چهارشنبه 9 مهر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-​دیدار مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با والدین شهدای بستری در مرکز توانبخشی ایثار

​دیدار مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با والدین شهدای بستری در مرکز توانبخشی ایثار 1399/02/21

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با حضور در مرکز توانبخشی سالمندان ایثار مشهد مقدس با والدین معظم شهدای بستری در این مرکز دیدار و گفت و گو کرد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،یکشنبه 21 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،یکشنبه 21 اردیبهشت ماه 1399/02/21

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-جامعه پزشکی در بحران کُرونا بزرگترین ایثارگری ها را انجام داد

جامعه پزشکی در بحران کُرونا بزرگترین ایثارگری ها را انجام داد 1399/02/21

از اوایل اسفند ماه سال 1398 که وزارت بهداشت و درمان، بطور رسمی وجود ویروس کرونا یا همان19 COVID در کشور را تایید کرد.نگرانی و تشویش بسیار گسترده ای در دل تمام مردم بوجود آمد. ویروسی با سرعت شیوع بسیار عجیب و درصد مرگ و میر به نسبت بالا که کمتر از دو ماه تمام جهان را در گیر خود ساخت.به موازات این اتفاقات چشم های نگران تمامی مردم کشور به سوی پزشکان، پرستاران و تمامی کادر درمانی دوخته شد. این جهادگران عرصه سلامت به عنوان سنگر اول مبارزه با این این ویروس منحوس وارد کارزاری جانانه شدند و در طول مدتی که از شروع آن می گذرد با جان و دل، تمام توان و نیروی خود را برای مقابله با آن بسیج کردند. گفت و گوی زیر با خانم دکتر فاطمه اکبری، فرزند شهید رضا اکبری،رزیدنت سال آخر رشته جراحی زنان و زایمان در دانشگاه شهید بهشتی است. جهادگری نمونه که جوشش خون پدری ایثارگر در رگ هایش باعث شده که روز های متمادی، در نزدیک ترین و خطر ناک ترین فاصله با این ویروس منحوس با جدیتی مثال زدنی به مبارزه با آن ادامه دهد و هیچ یک از تلخی ها و مشقات کار در چنین وضعیت و فضای پُر مخاطره ای، از عظم و جدیت او نکاسته است.

استان ها-معرفی سیداحمد برقعی، به عنوان شهید شاخص سال 99 همدان

معرفی سیداحمد برقعی، به عنوان شهید شاخص سال 99 همدان 1399/02/20

سیداحمد برقعی، به عنوان شهید شاخص سال 1399 شهرستان همدان معرفی شد.

خبر-رونمایی از سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران

رونمایی از سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران 1399/02/20

سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رونمایی و افتتاح شد.

وصیت نامه ها-چه عزت‌ و سعادتی  بالاتر از شهادت در راه خدا و اسلام

چه عزت‌ و سعادتی بالاتر از شهادت در راه خدا و اسلام 1399/02/20

شهید محمود احتشامی فرزند مرتضی، در 22 دی ماه 1339، در منطقه شمیران تهران در خانواده ای مذهبی متولد شد. وی دبیرستان را تا سال چهارم ادامه داد، اما موفق به اخذ مدرک دیپلم نشد و با شروع تظاهرات های مردمی علیه رژیم پهلوی مانند دیگر برادران دینی خود در این تظاهرات و راهپیمائی ها حضوری فعال داشت و همچنین نوارها و رساله های امام را پخش می کرد. وی با پیروزی انقلاب فعالیت های خود را در مساجد ادامه داد و در سال 58 به عضویت سپاه در آمد و با شروع جنگ تحمیلی نیز از طرف سپاه پاسداران به جبهه اعزام شد. شهید احتشامی سرانجام در 20 اردیبهشت سال 61، بر اثر ترکش خمپاره در درگیری مستقیم با دشمن در جبهه شلمچه به مقام والای شهادت نائل آمد.

مقاله-فرمانده ای که برای شهادت آرام و قرار نداشت

فرمانده ای که برای شهادت آرام و قرار نداشت 1399/02/20

احمد بابایی در سال1334 در خانواده ای مذهبی، در بخش رامند بوئین زهرا چشم به جهان گشود، در اویل دهه 40 هجری وارد مدرسه نوبنیاد قزوین شد و تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان رشید الشال به پایان رساند. اوایل دهه 50 بود که به تهران مهاجرت کرد و وارد مدرسه نظام و سپس نیروی هوایی شد. اما به دلیل جو غیر مذهبی نیروی هوایی آن زمان، استعفا داد و به کار بر روی کامیون اشتغال ورزید.بعد از انقلاب شهید احمد بابایی با اشتیاق فراوان وارد کمیته های انقلاب شد و یک سال بعد از پیروزی انقلاب به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دآمد. در مهر 1359 و بعد از آغاز جنگ تحمیلی، به سرعت به جبهه رفت و در سال 60 به عنوان فرمانده گردان مالک اشتر انتخاب شد، این شهید بزرگوار پس از رشادت های فراوان و درست زمانی که در عملیات بیت المقدس برای آزد سازی محور شلمچه همراه با گردان خود به قلب دشمن زده بودند، در تاریخ 20 اردیبهشت 1361 به درجه رفیع شهادت نائل شد. پایگاه خبری حیات به بهانه فرا رسیدن سالروز شهادت وی نگاهی انداخته به زندگینامه این شهید بزرگوار که در زیر می خوانید.

