سه شنبه 12 فروردین 1399 |

آرشیو خبر
خبر-قدردانی نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر از جامعه پزشکی کشور

قدردانی نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر از جامعه پزشکی کشور 1398/12/17

نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و ایثار و از خود گذشتگی جامعه پزشکان و پرستاران در یاری رساندن به هموطنان با صدور بیانیه‌ای از این ایثارگران سفیدپوش تشکر و قدردانی کردند.

وصیت نامه ها-راه پر فضیلت شهیدان که راه حسین است ادامه دهید

راه پر فضیلت شهیدان که راه حسین(ع) است ادامه دهید 1398/12/17

شهید علی اصغر امیری فرزند میرزاآقا در 2 تیر سال 1346 در روستای سیاوشان در شهر آشتیان استان مرکزی متولد شد، وی درحالیکه 16 ساله بود در 17 اسفند سال 1362 بر اثر اصابت ترکش در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید. گفتنی است مرتضی امیری برادر شهید علی اصغر امیری نیز در 24 فروردین سال 1362 در فکه به شهادت رسید.

استان ها-خدمات الکترونیک و سامانه تلفنی ۱۶۱۶ بهترین راه‌های ارتباطی ایثارگران با بنیاد شهید هستند

خدمات الکترونیک و سامانه تلفنی ۱۶۱۶ بهترین راه‌های ارتباطی ایثارگران با بنیاد شهید هستند 1398/12/17

مدیر کل بنیاد ایلام تصریح کرد: سامانه خدمات الکترونیک ایثار و تلفن ۱۶۱۶ پل‌های ارتباطی میان ایثارگران با بنیاد شهید است و حجم بسیاری از نیازها و درخواست های آنان از این طریق با سرعت و سهولت بیشتر قابل انجام است.

مقاله-خورشید خیبر

خورشید خیبر 1398/12/17

شهید محمد ابراهیم همت، معلم، عارف و مبارز میدان نبرد ، تمام طول دوران حیات خود را در راه مبارزه با ظلم و فساد با زور گویان و متجاوزان گذراند، از مبارزه با رژیم پهلوی، رزم در جبهه های لبنان و میادین جنگ با رژیم بعث عراق، تا میدان های علم و حکمت، زبانزد خاص و عام بود، دلاور مردی با اخلاص، ایمان و روحیه ای فداکار و مثال زدنی که کمتر کسی ایثار ،شجاعت و اخلاص او را از یاد می برد، حالا که چیزی حدود 40 سال از شهادت این بزرگ مرد راه حق می گذرد می توان نام این شهید بزرگوار را در کنار نام بزرگانی همچون شهید چمران، شهید آوینی، شهید باکری و... قرار داد و از دریای معرفت و ایمان این شهید والامقام هر لحظه توشه ای بر گرفت.

استان ها-توزیع بسته‌های بهداشتی در بین ایثارگران استان همدان

توزیع بسته‌های بهداشتی در بین ایثارگران استان همدان 1398/12/17

مدیر کل بنیاد همدان از توزیع بسته های بهداشتی در بین ایثارگران برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

استان ها-کمیته ایثارگران در ستاد دهه فجر کردستان عنوان برتر را کسب کرد

کمیته ایثارگران در ستاد دهه فجر کردستان عنوان برتر را کسب کرد 1398/12/17

کمیته ایثارگران به ریاست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به عنوان کمیته برتر ستاد دهه فجر استان کردستان در برگزاری جشن های ایام الله چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انتخاب شد.

استان ها-دانشجویان جهادگر خراسان شمالی به میدان مبارزه با کرونا آمده‌اند

دانشجویان جهادگر خراسان شمالی به میدان مبارزه با کرونا آمده‌اند 1398/12/17

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با شناسایی ظرفیت‌های موجود آماده کمک به رفع نیازهای بهداشتی مردم در مواجهه با بحران کرونا هستیم.

استان ها-سربازان نوجوان حاج قاسم برای مقابله با کرونا به میدان آمدند

سربازان نوجوان حاج قاسم برای مقابله با کرونا به میدان آمدند 1398/12/17

جمعی از نوجوانان بسیجی مشهدی با پویش «من و تو از کرونا قویتریم» هزینه اردوی راهیان نور و اعتکاف خود را به خرید اقلام بهداشتی مورد نیاز برای مقابله با کرونا اختصاص دادند.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 17اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 17اسفندماه 1398/12/17

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد

مقاله-جنایت  ارتش بعثی در دو کوهه غرب

جنایت ارتش بعثی در دو کوهه غرب 1398/12/16

پادگان ابوذر مقر تیپ ۳ ابوذر ،یکی از زیر مجموعه‌های لشکر ۸۱ زرهی است، این پادگان در دوران جنگ تحمیلی بارها مورد حمله ارتش بعث عراق قرار گرفت. پادگان ابوذر را دوکوهه غرب می‌خواندند ،این پادگان مرکز تجمع نیرو و پشتیبانی یگان‌های خودی بود و بارها هدف بمباران و موشک باران ارتش عراق قرار گرفت. بمباران نظامیان مستقر در این پادگان در تاریخ‌های 16 اسفند 1363 یکی از جنایات هولناکی است که رژیم بعث عراق با بی توجهی کامل به تمامی کنوانسوین های بین المللی و پروتوکل های نظامی دست به ارتکاب آن زد و در یک روز طی 4 حمله هوایی تعداد بسیاری از مردم ما را به شهادت رساند. در حال حاضر تعدادی از ساختمان‌های این پادگان به حالت دست نخورده باقی مانده‌است که یکی از نقاط مورد بازدید کاروان‌های راهیان نور است و سندی محکم بر جنایتکاری رژیم بعث عراق.

