جمعه 4 مهر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-​گسترش خدمات رسانی به ایثارگران در بستر دولت الکترونیک با هدف جلوگیری از انتقال بیماری کرونا

​گسترش خدمات رسانی به ایثارگران در بستر دولت الکترونیک با هدف جلوگیری از انتقال بیماری کرونا 1399/01/30

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از دستاوردهای گسترش خدمات رسانی به ایثارگران در بستر دولت الکترونیک را جلوگیری از خروج این عزیزان از منازل و قرارگیری در معرض انتقال ویروس کرونا دانست.

استان ها-رسیدگی به اشتغال ایثارگران به صورت ویژه در دستور کار بنیاد شهید ایلام قرار دارد

رسیدگی به اشتغال ایثارگران به صورت ویژه در دستور کار بنیاد شهید ایلام قرار دارد 1399/01/30

مدیرکل بنیاد ایلام با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید، تاکید کرد: همچون سال گذشته امسال نیز اشتغال و کارآفرینی به صورت ویژه در دستور کار بنیاد قرار دارد.

استان ها-برگزاری مسابقات ورزشی جانبازان در کرمان

برگزاری مسابقات ورزشی جانبازان در کرمان 1399/01/30

برنامه فرهنگی و ورزشی جهت تقویت روحیه جانبازان قطع نخاعی در محل مرکز نگهداری این عزیزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

استان ها-ایثار و روحیه جهادی جانبازان جامعه اسلامی را بیمه کرده است

ایثار و روحیه جهادی جانبازان جامعه اسلامی را بیمه کرده است 1399/01/30

استاندار گلستان اظهار داشت: شهدا و جانبازان با فداکاری خود نظام و ملت را بیمه کردند و با ایثار و روحیه جهادی الگوی جامعه در تمامی مشکلات بوده‌اند.

گفتگو-ارتش، آبروی کشور است

ارتش، آبروی کشور است 1399/01/30

همگان «امیر سرتیپ عبدالله نجفی» را به عنوان فرماندهی پیشین نیروی زمینی ارتش به یاد می آورند. اما این تنها قسمت ناچیزی از فعالیت های او را شامل می شود. برای کسانی که با تاریخچه نظامی کشور آشنا هستند ، عبدالله نجفی نامی است که درون خودش تاریخچه ارتش را حمل می کند. وی ، در سال 1346 وارد ارتش شد و تاپیش از انقلاب به دلیل فعالیت هایی که علیه نظام شاهنشاهی داشت مجبور به ترک آن شد، پس از پیروزی انقلاب و با ارتباطی که با بدنه اصلی مبارزان انقلابی داشت به ارتش بازگشت و به عضویت کمیته نظامی و دفتر مشاورت نظامی حضرت امام خمینی (ره) درآمد و تا زمان بازنشستگی در سمت های مهم اجرایی و مشورتی منسوب شده و در هر جایی (فرمانده هی نیروی زمینی ارتش ،ریاست دفتر عمومی حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا و ریاست کمیسیون های اسرا) با همان روحیه جهادی و انقلابی در ابتدای پیروزی انقلاب کار کرده است.پایگاه خبری حیات به مناسبت فرا رسیدن «روز ارتش و نیروی زمینی» پای صحبت های این امیر کهنه کار نشسته تا با مرور خاطراتش، پرتویی تازه ای بر تاریخ پر فراز و نشیب ارتش جمهوری اسلامی ایران از آغاز تاسیس تا به امروز،بیاندازد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 30 فروردین ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 30 فروردین ماه 1399/01/30

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-جهادگری خستگی ناپذیر،قانع وبی ادعا

جهادگری خستگی ناپذیر،قانع وبی ادعا 1399/01/29

شهید حمید رضا اسداللهی، زاده 15بهمن 1363 از بسیاری جهات جهادگری بی مانند بود. پژوهشگری در حوزه علوم دینی و قرآنی، قرائت گوش نواز قرآن کریم، تسلط خارق العاده بر زبان عربی و معلمی توانا در حوزه مطالعات اسلامی، تنها بخشی از حاصل زندگی کوتاه و پر بار اوست. وقتی به سوریه رفت 31 یک سال بیشتر نداشت. ازدواج کرده بود و دو فرزند کوچک داشت، اما باوجود تمام وابستگی های دنیوی ، قدم در راه جهاد و مقاومت گذاشت و سرانجام در تاریخ 29 آذر 1394 هنگام اقامه نماز ترکش انفجار بمب به گردنش اصابت کرد و به شهادت رسید. همیشه بی صدا می آمد و می رفت، جهاد برایش پیمانی الهی بود و لازم نمی دید درباره کارهایی که می کند برای کسی توضیح دهد. همین بود که بعد از شهادت اش، خانواده او تازه فهمیدند که شهید اسداللهی دقیقا که بود! وقتی از ده ها کشور مسلمان همچون یمن، عراق، سوریه، افغانستان و... می آمدند و هر کدام درباره اش حرف تازه ای می گفتند. پایگاه خبری حیات سری زده به خانواده دل سوخته و عزتمند این شهید گلگون کفن، تا از آنها درباره منش، رفتار ، اخلاق و ابعاد مختلف شخصیت اش بپرسد. مشروح این گفت و گو را در زیر می خوانید.

استان ها-تشریح اقدامات ستاد بحران بنیاد البرز در مبارزه با کرونا

تشریح اقدامات ستاد بحران بنیاد البرز در مبارزه با کرونا 1399/01/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اقدامات ستاد بحران بنیاد البرز در خصوص مبارزه با ویروس کرونا را تشریح کرد.

