سه شنبه 12 فروردین 1399 |

آرشیو خبر
خبر-ایثار اجتماعی کنونی ناشی از ترویج فرهنگ شهادت در کشور است

ایثار اجتماعی کنونی ناشی از ترویج فرهنگ شهادت در کشور است 1398/12/20

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه روز بزرگداشت شهدا صبح روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند ماه، با حضور در برنامه صبح بخیر ایران شبکه اول سیما تصریح کرد: ایثار اجتماعی به وجود آمده در شرایط فعلی کشور نشأت گرفته از فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری‌های شهدا و جانبازان است.

خبر-رییس جمهوری درگذشت مادر شهیدان شمسی پور را تسلیت گفت

رییس جمهوری درگذشت مادر شهیدان شمسی پور را تسلیت گفت 1398/12/20

رییس جمهوری در پیامی درگذشت حاجیه خانم ثریا روشنی؛ مادر شهیدان بزرگوار «محمد، حسین و جعفر شمسی پور» را تسلیت گفت و از درگاه ایزد منان برای ایشان علو درجات و همجواری با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت کرد.

استان ها-جانباز 70 درصد احمد فخار، به یاران شهیدش پیوست

جانباز 70 درصد احمد فخار، به یاران شهیدش پیوست 1398/12/20

جانباز 70 درصد «احمد فخار» از خراسان رضوی به یاران شهیدش پیوست.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 20 اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 20 اسفندماه 1398/12/20

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد

گفتگو-اعتلای دیپلماسی عمومی با دیپلماسی فرهنگ ایثار

اعتلای دیپلماسی عمومی با دیپلماسی فرهنگ ایثار 1398/12/20

این روزها که مصادف با میلاد پیشوای اول شیعیان است برای شیعیانان جهان ایامی بسیار فرخنده و میمونی است بویژه در ایران اسلامی که به روز پدر نام گذاری شده است از آنجا که امام علی (ع) بزرگترین تجلی ایثارگری و گذشت در میان شیعیان جهان است، حیات به همین مناسبت و همچنین در آستانه روز شهدا و سالگرد بنیاد شهید و امور ایثارگران، سلسه گفت وگو هایی را با چند تن از کارشناسان و صاحب نظرانِ حوزه ایثار اجتماعی انجام داده است که در هر روز یکی از این گفت و گو ها منتشر خواهد شد.

خبر-گرامیداشت روز شهدا از طریق فضای مجازی و تبلیغات محیطی انجام می گیرد

گرامیداشت روز شهدا از طریق فضای مجازی و تبلیغات محیطی انجام می گیرد 1398/12/19

دبیر ستاد بزرگداشت روز شهدا تأکید کرد: با توجه به فراگیر شدن ویروس کرونا و لغو تمامی همایش‌ها و مراسم‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و دیگر سازمان‌ها به‌منظور پیشگیری از شیوع این بیماری، گرامیداشت ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا از طریق فضای مجازی و تبلیغات محیطی ضروری است.

استان ها-پدر بزرگوار شهیدان بیرجندی، به دیدار فرزندان شهیدش شتافت

پدر بزرگوار شهیدان بیرجندی، به دیدار فرزندان شهیدش شتافت 1398/12/19

پدر شهیدان عباس و حسن بیرجندی، از استان سمنان به فرزندان شهیدش پیوست.

وصیت نامه ها-قران بخوانید و به فقرا کمک کنید

قران بخوانید و به فقرا کمک کنید 1398/12/19

با طولانی شدن جنگ پس از آزادی خرمشهر شیوه‌ها و راهکارهای نظامی عراق دچار تغییرات و دگرگونی‌های اساسی شد، قدرت‌های جهانی با ترس از احتمال سقوط رژیم عراق، کمک‌های نظامی، اقتصادی و فنی فراوانی در اختیارش قراردادند. بنابراین، دولت عراق با استفاده از کمک‌های یاد شده به تقویت توانمندی‌هایش اقدام کرد. عملیات خیبر در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۶۲ در شرق رودخانه‌ی دجله و داخل هورالهویزه، به منظور تصرف بخش شرقی رودخانه‌ی دجله و جزایر مجنون و جلوگیری از تقویت سپاه سوم عراق توسط ایران با رمز یا رسول الله (ص)، به طور مشترک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران اجرا شد و در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۶۲ با رسیدن به اهداف خود، با موفقیت پایان پذیرفت، شهید محمد رضا بیاتی رزمنده ی 20 ساله ی همدانی نیز در این عملیات حضور داشت و در 19 اسفند سال 1362 به درجه‌ی والای شهادت نائل آمد و پیکرش مفقود الاثر گردید.

استان ها-فرهاد دبیریان، به خیل شهدای مدافع حرم پیوست

فرهاد دبیریان، به خیل شهدای مدافع حرم پیوست 1398/12/19

فرهاد دبیریان، از استان کرمانشاه به جمع شهدای مدافع حرم پیوست.

استان ها-مادر شهیدان صفری، آسمانی شد

مادر شهیدان صفری، آسمانی شد 1398/12/19

مادر شهیدان رمضانعلی و محمدجعفر صفری، از شهرستان لاهیجان استان گیلان به فرزندان شهیدش پیوست.

استان ها-برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا به صورت مجازی و تبلیغی برگزار می‌شود

برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا به صورت مجازی و تبلیغی برگزار می‌شود 1398/12/19

مدیرکل بنیاد زنجان تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا برنامه های روز گرامیداشت شهدا متفاوت از سال های گذشته برگزار می شود و در سال جاری تلاش شده برنامه‌ها با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه ایثار اجتماعی، به صورت تبلیغی و مجازی اجرا شود.

