سه شنبه 12 فروردین 1399 |

آرشیو خبر
گزارش-شهید، خون جوشان انقلاب است

شهید، خون جوشان انقلاب است 1398/12/22

در هر جایی از جهان، یکی از مهمترین ترین وظایف رسانه ها انعکاس خبر های برجسته و مهم است، اخباری که در هر روز و ساعت از طریق این رسانه ها به آگاهی مردم می رسد و از این طریق افراد می فهمند که در چهار گوشه جهان چه رخ داده و چه اتفاقی در حال وقوع است. مثلا این روزها ما شاهد حجم عظیمی از اطلاعات ، اخبار، گفت و گو ها و گزارش های خبرگزاری هاو سایت های خبری در رابطه با گسترش و انتشار ویروس کرونا هستیم و بار اطلاع رسانی از چند و چون اتفاقات بر دوش رسانه های جمعی است. یکی دیگر از مهم ترین وظایف رسانه ها، در کنار ارائه اخبار روز به مخاطبان خود، یاد آوری رخداد ها ی با اهمیتی است که در گذشته به وقوع پیوسته است، با این هدف که رویداد های مهم گذشته همیشه در اذهان باقی بماند و به بوته فراموشی سپرده نشود. رسانه از طریق انعکاس اخبار بزرگداشت ها، یاد واره ها و همچنین به واسطه گفت و گو با افراد آگاه و تهیه یادداشت و مقاله ، وظیفه مهمی از این زنجیره یادآوری را برعهده گرفته و نقش مهمی را در شکل گیری « حافظه تاریخی» مردمان بر عهده دارد. روز شهید و بزرگداشت یاد ونام شهدا یکی از برجسته ترین این مناسبت هاست.

گفتگو-شهدا از حرمت ها،باورها و اعتقادات دفاع کردند

شهدا از حرمت ها، باورها و اعتقادات دفاع کردند 1398/12/22

۲۲ اسفند هر سال مصادف با روز بزرگداشت شهدا است،این روز فرصتی برای تکریم از انسان هایی است از جنس شجاعت و شهامت، آنان که روحیه ی مقاومت، ایثار و حماسه را در جامعه جاری کرده و در عرصه ی جهاد علیه استکبار و شهادت الگویی بی بدیل هستند. شهدا منادیان آزادگی، که با همت بلند خود برای حفظ مصالح و استقلال کشور از تمام آنچه داشتند، از جان شیرین شان گذشتند و نقشه ی راه آیندگان برای رسیدن به سر منزل مقصود شدند.

خبر-پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به مناسبت روز بزرگداشت شهدا 1398/12/21

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی به مناسبت ۲۲ اسفند، روز بزرگداشت شهدا تأکید کرد: به‌یقین بزرگداشت یاد و خاطره شهدای معزز تکلیفی ملی و شرعی است تا یاد آن نیک سیرتان برای همیشه در اذهان و خاطره‌ها جاودان بماند.

خبر-گسترش مأموریت پیام‌آوران ایثار در فضای مجازی

گسترش مأموریت پیام‌آوران ایثار در فضای مجازی 1398/12/21

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از گسترش مأموریت‌ها و فعالیت‌های پیام‌آوران ایثار در فضای مجازی در آستانه ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا خبر داد.

خبر-حکمت کارت ایثارگران از ۲۲ اسفندماه فعال می‌شود

حکمت کارت ایثارگران از ۲۲ اسفندماه فعال می‌شود 1398/12/21

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از فعال‌سازی حکمت کارت ایثارگران به مناسبت فرارسیدن روز بزرگداشت شهدا از ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۹۸ خبر داد.

گزارش-جلوه های جهادگونه در کارزار سخت کرونا

جلوه های جهادگونه در کارزار سخت کرونا 1398/12/21

اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران.

خبر-پزشکان و پرستاران ایثارگر ثمره فرهنگ شهادت هستند

پزشکان و پرستاران ایثارگر ثمره فرهنگ شهادت هستند 1398/12/21

رییس بیمارستان روانپزشکی نیایش گفت: ایثار شهدا و جانبازان در دوران ۸ سال دفاع مقدس موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و تأثیر آن در فداکاری پزشکان و پرستاران در این برهه شده است.

استان ها-ایثار اجتماعی مدافعان سلامت ستودنی‌ است

ایثار اجتماعی مدافعان سلامت ستودنی‌ است 1398/12/21

مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی با بیان اینکه ایثار اجتماعی مدافعان سلامت ستودنی‌ است اظهار کرد: ایثارگری شبانه‌روزی جامعه پزشکی ایثار اجتماعی مورد نیاز جامعه است و مردم قدردان این تلاش‌ها هستند.

