک عمس و نوشته ای که زیر آن بود ، توجه ام را جلب کرد.