دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 |

آرشیو خبر
خبر-ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گام دوم انقلاب تضمین امنیت کشور است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گام دوم انقلاب تضمین امنیت کشور است 1398/02/21

حیات: مدیرکل بنیاد مرکزی تأکید کرد: خوشبختانه این آمادگی وجود دارد که فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعدی منتقل شود و در گام دوم انقلاب اسلامی انتقال این فرهنگ و ارزش به نسل جوان که محور فرمایشات مقام معظم رهبری است تضمین امنیت کشور اسلامی خواهد شد.

خبر-عطش به نیت دریا

عطش به نیت دریا 1398/02/21

حیات: «عطش به نیت دریا» مجموعه شعری از 33 شاعر دفاع مقدس است که به کوشش «حسین یعقوبی» گردآوری و تدوین شده است. در این کتاب بیش از 60 قطعه شعر در قالب‌های گوناگون گردآوری شده است.

خبر-تجربه درخشان یک ایثارگر در بازار گل و گیاه

تجربه درخشان یک ایثارگر در بازار گل و گیاه 1398/02/21

حیات: با همان روحیه دوران فداکاری برای خاک و وطن به حرفه امروزش، کاشت و پرورش گیاه و درخت، نگاه می کند. می گوید از هر فرصتی برای حفظ و حراست از این آب و خاک باید بهره جست. «سید هادی خوبی سرشت» جانبازی از خطه سرسبز گیلان است که با عشق و علاقه وصف نشدنی، در سالهای بعد از جنگ، به توسعه فضای سبز و زنده نگه داشتن خاک این قلمرو، همت گمارده است. با اندوه و افسوس از مشکلات محیط زیست ایران سخن می گوید. به شدت پیگیر اتفاقاتی مثل فرسایش خاک، تخریب جنگلها و مراتع هست. در حوادثی مثل سیل و سیلاب ردپای قصور و تقصیر شماری از افراد را می بیند.

خبر-وفات حضرت خدیجه(س)

وفات حضرت خدیجه(س) 1398/02/21

حیات: حضرت خدیجه کبری (س)، 68 سال قبل از هجرت در خانواده ای با اصالت در مکّه معظّمه دیده به جهان گشودند. آن حضرت از قبیله قریش بود. پدرشان «خُوَیلد» و مادر ایشان «فاطمه بنت زائده» بودند که هر دو از ریشه دارترین و اصیل ترین خاندان های عرب در حجاز محسوب می شدند. جایگاه و نقش حضرت خدیجه (س) در سخت ترین دوران تاریخ اسلام بر کسی پوشیده نیست. آن بانوی گرانقدر در دوران بعثت و در 24 سال زندگی مشترک با پیامبر گرامی اسلام (ص) با حمایت های مادی و معنوی خویش از رسول اکرم (ص)، خدمات بسیار ارزشمندی به ایشان و دین اسلام مبذول داشتند و نقش مهمی در دفاع از اسلام و مسلمانان، نشر توحید و ارزش های اسلامی ایفا کردند. این بانوی بزرگوار نه تنها از عمق جان به رسالت پیامبر ایمان آوردند، بلکه رسول اکرم(ص) را در برابر سختی ها و تکذیب مشرکان و بدخواهان یاری دادند. وفاداری آن حضرت در راه رسیدن به اهداف والای پیامبر(ص) مورد توجه سیره نویسان و محققان قرار گرفته است.

خبر-خانواده‌های معظم شهدا گنجینه‌های ارزشمند امید هستند

خانواده‌های معظم شهدا گنجینه‌های ارزشمند امید هستند 1398/02/21

حیات:فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: خانواده‌های معظم شهدا گنجینه‌های ارزشمند امید در مسیر مجاهدت فی‌سبیل‌الله هستند.