چهارشنبه 9 مهر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-شهید مطهری الگوی واقعی علم و ایمان برای نسل جوان است

شهید مطهری الگوی واقعی علم و ایمان برای نسل جوان است 1399/02/13

مدیر کل بنیاد شهید البرز با اشاره به ضرورت آشنایی نسل جوان با افکار و عقاید شهید مطهری، اظهار داشت: شهید مطهری الگوی واقعی علم و ایمان برای نسل جوان است.

استان ها-اهدای چهار هزار بسته بهداشتی به ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد

اهدای چهار هزار بسته بهداشتی به ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد 1399/02/13

مدیرکل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد از اهدای حدود ۴ هزار بسته بهداشتی شامل ماسک، دستکش و ژل ضدعفونی کننده با همکاری سپاه فتح استان به ایثارگران خبر داد.

استان ها-تجلیل مدیر کل بنیاد قزوین از کارگران بنیاد شهید

تجلیل مدیر کل بنیاد قزوین از کارگران بنیاد شهید 1399/02/13

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین از کارگران بنیاد استان تجلیل و تقدیر کرد.

استان ها-کارگران منادی جهاد و شهادت هستند

کارگران منادی جهاد و شهادت هستند 1399/02/13

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد اردبیل با اشاره به نقش کارگران در دوران دفاع مقدس بیان کرد: کارگران در کشور ما همیشه منادی جهاد و شهادت بودند و در زمان جنگ تحمیلی همیشه پرچم دار و در صف اول اعزام ها به جبهه های مبارزه نور علیه ظلمت قرار می گرفتند.

استان ها-تماس تلفنی مدیر کل بنیاد چهارمحال و بختیاری با ایثارگران

تماس تلفنی مدیر کل بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری با ایثارگران 1399/02/13

مدیر کل بنیاد چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که سرکشی و دلجویی از خانواده شهدا و جانبازان جزو اولویت‌های بنیاد است اظهار داشت: اگر از خود گذشتگی و ایثار شهدا، جانبازان و رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس نبود، امروز سرنوشت کشور نیز نامشخص بود.

خبر-ضبط تلویزیونی برنامه‌های اختتامیه پنجمین کنگره ملی شعر ایثار

ضبط تلویزیونی برنامه‌های اختتامیه پنجمین کنگره ملی شعر ایثار 1399/02/13

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر پنجمین کنگره ملی شعر ایثار از ضبط و آماده‌سازی برنامه‌های اختتامیه پنجمین کنگره ملی شعر ایثار خبر داد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 13 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 13 اردیبهشت ماه 1399/02/13

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

وصیت نامه ها-معلمی که محافظ بیت امام(ره) شد

معلمی که محافظ بیت امام(ره) شد 1399/02/11

شهید رحمت انصاری جوینی فرزند رضا، در 20 فروردین سال 1341 ، در خانواده ای متدین در تهران دیده به جهان گشود. رحمت از دوران کودکی، طفلی مهربان، خوش اخلاق و آرام بود. شهید انصاری از ابتدای تحصیل دانش آموزی با هوش و موفق بود و عشق و دلبستگی به اعتقادات مذهبی وی را بر آن داشت تا به فراگیری قرآن روی آورد و در عنفوان جوانی در جلسات درس و بحث و تفسیر قرآن شرکت کند. وی با علاقه ی فراوانی که به خاندان عصمت و طهارت داشت در ایام ماه محرم در برگزاری مراسم پر شکوه حسینی تلاش می‌کرد و در ماه مبارک رمضان علی رغم نرسیدن به سن بلوغ و تکلیف روزه‌اش را می گرفت. او اهل گناه و سخنان بیهوده نبود و علاوه بر خوش رویی و واقع بینی و خنده رویی از روحی بزرگ و اندیشه والایی برخوردار بود و در بین دوستان و آشنایان جایگاه خاصی داشت.

خبر-ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی از سوی بنیاد در ماه مبارک رمضان

ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی از سوی بنیاد در ماه مبارک رمضان 1399/02/11

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی از سوی بنیاد در ماه مبارک رمضان گفت: لازم است معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد اولویت‌هایی مانند اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله ختم قرآن، مسابقات فرهنگی و معرفی شهدای قرآنی را با کیفیت سابق و از طریق فضای مجازی دنبال کند.

استان ها-شهدا معلمان جامعه هستند

شهدا معلمان جامعه هستند 1399/02/10

مدیر کل بنیاد شهید سمنان با بیان اینکه شهدا معلمان جامعه هستند، عنوان کرد: ملت ایران تربیت یافته نسلی است که همه داشته های خود را فدا کرد تا امروز ملت ایران در آسایش و آرامش زندگی کنند.

استان ها-ایثارگران سرمایه‌های نظام اسلامی هستند

ایثارگران سرمایه‌های نظام اسلامی هستند 1399/02/10

مدیرکل بنیاد شهید قم تاکید کرد: خانواده معظم شهدا و ایثارگران سرمایه‌های نظام اسلامی هستند و خدمت به ایشان خدمت به ارزشها محسوب می‌شود.

