دوشنبه 23 تیر 1399 |

آرشیو خبر
گزارش-در دیدار مقام معظم رهبری با مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف الدینی چه گذشت؟

در دیدار مقام معظم رهبری با مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف الدینی چه گذشت؟ 1399/03/27

تازه نیم ساعت قبل خبر دادند «آقا» قرار است برای دیدن شان برود. اما «بی بی» که سال هاست از سنگینی گوش و کهولت سن رنج می برد انگار متوجه نشده بود قرار است میزبان چه کسی باشد. فقط گفته بود: «هر کس می آید قدم روی چشم»... مادر بی آن که بداند تا دقایقی دیگر رهبر معظم انقلاب را بر قاب در پذیرا خواهد شد، به رسم همه دیدارهای دیگر مسئولان قاب عکس شهدایش را از روی دیوار برمی دارد و روی تخت می چیند، قل قل سماورش را رو به راه می کند، در تنهایی و در انتظار آمدن مهمان، تسبیح به دست روی صندلی می نشیند و چشم به در می دوزد ...

خبر-مادر شهیدان سیف الدینی راد به دیار باقی شتافت / پیام تسلیت رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید بمناسبت درگذشت مادر سه شهید بزرگوار

مادر شهیدان سیف الدینی راد به دیار باقی شتافت / پیام تسلیت رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید بمناسبت درگذشت مادر سه شهید بزرگوار 1399/03/27

رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیام های جداگانه ای درگذشت حاجیه خانم بی‌بی جلیله قوامی‌راد، مادر شهیدان گرانقدر محمدحسین، محمدحسن و محمدعباس سیف‌الدینی راد را تسلیت گفتند.

تک عکس-حقوق 40 میلیون تومانی در بنیاد شهید نداریم

حقوق 40 میلیون تومانی در بنیاد شهید نداریم 1399/03/26

یک نماینده مجلس با تکذیب پرداخت حقوق های 40 میلیونی در بنیاد شهید از قول وی در یکی از رسانه ها گفت: در بنیاد شهید، حقوق 40 میلیونی اصلا وجود ندارد و با توجه به اینکه در دو دوره عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بودم از نزدیک با بنیادشهید و امور ایثارگران آشنا هستم و می دانم چنین نیست.

گفتگو-همسرم از خدا خواسته بود مفقود الاثر شود

همسرم از خدا خواسته بود مفقود الاثر شود 1399/03/26

26 خرداد سالروز تشییع با شکوه پیکر پاک و مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس است که 175 نفر از آنها شهدای غواص خط شکنی بودند که در جریان عملیات کربلای 4 خط عملیاتی اروند را شکستند و از جزیره ام‌الرصاص عبور کردند و طبق شواهد در حالی که تعداد زیادی از آنها مجروح بودند 15 کیلومتر جلوتر از خط مقدم یعنی ابوفلوس در منطقه ابوالخضیب عراق به اسارت دشمن در آمدند و با دست‌ها و پاهای بسته در یک گور دسته جمعی دفن شدند. پیکرهای مطهر این شهدا پس از 29 سال توسط تیم تفحص کشف شد و در اردیبهشت 94 به وطن بازگشت. شهید محمد شیخ شعاعی اختیار آبادی که به گفته ی سردار سلیمانی نگین استان کرمان است، متولد 8 آبان 1334 و تنها شهید روحانی غواص در عملیات کربلای 4 بود که پس از سال ها تلاش و مجاهدت در راه اسلام و انقلاب در 5 دی ماه سال 1365 مظلومانه به شهادت رسید.

خبر-دستورالعمل طرح تکریم، رضایتمندی ایثارگران را به دنبال دارد

دستورالعمل طرح تکریم، رضایتمندی ایثارگران را به دنبال دارد 1399/03/26

مدیرکل بنیاد ایلام بر اجرای کامل دستورالعمل طرح تکریم و رضایت ارباب رجوع تأکید داشت و اظهار کرد: اجرای کامل این دستورالعمل، منجر به رضایتمندی حداکثری جامعه معزز ایثارگری خواهد شد.

خبر-تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثارگری از نفوذ دشمنان در عرصه فرهنگ جلوگیری می‌کند

تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثارگری از نفوذ دشمنان در عرصه فرهنگ جلوگیری می‌کند 1399/03/26

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: معرفی شهدا به‌ عنوان الگوهای برتر اخلاقی به جوانان از جمله اقداماتی است که در مقابله با جنگ نرم دشمنان باید به آن عنایت ویژه‌ای داشت زیرا تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثارگری از نفوذ دشمنان در عرصه فرهنگی جلوگیری خواهد کرد.

استان ها-پیکر مطهر شهید مدافع حرم حسینی، تشییع شد

پیکر مطهر شهید مدافع حرم حسینی، تشییع شد 1399/03/26

پیکر مطهر شهید مدافع حرم سید جواد حسینی، در شهرستان پاکدشت با حضور مردم تشییع و به خاک سپرده شد.

استان ها-​ام‌البنین کرمان به دیدار فرزندان شهیدش شتافت

​ام‌البنین کرمان به دیدار فرزندان شهیدش شتافت 1399/03/26

مادر شهیدان سرافراز محمدحسین، محمدحسن و محمد عباس سیف‌الدینی راد و همچنین مادربزرگ شهید گران‌قدر محسن برهانی پس از تحمل سال‌ها دوری فرزندان به دیدارشان شتافت.