خبر-پیام تسلیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در پی درگذشت مادر شهیدان شمسی‌پور

پیام تسلیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در پی درگذشت مادر شهیدان شمسی‌پور 1398/12/19

نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت حاجیه‌خانم ثریا روشنی کیکاسری، مادر شهیدان سرافراز محمد، حسین و جعفر شمسی‌پور، را تسلیت گفت.

استان ها-عظمت شهدا بر کسی پوشیده نیست

عظمت شهدا بر کسی پوشیده نیست 1398/12/19

مدیرکل بنیاد لرستان با بیان اینکه عظمت شهدا بر کسی پوشیده نیست و باید هر روز ما روز شهید باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بیماری ویروسی و منع برنامه‌های جمعی، امسال بر روی برنامه‌های شکلی و تبلیغی متمرکز خواهیم بود.

استان ها-مادر شهیدان سراجیان قلی زاده، به فرزندان شهیدش پیوست

مادر شهیدان سراجیان قلی زاده، به فرزندان شهیدش پیوست 1398/12/19

مادر شهیدان حسن و مجید سراجیان قلی زاده، دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه  19اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 19اسفندماه 1398/12/19

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-امروزه خدمت به محرومین ومحرومیت زدایی مصداق ایثار اجتماعی است

امروزه خدمت به محرومین ومحرومیت زدایی مصداق ایثار اجتماعی است 1398/12/19

این روزها که مصادف با میلاد پیشوای اول شیعیان است برای شیعیانان جهان ایامی بسیار فرخنده و میمونی است بویژه در ایران اسلامی که به روز پدر نام گذاری شده است از آنجا که امام علی (ع) بزرگترین تجلی ایثارگری و گذشت در میان شیعیان جهان است، "حیات" بهمین مناسبت و همچنین در آستانه روز شهدا و سالگرد بنیاد شهید و امور ایثارگران، سلسه گفت وگو هایی را با چند تن از کارشناسان و صاحب نظرانِ انجام داده است، لازم به ذکر است که این پایگاه خبری با همکاری بنیاد دانش پژوهان شاهد و ایثارگر، تلاش دارد تا ایده های کارشناسانی را به خوانندگان محترم معرفی کند که هر کدام در زمینه ای متفاوت متخصص بوده اما همانطور که گفته شد، همگی در زمینه دکترین ایثار اجتماعی صاحب نظر هستند؛ کارشناسانی که سال هاست در این حوزه فعالیت های نظری و عملی پُر ثمر و اثر گذاری داشته اند و نقش بسزایی در گسترش و تثبیت این گفتمان ایفا کرده اند.حسین عندلیب که دانش آموخته مقطع دکتری فقه و حقوق است نخستین صاحب نظری است که با او به گفت وگو نشسته ایم.

خبر-تجلیل از پزشکان و پرستاران بیمارستان بقیه الله (عج) در سالروز میلاد امام علی (ع)

تجلیل از پزشکان و پرستاران بیمارستان بقیه الله (عج) در سالروز میلاد امام علی (ع) 1398/12/19

مراسم جشن میلاد امیرالمؤمنین (ع) و روز پدر عصر روز شنبه ۱۷ اسفند ماه در بیمارستان بقیه الله (عج) برگزار شد و پزشکان و پرستاران این بیمارستان تجلیل شدند.

گفتگو-پدران شهید اسوه های ایثار و از خودگذشتگی اند

پدران شهید، اسوه های ایثار و از خودگذشتگی اند 1398/12/18

سیزدهم رجب سالروز میلاد مولود مبارک کعبه، حضرت علی علیه السلام که نماد عدالت و مردانگی است.امام همامی که مظهر زهد وتقوا و شجاعت بود، معصومی که مصداق عینی اشداءعلی الکفار و رحماء بینهم است . برای تجلیل از مقام شامخ پدر چه مناسبتی بهتر از تولد امام اول شیعیان، بویژه تجلیل و تکریم از مقام والای پدران شهید، آن اسوه های ایثار و از خودگذشتگی، آن ها که لبریز از سخاوت و گذشتن از جوهر گران مایه وجودی خود بودند تا جسم و جان خانواده در امنیت باشد، روز پدر بستری برای بزرگداشت این همه استقامت و غیرت است، در این روز فرزندانی هستند که سال هاست دلتنگ نبودن پدران خود هستند اما به افتخار جوانمردی و ایستادگی پدران شان در 8 سال دفاع مقدس همچنان با قدرت می ایستند و این فراق را تاب می آورند.

مقاله-باور به کرامت انسانی انسان

باور به کرامت انسانی انسان 1398/12/18

اسماعیل علوی : سخن گفتن از شخصیت امام علی (ع) در روزگاری که نام او از مرامش پیشی گرفته و مدعیان پیروی از حضرتش با تکیه بر ساخته های ذهنی خود، مانع از شناخت حقیقی اویند، کاری بس دشواراست. این درحالی است که به دلیل وجود افکارگوناگون ومغایرت برخی عملکردها با تعالیم مکتب، پاسخگویی به پرسش های نسل جوان با محوریت سیره عملی آن حضرت (ع) ضروری می نماید.

هفته نامه حیات طیبه-چهارصد و سی و هفتمین شماره هفته‌نامه حیات طیبه منتشر شد

چهارصد و سی و هفتمین شماره هفته‌نامه حیات طیبه منتشر شد 1398/12/17

چهارصد و سی و هفتمین شماره هفته نامه حیات طیبه روز جمعه هفدهم اسفند با تیتری از بیانات رهبر معظم انقلاب تحت عنوان «جلسات بزرگداشت شهدا ادامه شهادت است»، منتشر شد.