استان ها-کار برای ایثارگران باید با انگیزه خدایی همراه باشد

کار برای ایثارگران باید با انگیزه خدایی همراه باشد 1399/02/10

مدیرکل بنیاد شهید مازندران گفت: کار برای ایثارگران باید با انگیزه الهی همراه باشد و کارکنان بنیاد باید از تمامی ظرفیت های موجود، برای خدمت رسانی به این قشر معزز، نهایت استفاده را کنند.

استان ها-ارتباط تلفنی با بیش از هزار و ۵۰۰ ایثارگر همدانی در ایام شیوع کرونا

ارتباط تلفنی با بیش از هزار و ۵۰۰ ایثارگر همدانی در ایام شیوع کرونا 1399/02/10

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد استان همدان از برقراری ۱۵۸۳ تماس تلفنی با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و پیگیری مسائل و مشکلات آنها در ایام شیوع ویروس کرونا خبر داد.

استان ها-رمزینه بر پنج هزار مزار شهید بهشت رضای مشهد نصب می شود

رمزینه بر پنج هزار مزار شهید بهشت رضای مشهد نصب می شود 1399/02/10

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: بر مزار پنج هزار و ۶۴ شهید بهشت رضای مشهد مقدس، رمزینه (بارکد) نصب می‌شود.

مقاله-وحدت، رمز بزرگ پیروزی

وحدت، رمز بزرگ پیروزی 1399/02/10

بیت‌المقدس یکی از مهمترین و بزرگترین عملیات‌های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس به شمار می رود. این عملیات در ساعت ۳۰ دقیقه بامداد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ با رمز «یا علی ابن ابی‌طالب» در محور اهواز- خرمشهر- دشت آزادگان، به فرماندهی مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران و با هدف آزاد سازی خرمشهر آغاز شد. این عملیات سه هفته ادامه داشت. نیروهای عراقی با هدف آغاز عملیات دفاعی از منطقه خرمشهر عقب نشینی کردند. در اول خرداد ۱۳۶۱ ارتش عراق پاتک بزرگی را شروع نمود. با وجود گستردگی این پاتک ها رزمندگان اسلام توانستند در مقابل آن مقاومت کرده و سرانجام در سوم خرداد ۱۳۶۱ رزمندگان اسلام خرمشهر را که در روزهای ابتدای جنگ به اشغال ارتش عراق در آمده بود را آزاد کردند.

استان ها-شهدا معلمان بزرگ بشریت هستند

شهدا معلمان بزرگ بشریت هستند 1399/02/10

مدیرکل بنیاد شهید مرکزی با بیان اینکه شهدا همواره معلمان بزرگ بشریت هستند، گفت: شهدا با گذشت از جان خویش راه را به جامعه بشری نشان دادند و خرسندیم که استان مرکزی مفتخر به داشتن ۲۰۰ شهید معلم است.

استان ها-ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اولویت بنیاد شهید است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اولویت بنیاد شهید است 1399/02/10

مدیر کل بنیاد شهید قزوین گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای فعالیت‌های تعریف شده خود دارای دو رسالت ترویجی و خدماتی است که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت رسالت اصلی آن به شمار می‌رود.

گفتگو-کمک به زیردستان،سفارش محمد بود

کمک به زیردستان،سفارش محمد بود 1399/02/10

شهید محمد بکائیان فرزند رمضانعلی، در 7 فروردین سال 1342، در روستای بکاول در نزدیکی شهر نیشابور متولد شد. وی 4 برادر و 3 خواهر داشت و ششمین فرزند خانواده بود. پدرش رمضانعلی در کارخانه ی پنبه پاک‌کنی علی ‌آباد کتول نگهبان بود و برای امرار معاش به دور از خانواده اوقات را سپری می کرد و هر 2 هفته یکبار به دیدار خانواده می آمد. وی در زمان انقلاب به همراه برادرانش در پایگاه بسیج آن منطقه که بتازگی تشکیل شده بود فعالیت می کرد و از آنجا که پیشه اش جوشکاری و ساخت درب و پنجره بود، با آغاز جنگ بعنوان بسیجی از طرف جهاد سازندگی برای بازسازی منازلی که در سوسنگرد تخریب شده بود به اهواز رفت. محمد که خدمت سربازی اش را در کردستان می گذراند،پس از فتح منطقه ای، به دست کومله ها اسیر و 48 ساعت بعد، با تیر خلاص به شهید رسیدند.

استان ها-ارائه بیش از ۲۲ میلیارد تسهیلات اشتغالزایی به ایثارگران جویای کار

ارائه بیش از ۲۲ میلیارد تسهیلات اشتغالزایی به ایثارگران جویای کار 1399/02/10

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: در سال ۹۸ بیش از ۲۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به ایثارگران جویای کار پرداخت شده است.

استان ها-بنیاد شهید ایلام از تمام ظرفیت‌ها برای رفع دغدغه‌های ایثارگران استفاده می‌کند

بنیاد شهید ایلام از تمام ظرفیت‌ها برای رفع دغدغه‌های ایثارگران استفاده می‌کند 1399/02/10

مدیرکل بنیاد شهید ایلام اشتغال و درمان را مهمترین دغدغه جامعه ایثارگری برشمرد و تصریح کرد: بنیاد ایلام ضمن پیگیری تمام مسائل و مشکلات ایثارگران، از همه ظرفیت های موجود در استان برای رفع دغدغه ایثارگران استفاده می‌کند.