استان ها-کارکنان بنیاد شهید مرکزی با اهدای حقوق خود به آسیب دیدگان کرونا کمک کردند

کارکنان بنیاد شهید مرکزی با اهدای حقوق خود به آسیب دیدگان کرونا کمک کردند 1399/02/20

مدیرکل بنیاد شهید مرکزی بیان کرد: کارکنان بنیاد در راستای گسترش ایثار اجتماعی و ادای مسئولیت‌ اجتماعی خود و همچنین برای حمایت از افراد آسیب دیده از ویروس کرونا، مبلغ ۱۷۵ میلیون ریال از حقوق فروردین ماه ۱۳۹۹ خود را به پویش امید و همدلی، اهدا کردند.

استان ها-خانواده‌های شاهد و ایثارگر ذخیره‌های انقلاب هستند

خانواده‌های شاهد و ایثارگر ذخیره‌های انقلاب هستند 1399/02/20

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری بیان کرد: خانواده‌های شاهـد و ایثارگر ذخیره‌های انقلاب و جزو شریف‌ترین و کم‌توقع‌ترین انسان‌ها و مایه مباهات و افتخار کشور و نظام هستند.

استان ها-نقش معلمان ایثارگر در عزت و سربلندی ایران، بی بدیل است

نقش معلمان ایثارگر در عزت و سربلندی ایران، بی بدیل است 1399/02/20

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان اظهار داشت: عزت، سربلندی و آسایش امروز ما مدیون پایمردی، صبر و استقامت ایثارگران است و معلمان ایثارگر در این سربلندی، نقشی دو چندان دارند.

استان ها-تماس تلفنی مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه با خانواده‌های شهدای معلم

تماس تلفنی مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه با خانواده‌های شهدای معلم 1399/02/20

به مناسبت گرامی داشت هفته مقام معلم، مدیر کل بنیاد شهید استان کرمانشاه با ۵۱ خانواده شهید معلم ارتباط تلفنی برقرار کردند.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 20 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 20 اردیبهشت ماه 1399/02/20

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-انجام هماهنگی‌های لازم جهت اعزام خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان به حج تمتع

انجام هماهنگی‌های لازم جهت اعزام خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان به حج تمتع 1399/02/18

جلسه مشترک معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون سازمان حج و زیارت روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه جهت هماهنگی‌های لازم برای اعزام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به حج تمتع برگزار شد.

خبر-برگزاری نخستین نشست ستاد شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش در سال ۹۹

برگزاری نخستین نشست ستاد شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش در سال ۹۹ 1399/02/18

نخستین نشست ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۹برگزار شد.

خبر-رمز یا علی بن ابی طالب (ع)، زمین و زمان را علیه دشمن بعثی بسیج کرد

رمز یا علی بن ابی طالب (ع)، زمین و زمان را علیه دشمن بعثی بسیج کرد 1399/02/17

ساعت ۳۰ دقیقه بامداد ۱۰ اردیبهشت سال ۶۱، رمز عملیات به نام یا علی بن ابی طالب (ع)، توسط فرماندهان و همچنین پیام‌های جداگانه‌ای توسط شهید محراب آیت‌الله صدوقی، و مرحوم آیت‌الله مشکینی، از طریق بی‌سیم به رزمندگان اعلام شد و در تمامی منطقه به یک‌باره صدای تکبیر الله‌اکبر رزمندگان پیچید و زمین و زمان علیه دشمن خبیث بعثی شد.

وصیت نامه ها-آرزوی من نصرت اسلام، پیروزی قران و ثبات نظام جمهوری اسلامی‌است

آرزوی من نصرت اسلام، پیروزی قران و ثبات نظام جمهوری اسلامی‌است 1399/02/17

شهید رضا قلی وفایی اقدم در 5 تیر سال 1335، در شهرستان مراغه استان آذربایجان شرقی در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. وی نقش موثری در راه اندازی تظاهرات و راهپیمایی ها در دوران قبل از انقلاب داشت و بعنوان دبیری فعال و مبارز بارها مورد هجوم مامورین ساواک در شهر تبریز و مراغه قرار گرفت. شهید وفایی پس از پیروزی انقلاب به عضویت هیات شورای فرماندهی تشکیل سپاه پاسداران مراغه درآمد و در سال 59، با شایستگی که داشت فرماندهی عملیات و اطلاعات سپاه مراغه را بر عهده گرفت

استان ها-امر به معروف و نهی از منکر، تداوم راه شهدا است

امر به معروف و نهی از منکر، تداوم راه شهدا است 1399/02/17

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از موضوعات مهم مذهبی، فرهنگی و ارزشی است و هدف آن اصلاح امور جامعه بوده و امروز انجام این فریضه الهی به معنای ادامه دادن راه شهدا است.

استان ها-خانواده‌های شهدا سرمایه‌های نظام هستند

خانواده‌های شهدا سرمایه‌های نظام هستند 1399/02/17

مدیر کل بنیاد مرکزی بیان کرد: خانواده‌های شهدا و ایثارگران از سرمایه‌های این نظام هستند و باید در جهت رفع مشکلات تحصیلی آن‌ها از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را ببریم.

استان ها-فرهنگ ایثار و شهادت عاملی برای کاهش آسیب های اجتماعی است

فرهنگ ایثار و شهادت عاملی برای کاهش آسیب های اجتماعی است 1399/02/17

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت عاملی برای کاهش آسیب های اجتماعی است و ترویج آن برای جامعه ضروری است.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد محمد فراهی فریمان، به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد محمد فراهی فریمان، به یاران شهیدش پیوست 1399/02/17

جانباز ۷۰ درصد حاج محمد فراهی فریمان، از استان خراسان رضوی به یاران شهیدش پیوست.