سه شنبه 30 مهر 1398 |

آرشیو خبر
گفتگو-فرزند دیگرم را هم آماده شهادت در راه اسلام کرده ام

فرزند دیگرم را هم آماده شهادت در راه اسلام کرده ام 1398/07/23

حیات: روز دوشنبه 22 مهر پدر ۷۸ ساله «کمال کورسل» فرانسوی شهید، تنها شهید اروپایی هشت سال دوران دفاع مقدس به همراه همسر و فرزند دیگرش، مهمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بودند. کمال کورسل متولد کشور فرانسه و تنها شهید اروپایی دوران هشت سال دفاع مقدس است که پس از تشرف به دین اسلام به عنوان مسلمان شیعه در سال ۱۹۸۳ میلادی فرانسه را ترک و برای ادامه تحصیل علوم اسلامی وارد ایران و سپس حوزه علمیه قم شد. همزمان با شروع جنگ تحمیلی مسئولان اعزام به جبهه به دلایل امنیتی از ورود وی به جبهه‌ها خودداری می‌کردند. کمال با اصرار فراوان و پیگیری توانست همراه با سپاه بدر در سال 1363 در جبهه حضور پیدا کند.

خبر-خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی در کشورهای ایران و عراق

خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی در کشورهای ایران و عراق 1398/07/23

حیات: مدیرکل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر از برپایی 14 موکب تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور جهت خدمت رسانی به زوار حسینی از 19 لغایت 24 مهر ماه 1398 در مرزهای شلمچه و چذابه و شهرهای نجف و کربلا خبر داد.

استان ها-حرم حضرت معصومه(س) میزبان ۵۳۶۰۰ توریست و زائر بین‌المللی بود

حرم حضرت معصومه(س) میزبان ۵۳۶۰۰ توریست و زائر بین‌المللی بود 1398/07/23

حیات:رئیس اداره امور بین‌الملل آستان کریمه اهل‌بیت(س) گفت: درنیمه نخست امسال حرم حضرت معصومه(س) میزبان ۵۳ هزار و ۶۰۰ توریست و زائر بین‌المللی بود.

استان ها-حسینیه‌ها در اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت نقشی بی‌بدیل دارند

حسینیه‌ها در اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت نقشی بی‌بدیل دارند 1398/07/23

حیات:مدیرکل بنیاد شهرستان‌های تهران تأکید کرد: تکایا و حسینیه‌ها در اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت نقشی تأثیرگذار و بی‌بدیل دارند به‌ طوری‌ که از همین محافل عاشورایی بود که تفکر ناب بسیج و شهادت‌طلبی تقویت شد.

استان ها-پیاده روی اربعین فرصت مناسبی برای زنده نگه‌داشتن یاد شهدا است

پیاده روی اربعین فرصت مناسبی برای زنده نگه‌داشتن یاد شهدا است 1398/07/23

حیات:مدیرکل بنیاد زنجان تصریح کرد: با توجه به اینکه شهدای دفاع مقدس با تأسی از قیام عاشورا تا آخرین قطره خون از خود در مقابل دشمن ایستادگی کردند، اربعین حسینی و مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا زمان مناسبی جهت زنده‌کردن یاد و خاطره این عزیزان است.