گزارش-  روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 26 خرداد ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 26 خرداد ماه 1399/03/26

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-شهادت از کودکی در چهره اش نمایان بود

شهادت از کودکی در چهره اش نمایان بود 1399/03/25

داستان دلدادگان اهل بیت و آنهایی که جان بر سر ایمان خود نهادند و در غربت و بی نشانی رفتند، داستانی نیست که بتوان بی آنکه خود در این مسیر قدم ننهاده ای، به تمام و کمال درک کنی. اما شاید بشود با گرفتن نشانی از آنها که این مسیر را تا انتهای خط سرخ شهادت پیمودند، قدری از آن را درک کرد. شهادت مظلومانه شهدایی از جنس محمد مهدی مالامیری که با وجود برخورداری از تمامی موهبت دنیوی، همه چیز را در پس پشت نهاد تا برود و نگذارد که کوردلان خبیث داعشی تعرضی به ساحت باور هایش کنند و سینه سپر کرد تا دوست داران اهل بیت را سر بلند نگاه دارد. بدرستی که داستان این دلدادگان عاشق چیزی نیست که بتوان در غالب کلماتی ساده ریخت، چرا که باید سالک راه حق بود تا بتوان شرح این عاشقی را به درستی داد. پایگاه خبری حیات گفت و گویی با پدر شهید بزرگوار محمد مهدی مالامیری نخستین شهید روحانی مدافع حرم انجام داد و از او نشان این بی آشیانِ عاشق و دلداده مظلومان را گرفته که در زیر می خوانید.

استان ها-دیدار با خانواده‌های ایثارگران سبب پایداری ارزش‌های انقلاب اسلامی است

دیدار با خانواده‌های ایثارگران سبب پایداری ارزش‌های انقلاب اسلامی است 1399/03/25

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید البرز با تأکید بر اینکه طرح سپاس و دیدار با والدین معظم شهدا و جانبازان باید در جامعه نهادینه شود، گفت: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران سبب پایداری ارزش‌های انقلاب اسلامی خواهد شد.

استان ها-رسانه بهترین ابزار انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است

رسانه بهترین ابزار انتقال فرهنگ ایثار و شهادت است 1399/03/25

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: امروز زبان هنر و رسانه بهترین ابزار برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های انقلاب است.

خبر-اعلام زمان و نحوه ثبت درخواست انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام زمان و نحوه ثبت درخواست انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی 1399/03/25

اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی زمان و نحوه ثبت تقاضای میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کرد.

خبر-ثبت‌نام در مدارس شاهد از طریق سامانه سجا انجام می‌شود

ثبت‌نام در مدارس شاهد از طریق سامانه سجا انجام می‌شود 1399/03/25

مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن هشدار به خانواده‌های شاهد و ایثارگر در خصوص سایت‌های جعلی ثبت‌نام در مدارس شاهد گفت: متقاضیان صرفاً از طریق سامانه saja.medu.ir وزارت آموزش‌وپرورش برای ثبت‌نام در مدارس شاهد استفاده کنند.

استان ها-تشریح اقدامات خادمان شهدای استان سمنان برای مقابله با شیوه کرونا

تشریح اقدامات خادمان شهدای استان سمنان برای مقابله با شیوه کرونا 1399/03/25

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: با گسترش ویروس کرونا خادمان شهدای استان سمنان در سنگر خدمت به مردم در مقابله با کرونا وارد میدان شدند.

خبر-رسیدگی به درخواست‌های جانبازان از طریق سامانه تلفنی در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید

رسیدگی به درخواست‌های جانبازان از طریق سامانه تلفنی در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید 1399/03/25

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از رسیدگی به درخواست‌های جانبازان به‌صورت پاسخگویی از طریق سامانه تلفنی و ارجاع درخواست‌ها به استان‌ها از طریق اتوماسیون اداری خبر داد.

استان ها-مقاومت امروز جانبازان ادامه ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس است

مقاومت امروز جانبازان ادامه ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس است 1399/03/25

مدیرکل بنیاد شهید خراسان شمالی با تأکید بر ثبت خاطرات و بیان مشکلات جسمی جانبازان برای نسل جوان و نوجوان، تصریح کرد: ایستادگی و مقاومت امروز جانبازان و خانواده‌های آنان، ادامه ایثارگری‌های دوران دفاع مقدس است.

خبر-گلزاری از تمثال شهدا در کارگاه منبت‌کاری/ عنایت شهید برونسی، به یک جوان دلباخته شهدا

گلزاری از تمثال شهدا در کارگاه منبت‌کاری/ عنایت شهید برونسی، به یک جوان دلباخته شهدا 1399/03/25

سید محمد حسینی جوانی اهل ملایر است که به سبب دلباختن به شهدا، سرتاسر کارگاه منبت‌کاری خود را به تمثال آنها مزین کرده و در این رهگذر از عنایات و محبت آنها نیز بهره گرفته است.

وصیت نامه ها-نه فقط در جبهه بلکه در خانه هایتان ادامه دهنده راه شهدا باشید

نه فقط در جبهه بلکه در خانه هایتان ادامه دهنده راه شهدا باشید 1399/03/25

شهید اسماعیل آبنیکی، فرزند حسین در اول فروردین سال 45، در شهرری به دنیا آمد. وی فردی جسور و بی‌باک و از ویژگی های اخلاقی و معنوی خوبی برخوردار بود. شهید آبنیکی پس از پیروزی انقلاب در مسجد چهارده معصوم واقع در شهرری به عضویت بسیج در آمد و در 18 اردیبهشت سال 62، از پادگان امام حسن(ع) سابق به جبهه اعزام و در قصر شیرین مستقر شد.

استان ها-ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین کار فرهنگی در بنیاد شهید است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین کار فرهنگی در بنیاد شهید است 1399/03/25

مدیرکل بنیاد شهید مازندران با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین کار فرهنگی در بنیاد شهید است، اظهار داشت: پیگیری و عملی کردن برنامه‌های مربوط به مصوبات شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از سوی دستگاه‌ها باید در اولویت کار فرهنگی قرار گیرد.