وصیت نامه ها-باخداپیمان می بندم تمام عاشوراها وتمام کربلاها با حسین همراه باشم

باخدا پیمان می بندم تمام عاشوراها وتمام کربلاها با حسین همراه باشم 1398/12/21

شهید عباس احمدی فرزند قلی در 19 اردیبهشت سال 1346 در شهرستان قیروکازرین یکی از شهرستان های استان فارس متولد شد، وی 16 ساله بود که در منطقه کوشک در استان خوزستان در 21 اسفند سال 1362 به شهادت رسید.

استان ها-تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جانبازان ضایعه نخاعی ایلام

تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جانبازان ضایعه نخاعی ایلام 1398/12/21

مدیرکل بنیاد ایلام از تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جانبازان ضایعه نخاعی استان خبر داد و گفت: تا کنون در دو مرحله بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده در درب منازل تحویل جانبازان معزز قطع نخاع استان شده است.

استان ها-نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است

نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است 1398/12/21

مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اهمیت روز شهید، و پاسداشت آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی که حاصل خون شهدا است اظهار داشت: همه ما موظفیم در راستای نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به جامعه به‌ ویژه جوانان آینده‌ساز این کشور تلاش کنیم.

استان ها-مددکاران بازوان توانمند بنیاد شهید هستند

مددکاران بازوان توانمند بنیاد شهید هستند 1398/12/21

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: امروز مددکاران بازوان توانمند بنیاد شهید و امین خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند و ارزش خدمت این عزیزان به جامعه هدف قطعاً دوچندان خواهد بود.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد شکرالله داوودی، به شهدا پیوست

جانباز ۷۰ درصد شکرالله داوودی، به شهدا پیوست 1398/12/21

جانباز ۷۰ درصد اهل شهریار شکرالله داوودی، به یاران شهیدش پیوست.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،چهارشنبه 21اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،چهارشنبه 21اسفندماه 1398/12/21

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو- ایثار برون رفتن از انحصار تن وهجرت به رفتار دگر خواهانه است

ایثار, برون رفتن از انحصار تن وهجرت به رفتار دگر خواهانه است 1398/12/21

یک شنبه گذشته مصادف با میلاد پیشوای اول شیعیان بود از آنجا که امام علی (ع) بزرگترین تجلی ایثارگری و گذشت در میان شیعیان جهان است،پایگاه خبری حیات به همین مناسبت و همچنین در آستانه روز شهدا و سالگرد بنیاد شهید و امور ایثارگران سلسله گفت وگوهایی باهمکاری بنیاد دانش پژوهان شاهد و ایثارگر با صاحب نظران حوزه ایثار اجتماعی انجام داده است که دوقسمت آن در روزهای گذشته منتشر شد. اشاره به این حقیقت ضرورت دارد که شهدای گرانقدر ما نمود و عصاره مفهوم ایثار اجتماعی هستند ، آزادگانی که جان خود را برای حراست و محافظت از ملت و سرزمین خود کف دست گذاشته و با نوشیدن شربت شهادت، اثبات کردند که نام شهید پیوندی ناگسستنی با مفهوم ایثار و از جان گذشتگی دارد، بدیهی در جامعه ما هر کجا پبرامون مقوله ای چون ایثار اجتماعی سخن به میان می آید، بی شک نام شهدا و ایثارگران جبهه های جنگ ، بیش از هر نام دیگری جلوه گری خواهد کرد

استان ها-مهمترین ماموریت بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مهمترین ماموریت بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است 1398/12/20

مدیر کل بنیاد استان مرکزی به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه با انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای اشاره کرد و مهمترین ماموریت بنیاد را توجه به برنامه های فرهنگی و گسترش فرهنگ ایثار ذکر کرد.

وصیت نامه ها-از مسائلی که باعث جدایی امت اسلام می شود بپرهیزد

از مسائلی که باعث جدایی امت اسلام می شود بپرهیزد 1398/12/20

شهید محمود سرآبادانی فرزند عباس، در 10دی ماه سال 1340در روستای سرآبادان تفرش استان مرکزی به دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی را در روستای زادگاهش سپری و پس از آن به همراه خانواده به شهر مقدس قم مهاجرت کرد.

استان ها-ارائه ۲۲۰ بسته بهداشتی به جانبازان لرستان

ارائه ۲۲۰ بسته بهداشتی به جانبازان لرستان 1398/12/20

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان با بیان اینکه طی هفته گذشته بیش از ۲۲۰ بسته بهداشتی به جانبازان لرستانی داده شد، گفت: این جانبازان بر اساس اولویت بندی و از میان جانبازان شیمیایی و قطع نخاع انتخاب شدند.

استان ها-پدر شهیدان محمودی، آسمانی شد

پدر شهیدان محمودی، آسمانی شد 1398/12/20

پدر شهیدان توفیق، یونس و صدیق محمودی، از استان کردستان، شهرستان بانه آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.