مقاله-برادران آفتاب

برادران آفتاب 1398/12/16

برادران گورگیزیان از شهدای گرانقدر جامعه مسیحیان آسوری هستند که با پذیرش ماموریت پدرشان مبنی بر انتقال مهمات به جبهه های جنگ در دوران هشت سال دفاع مقدس، یکی از رشادت مندانه ترین خاطرات دوران جنگ را رقم زدند. این دو برادر در تاریخ 15 اسفند 1363 هنگام انتقال مهمات از تهران به بندر عباس دچار سانحه شدند و هر دوی آنها در یک روز به مقام شامخ شهادت نائل شدند.

خبر- شهید حاج قاسم سلیمانی در جهاد پیشگام بود

شهید حاج قاسم سلیمانی در جهاد پیشگام بود 1398/12/15

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی در جهاد پیشگام و هرگز توقف نداشت و ۴۱ سال مداوم در هجرت و جهاد و از همه به خیمه‌های دشمن نزدیک‌تر بود.

گفتگو-فضای عمومی ستاد شاهد دانشگاه به من انگیزه ی تلاش همه جانبه داد

فضای عمومی ستاد شاهد دانشگاه به من انگیزه ی تلاش همه جانبه داد 1398/12/15

جشنواره آموزشی و تحصیلی جایزه ملی ایثار ویژه دانش آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد به دنبال اجرای طرح شاهد که نخستین بار در سال 1365، با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، بر اساس پیام حضرت امام خمینی(ره) از سوی بنیاد شهید وامور ایثارگران مطرح شد با هدف تجلیل از برترین های آموزشی و تحصیلی، ایجاد پویایی، تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی با همکاری وزارت خانه های آموزشی، دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه های علمیه برگزار می‌شود. فاطمه زمانی خرمندیچالی متولد 1374، از استان مازندران یکی از برگزیدگان این جشنواره است، پایگاه خبری حیات به مناسبت این موفقیت به گفت و گو با وی پرداخته است که مشروح این گفت و گو به شرح زیر است:

خبر-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، پنجشنبه 15 اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، پنجشنبه 15 اسفندماه 1398/12/15

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-منتفی شدن برگزاری مراسم پایانی جشنواره ملی کتاب دفاع مقدس

منتفی شدن برگزاری مراسم پایانی جشنواره ملی کتاب دفاع مقدس 1398/12/15

برگزاری مراسم پایانی جشنواره ملی کتاب دفاع مقدس و هجدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس به زمان دیگری موکول شد.

استان ها-مادر شهیدان کربلایی، آسمانی شد

مادر شهیدان کربلایی، آسمانی شد 1398/12/14

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در مراسم تشییع مادر شهیدان فهمیده گفت: مادر شهیدان فهمیده زینب‌گونه با تقدیم شهیدان خود از انقلاب اسلامی دفاع کرد.

استان ها-مادر شهیدان فهمیده زینب‌گونه از انقلاب اسلامی دفاع کرد

مادر شهیدان فهمیده زینب‌گونه از انقلاب اسلامی دفاع کرد 1398/12/14

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در مراسم تشییع مادر شهیدان فهمیده گفت: مادر شهیدان فهمیده زینب‌گونه با تقدیم شهیدان خود از انقلاب اسلامی دفاع کرد.

استان ها-توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جامعه ایثارگری استان البرز

توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جامعه ایثارگری استان البرز 1398/12/14

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از توزیع بسته های بهداشتی در بین جامعه ایثارگری این استان خبر داد.

خبر-سردار محمد ابوالقاسمی، پیرغلام اهل بیت (ع) و جانباز دفاع مقدس درگذشت

سردار محمد ابوالقاسمی، پیرغلام اهل بیت (ع) و جانباز دفاع مقدس درگذشت 1398/12/14

سردار محمد حاج‌ابوالقاسمی دولابی، از ذاکرین و پیرغلامان اهل بیت (ع) و جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس دارفانی را وداع گفت.

استان ها-والدین شهدا غنی‌ترین گنجینه دفاع مقدس هستند

والدین شهدا غنی‌ترین گنجینه دفاع مقدس هستند 1398/12/14

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: والدین شهدا به عنوان غنی‌ترین گنجینه از خاطرات و سیره زندگی شهدا هستند و از دنیا رفتنشان جامعه را از دسترسی به این فرهنگ غنی باز می‌دارد.