استان ها-خدمت در بنیاد با ارزش ترین خدمت‌ها است

خدمت در بنیاد با ارزش ترین خدمت‌ها است 1399/01/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران با اشاره به اینکه خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران، با ارزش‌ترین و با فضیلت‌ترین خدمت ها محسوب می‌شود، گفت: تلاش و زحمات کارکنان بنیاد قابل تقدیر و تحسین است.

استان ها-مادر شهیدان یعقوبی، دعوت حق را لبیک گفت

مادر شهیدان یعقوبی، دعوت حق را لبیک گفت 1399/01/27

مادر معظم شهیدان والامقام محمدعلی و اسماعیل یعقوبی، از استان اردبیل به فرزندان شهیدش پیوست.

خبر-انتشار رایگان ۲۰ عنوان اطلس دوران دفاع مقدس

انتشار رایگان ۲۰ عنوان اطلس دوران دفاع مقدس 1399/01/27

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس فایل پی‌دی‌اف ۲۰ عنوان از مجموعه اطلس‌های جنگ ایران و عراق را به صورت رایگان در اختیار محققان و پژوهشگران دفاع مقدس قرار داده است.

خبر-برگزاری مسابقه کتابخوانی سپهبدهای اخلاص

برگزاری مسابقه کتابخوانی سپهبدهای اخلاص 1399/01/27

مسابقه کتابخوانی سپهبدهای اخلاص، همزمان با ۲۱ فروردین، سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی، سوم اردیبهشت سالروز شهادت سپهبد محمدولی قرنی و در نخستین سال شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، برگزار می‌شود.

وصیت نامه ها-اگر من کشته شدم دیگرى باید پرچم را دست بگیرد و حرکت کند

اگر من کشته شدم دیگرى باید پرچم را دست بگیرد و حرکت کند 1399/01/27

شهید عباس امینی فرزند جوهر، در 1 مهر 1339، در شهر باینگان از توابع شهرستان پاوه در استان کرمانشاه متولد شد. وی سرباز وظیفه ارتش بود که در سن 23 سالگی در خط مقدم جبهه در روستای عین خوش استان ایلام در حوادث ناشی از درگیری مستقیم با دشمن در 27 فروردین سال 62 به شهادت رسید. پیکر این شهید بزرگوار در باغ فردوس استان کرمانشاه واقع می باشد.

خبر-دو عنوان کتاب در بخش ادبیات پایداری چاپ شده است

دو عنوان کتاب در بخش ادبیات پایداری چاپ شده است 1399/01/27

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: حوزه هنری استان در بخش ادبیات پایداری فعالیت‌های خوبی را آغاز کرده و در همین راستا در سال گذشته دو عنوان کتاب فرزند کردستان و سروده‌های بی تکرار منتشر شد و هم اکنون بیش از ۱۰ پروژه دیگر نیز در این بخش در مراحل مختلف تولید قرار دارند.

خبر-مشارکت خواهران در صحنه‌های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی نمایان است

مشارکت خواهران در صحنه‌های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی نمایان است 1399/01/27

سردار علی رزمجو، گفت: مشارکت خواهران در شرایط مختلف از عمر 41 سال انقلاب اسلامی و حضور چشم گیر آن‌ها در صحنه‌های مختلف دفاع از این انقلاب اسلامی به خوبی نمایان است.

مقاله-راز آن ستاره

راز آن ستاره 1399/01/27

با نگاه به تصاویر و عکس های شهید چراغی، فردی ریز اندام و نحیف را می بینیم که از قضا شباهت چندانی با تصاویر قهرمانان جنگ و فرمانده ها و سپه سالار ها ندارد، اما به شهادت تمامی هم رزمانش، با آن قد و قامت ریز، شجاعت و نکته سنجی اش چیزی کم از قهرمانان افسانه ای نداشت. جوانی که از پس انجام تمام ماموریت های غیر ممکن بر می آمد و نامش عبدالرزاق بود. شهیدچراغی، فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله تهران، فردی که تمام دوران حیات کوتاه خود را در راه مبارزه برای اسلام و میهن گذاشت،سرانجام در شامگاه 27 فروردین ۱۳۶۲ در عملیات والفجر1 مظلومانه به شهادت رسید.

استان ها-ایجاد اشتغال و فرصت شغلی برای ۹۲۱ نفر از ایثارگران استان قم

ایجاد اشتغال و فرصت شغلی برای ۹۲۱ نفر از ایثارگران استان قم 1399/01/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: سال گذشته برای ۲۵۵ نفر از جامعه ایثارگری به صورت مستقیم و ۶۶۶ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال و فرصت شغلی فراهم شده است.

استان ها-پاسداشت رشادت‌های ایثارگران رسالتی همگانی است

پاسداشت رشادت‌های ایثارگران رسالتی همگانی است 1399/01/27

مدیرکل بنیاد مرکزی بیان کرد: پاسداشت رشادت ها و دلیرمردی های ایثارگران رسالتی همگانی است و همه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم و برای تکریم خانواده‌های آنان از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

استان ها-​تلاش مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار اجتماعی است

​تلاش مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار اجتماعی است 1399/01/27

مدیرکل بنیاد زنجان تصریح کرد: اگر جنگ تحمیلی هم اتفاق نمی‌افتاد ما به ترویج فرهنگ ایثار احتیاج داشتیم؛ چراکه با این روحیه مدیریت جامعه بهتر پیش می‌رود و امروز فعالیت مدافعان سلامت مصداق بارز ایثار اجتماعی هستند.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 27 فروردین ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 27 فروردین ماه 1399/01/27

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.