چهارشنبه 9 مهر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-شهدای معلم نقش بی بدیلی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشتند

شهدای معلم نقش بی بدیلی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشتند 1399/02/17

مدیرکل بنیاد شهید ایلام اظهار کرد: شهدای والامقام به ویژه شهدای معلم، نقش بی بدیلی در توسعه، ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه داشته‌اند.

استان ها-ساخت مستند سرداران شهید استان کرمان در دستور کار قرار دارد

ساخت مستند سرداران شهید استان کرمان در دستور کار قرار دارد 1399/02/17

مدیر کل بنیاد شهید کرمان اظهار داشت: ساخت ۵۲ مستند از سرداران شهید استان با همکاری صدا و سیمای مرکز کرمان در دستور کار بنیاد قرار دارد.

استان ها-تکریم ایثارگران وظیفه کارکنان بنیاد شهید است

تکریم ایثارگران وظیفه کارکنان بنیاد شهید است 1399/02/17

مدیر کل بنیاد شهید ایلام گفت: همه کارمندان بنیاد موظف هستند در اوج تکریم و با نهایت احترام نسبت به جامعه معزز ایثارگری برخورد کنند، چرا که مراجعان بنیاد ارجمندترین قشر جامعه هستند.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 17اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،چهارشنبه17اردیبهشت ماه 1399/02/17

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-تقدیر حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از مدافعان سلامت

تقدیر حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از مدافعان سلامت 1399/02/16

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در منازل پیرحسین کولیوند مدیر بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) و شهید خدمت دکتر حبیب الله پیروی از مقام مدافعان و شهدای سلامت تقدیر به عمل آورد.

گفتگو-رسانه در بیان اهداف انقلاب، خط امام و رهبری نقش ویژه ای دارد

رسانه در بیان اهداف انقلاب، خط امام و رهبری نقش ویژه ای دارد 1399/02/16

شهید کرم طالبی در 8 فروردین سال 1337، در شهر قزوین متولد شد. پدرش قنبر کشاورزی می کرد و مادرش سکینه قدیم آبادی، به خانه داری مشغول بود. وی فرزند اول خانواده بود و 2 خواهر و 3برادر داشت. شهید طالبی بسیار به خانواده اهمیت می داد و به امور خواهران و برادرانش رسیدگی می کرد. وی که فردی مومن و مذهبی بود، نماز، تقوا و حجاب برایش اهمیت خاصی داشت و جزو ملاک های اصلی او برای ازدواج به شمار می‌آمد، همین موضوع سبب شد که او با خانواده ای مذهبی وصلت کند. رضوان اکبری رضایی متولد 1345، همسر بزرگوار این شهید و خواهر شهید محمد حسین اکبری رضایی است این در حالیست که فرزندان خواهر ایشان، عبدالحسین و مجید قنبری نیز از شهدای دفاع مقدس هستند. پایگاه خبری حیات بمناسبت سالگرد شهادت همسر ایشان به گفت و گو با وی پرداخته است.

استان ها-خانواده‌های شهدا و ایثارگران اندوخته‌های ارزشمند جامعه هستند

خانواده‌های شهدا و ایثارگران اندوخته‌های ارزشمند جامعه هستند 1399/02/16

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد گیلان گفت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران اندوخته‌های ارزشمندی هستند که هر جامعه‌ای کمتر به خود می‌بیند چرا که آنان ایثارگرانه در مسیر دین و انقلاب، جان خود را در دست گرفته و برای رضای خداوند اهدا کردند.

استان ها-مادر شهیدان صمیمی، به فرزندان شهیدش پیوست

مادر شهیدان صمیمی، به فرزندان شهیدش پیوست 1399/02/16

مادر شهیدان مهران و نادر صمیمی و جانباز وحید صمیمی، از شهدا و جانبازان استان فارس در دوران دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

خبر-مراسم اختتامیه جشنواره آواها و نواهای ایثار برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره آواها و نواهای ایثار برگزار شد 1399/02/16

مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مراسم اختتامیه نخستین جشنواره آواها و نواهای ایثار به صورت مجازی برگزار و ضبط شد و از شبکه های سراسری صدا و سیما پخش خواهد شد.

استان ها-توزیع بیش از هزار بسته معیشتی بین ایثارگران شهرستانهای استان تهران

توزیع بیش از هزار بسته معیشتی بین ایثارگران شهرستانهای استان تهران 1399/02/16

مدیرکل بنیاد شهرستانهای استان تهران از توزیع بیش از ۱۰۰۰بسته کمک معیشتی در روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) بین خانواده های معظم شهدا و ایثارگران آسیب پذیر و آسیب دیده از ویروس کرونا خبر داد.

