پنجشنبه 2 بهمن 1399 |

آرشیو مقاله
مقاله-حوادثِ سیلاب و تجربه دفاع مقدس

حوادثِ سیلاب و تجربه دفاع مقدس 1398/01/14

همه به میدان آمده اند تا اگر نه سیل، لااقل خسارات سیل را مهار و حوادث را مدیریت کنند.

مقاله-نسل دفاع مقدس و ماموریت مهار حوادث

نسل دفاع مقدس و ماموریت مهار حوادث 1398/01/08

حوادث، نمی تواند ما را بشکند. در حادثه ها ما به حدیث و نوشوندگی می رسیم.

خبر-درهای بسته، آغوش های باز

درهای بسته، آغوش های باز 1398/01/07

پیشتر ها گزارشی خوانده بودم به قلم و هنر تصویر برادر رزمنده ام سید حمید هاشمی در باره مادری که تنها جمعیت یک روستا بود در خراساندجنوبی. همه رفته بودند اما او مانده بود تا پسرش تنها نباشد. تا به غربت گرفتار نشود مزار شهیدی که جان داد تا اسلام غریب نماند و ایران، به تیغ دشمن، پاره،پاره نشود. خبر بعدش را هم خواندم که آن «غیرتزن»ایرانی، که تا آخرین نفس به عهدش وفادار بود، به پسرش پیوست.

خبر-از هور الهویزه تا دروازه قرآن شیراز

از هور الهویزه تا دروازه قرآن شیراز 1398/01/06

هیچ وقت عمق شعر آی آدم های نیما را درک نکرده بودم آن سان که امروز دارد واژه به واژه اش برایم، تلخ تر از همیشه جان می گیرد در روزگاری که آب دارد از هم وطنانم، جان، به یغما می برد. تلخ است برایم خواندن این شعر اما شما خود این روزها، در تلخ ترین نوروز سال های اخیر، شرنگ در کام دارید به جای شهد. پس بر من خواهید بخشید این تلخ کلامی را. بخوانیم با هم این شعر را که انگار شرح درد امروز ماست؛

خبر-ماجرای سیل شمال و شهرداری به نام مهدی باکری

ماجرای سیل شمال و شهرداری به نام مهدی باکری 1398/01/05

نوروز مان زخم برداشت از سیلی طبیعت که بر گونه زندگی نشست. شاد می خواستیم همه مردمان را وشادتر از همه هموطنان مان را می خواهیم که حق شان هم این است اما....سیل، به خواست ما برنمی خیزد که بر مراد ما بچرخد. وقتی برمی خیزد و به راه می زند، راه خیلی ها را قطع می کند و مصیبت به بار می آورد چنان که این روز ها در شمال کشور، رقم زده است اما همه مشکلات را نباید به حساب سیلی نوشت که در زمین جاری شد.

مقاله-...و عشق در لحظه تحویل شکوفا می شود

...و عشق در لحظه تحویل شکوفا می شود 1398/01/01

عاشق بودند،عاشق! شاید فهم این حقیقت برای خیلی ها سخت باشد. تا حدودی هم حق دارند.

مقاله-حرمت نگهداریم مادر شهید را

حرمت نگهداریم مادر شهید را 1397/12/28

حیات: مروت ندارید، نداشته باشید. از خیلی ها توقع جوانمردی مثل روئیدن گل از دل سختِ سنگ است. مثل به شکوفه نشستن و چشمه سار شدن کویر. نمی شود. انتظاری هم نیست اما انصاف و حرمت داری از همه ابنای بشر، مورد توقع است. آن هم انصاف در حق مادر شهید. کسی که جانِ جانانش را داده است و از جان خویش هم به درد مایه گذاشته است تا جانِ ما سلامت باشد و جامعه ما نیز بر همین مدار به حرکت باشد.

تک عکس-شهیدان آمدند، به میدان برگردیم!

شهیدان آمدند، به میدان برگردیم! 1397/12/27

حیات: هرکس هرچه می خواهد بگوید، من باور دارم که خدا "هنوز" ما را دوست دارد.

تک عکس-شهید، بهار و واژه های دعای فرج

شهید، بهار و واژه های دعای فرج 1397/12/25

حیات: بهار را دوست دارم و نوروز را نیز. سرخوشم این روزها که صدایِ پای نوروز در زمین و زمان پیچیده است و در این آهنگِ فرحناک، هر کس را بهره ای است و بر سفره معرفت، هر کس روزییی دارد که بر سفره اش می نشیند و از آن روزی می خورد و زندگی می کند، روزی من، اما دریافت های تازه و کلمات روشنی است که خداوند در نگاه و گلوی این قلم، جان می بخشد.

مقاله-نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا

نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا 1397/12/22

حیات: در آستانه سال جدید با نگاه تازه و انتظارات نو به استقبال «روز بزرگداشت شهدا» رفته‌ایم. سالی که در آن امنیت و انسجام کشور و نظام اسلامی، دغدغه آحاد مردم و مسئولان است. همان اصولی که «ارزش های بنیادین حیات یک جامعه» را تشکیل می‌دهند.