خبر-تأکید حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، بر خدمات رسانی به ایثارگران و اجرای برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران

تأکید حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، بر خدمات رسانی به ایثارگران و اجرای برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران 1399/02/16

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح آخرین اقدامات بنیاد برای مقابله با بیماری کرونا بر تلاش همه جانبه بنیاد برای خدمات رسانی به ایثارگران و اجرای برنامه‌های پیش بینی شده تأکید کرد.

استان ها-گفتگوی مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی با خانواده شهدای معلم

گفتگوی مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی با خانواده شهدای معلم 1399/02/16

به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم، مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان رضوی با تنی چند از خانواده شهدای معلم ارتباط تلفنی برقرار کرد.

خبر-برگزاری جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

برگزاری جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 1399/02/16

جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 16 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 16اردیبهشت ماه 1399/02/16

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با خانواده شهید خدمت مهدی وریجی

دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با خانواده شهید خدمت مهدی وریجی 1399/02/15

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت، با همسر و فرزندان شهید خدمت حوزه سلامت، دکتر مهدی وریجی فرزند شهید رحیم وریجی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبر-شمیم نور، دریچه‌ رو به بهشت شهدا در دفاع مقدس

شمیم نور، دریچه‌ رو به بهشت شهدا در دفاع مقدس 1399/02/15

طرح شمیم نور ویژه دانش‌آموزان شامل اردو‌های یک روزه در شهر‌هاست که آنان با حضور در موزه‌های دفاع مقدس، گلزار شهدا و یادمان شهدای گمنام در حال و هوای سفر‌های راهیان نور و دفاع مقدس قرار می‌گیرند.

وصیت نامه ها-خون شهید برای همیشه دررگ های اجتماع جریان دارد

خون شهید برای همیشه دررگ های اجتماع جریان دارد 1399/02/15

اگر این بدن های ما ساخته شده است که بمیرد پس چه بهتر که در راه خدا باشد پروردگارا به آبروی محمد وآلش قسمت می دهم، که اگرما لیاقت شهید شدن را داریم و می‌توانیم به لقاء الله بپیوندیم پس هر چه سریعتر این آرزوی ما را بر اورده بگردان و خدایا از تو می‌خواهم که مرا به راه راست (الله) هدایت نمایی.

استان ها-مدیر کل بنیاد قم با ۲۸۰ نفر ایثارگر دیدار کرد

مدیر کل بنیاد قم با ۲۸۰ نفر ایثارگر دیدار کرد 1399/02/15

​ مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم طی سه ماه گذشته با ۲۸۰ نفر از جامعه ایثارگر استان قم دیدار کرد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 15 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 15اردیبهشت ماه 1399/02/15

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

مقاله-دلاور مرد گردان سلمان

دلاور مرد گردان سلمان 1399/02/14

شهید حسین قجه ای،در ۱۴ شهریور ۱۳۳۷ در زرین شهر اصفهان بدنیا آمد، تحصیلات مقدماتی را تا دیپلم در زادگاهش ادامه داد، سپس به خدمت سربازی اعزام شد. وی از قهرمانان رشته کشتی آزاد بود و به مدت چند سال صاحب مقام قهرمانی بود. وی از همان دوره نوجوانی وارد عرصه مبارزات سیاسی علیه حکومت پهلوی شد و در سال ۱۳۵۶ پس از مهاجرت به قم توسط مأموران ساواک دستگیر شد.شهید قجه ای، با پیروزی انقلاب به استخدام کمیته درآمد، چندی بعد به همراه دوستانش سپاه پاسداران زرین‌شهر را بنیان نهاد. وی پس از چهار ماه خدمت خالصانه در سنندج به شهر زادگاه اش بازگشت و مسئولیت عملیات سپاه پاسداران زرین شهر را بر عهده گرفت. هنوز مدتی نگذشته بود که به عنوان مسؤول عملیات سپاه مریوان و دزلی معرفی شد. حسین ماهها با ضدانقلاب جنگید و در عملیات محمد رسول الله (ص) با سمت فرمانده عملیات حاضر شد،بعد از شرکت در عملیات فتح‌ المبین با سمت فرمانده گردان سلمان فارسی لشکر 27 محمد رسول الله (ص) در عملیات بیت‌المقدس شرکت کرد و سرانجام در جاده اهواز – خرمشهر در تاریخ ۱۵،اردیبهشت اسال ۱۳۶۱،پس از مقاومتی بی نظیر در سن 24 سالگی شربت شهادت را نوشید.