سه شنبه 12 فروردین 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-تشریح برنامه‌های بنیاد استان قزوین در مبارزه با ویروس کرونا

تشریح برنامه‌های بنیاد استان قزوین در مبارزه با ویروس کرونا 1398/12/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین برنامه‌های این نهاد را در مبارزه با ویروس کرونا و پیشگیری از شیوع آن تشریح کرد.

خبر-ثبت‌نام الکترونیکی اعزام خانواده معظم شهدا و ایثارگران به حج تمتع

ثبت‌نام الکترونیکی اعزام خانواده معظم شهدا و ایثارگران به حج تمتع 1398/12/27

مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بیش از ۵ هزار نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران واجد شرایط به حج سال جاری اعزام می‌شوند و فرایند ثبت نام زائرین به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

استان ها-۲۳ هزار تماس با تلفن ۱۶۱۶ از ابتدای سال جاری در بنیاد زنجان

۲۳ هزار تماس با تلفن ۱۶۱۶ از ابتدای سال جاری در بنیاد زنجان 1398/12/27

مدیرکل بنیاد زنجان بیان کرد: ۲۳ هزار و ۹۱۶ در خواست از ابتدای سال جاری تا کنون از طریق شماره تلفن ۱۶۱۶ به ثبت رسیده است و از ابتدای اسفندماه سالجاری نیز با توجه به انتشار ویروس کرونا، بیش از هزار و ۸۶ مورد درخواست از این طریق ثبت شده است.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد غلام محمد مومنی خیرآبادی، به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد غلام محمد مومنی خیرآبادی، به یاران شهیدش پیوست 1398/12/27

جانباز ۷۰ درصد غلام محمد مومنی خیرآبادی، از استان خراسان رضوی به یاران شهیدش پیوست.

استان ها-جانبازان و رزمندگان معابر گلزار شهدای قزوین را ضدعفونی کردند

جانبازان و رزمندگان معابر گلزار شهدای قزوین را ضدعفونی کردند 1398/12/27

جانبازان و رزمندگان استان قزوین در راستای پیشگیری از گسترش ویروس کرونا، معابر گلزار مطهر شهدا و معابر اصلی و فرعی شهر قزوین را ضدعفونی کردند.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 27اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 27اسفندماه 1398/12/27

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

مقاله-فاجعه بزرگ انسانی در شهر جنگ زده

فاجعه بزرگ انسانی در شهر جنگ زده 1398/12/27

امروز،26 اسفند است، روزی که از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان روز شهدای آبدانان نامگذاری شده است.صبح روز 26 اسفند سال 1366زمانی که همه مردم آبدانان گردهم آمده بودند تا پیکر پاک و مطهر 6 نفر از فرندان دلبند خود که در منطقه عملیاتی «شاخ شمیران» در غرب کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمده بودند را تشییع و به خاک بسپارند، مورد هجوم ناجوانمردانه هواپیماهای متجاوز رژیم بعث عراق قرار گرفته و ۳۶ نفر از زنان، مردان و کودکان بیگناه این دیار محروم در اوج مظلومیت به شهادت رسیدند.

استان ها-جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ ایثارگری نیازمند است

جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ ایثارگری نیازمند است 1398/12/26

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ ایثارگری نیازمند است، آن هم در شرایطی که دشمنان در تلاش هستند تا از طرق مختلف به کشور ضربه وارد کنند.

وصیت نامه ها-سخنان امام راهنمای عمل او بود

سخنان امام راهنمای عمل او بود 1398/12/26

شهید الیاس اصغرزاده مرغملکی فرزند حسن علی در 10 فروردین سال 1346 در استان چهارمحال و بختیاری به دنیا آمد، وی در چهارمین سال جنگ ضرورت مبارزه با ابر جنایتکاران شرق و غرب و صدور اسلام را به کشورهای تحت ستم دریافت و هنگامی که برای رفتن به جبهه در پایگاه بسیج سورشجان ثبت نام کرد، با درخواست او موافقت نشد و به اوگفتند، شما باید در اینجا خدمت کنید و مسئولیت شورای بسیج را به عهده بگیرید و روستائیان را برای مبارزه با دشمنان خارجی و داخلی آماده سازید.

استان ها-اقلام بهداشتی ویژه ایثارگران در خوزستان توزیع شد

اقلام بهداشتی ویژه ایثارگران در خوزستان توزیع شد 1398/12/26

مدیرکل بنیاد خوزستان از توزیع اقلام بهداشتی ویژه پیشگیری از ویروس کرونا شامل دستکش، ماسک N95 و محلول ضد عفونی کننده در میان ایثارگران استان خبر داد.

استان ها-پخش ویژه برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از صداوسیمای مرکز گیلان

پخش ویژه برنامه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از صداوسیمای مرکز گیلان 1398/12/26

مدیرکل بنیاد گیلان در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان اظهار کرد:به منظور حفظ سلامتی جامعه و رعایت دستورالعمل های بهداشتی توصیه شده از سوی وزارت بهداشت ودرمان، برخی از برنامه های فرهنگی و تجمعی در ماه آتی لغو و برنامه‌ها در فضای مجازی و صدا و سیما پخش خواهد شد.

گفتگو-سی سال خاطره از ۳ سال زندگی مشترک

سی سال خاطره از ۳ سال زندگی مشترک 1398/12/26

حاج کاظم نجفی رستگار در سوم فروردین سال ۱۳۳۹ در شهر ری به‌ دنیا آمد. وی تا کلاس سوم دبیرستان درسش را ادامه داد و پس از آن در صف عناصر انقلابی قرار گرفت. با پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز تحرکات نیروهای ضد انقلاب، همراه نیروهای شهید دکتر مصطفی چمران، راهی کردستان شد و آموزش‌های چریکی را در آن‌جا فرا گرفت. او پس از بازگشت از کردستان و آموختن فنون نظامی و جنگ شهری از سوی شهید چمران و جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان، در پادگان توحید، به عضویت رسمی سپاه پاسداران درآمد و بعد از مدتی برای آموزش احکام دینی و مسائل نظامی به جوانان ونوجوانان به شهرفیروزکوه رفت.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 26 اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 26 اسفندماه 1398/12/26

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد

استان ها-فرهنگ ایثار موجب انسجام ملی در برابر مشکلات و بحران ها است

فرهنگ ایثار موجب انسجام ملی در برابر مشکلات و بحران ها است 1398/12/25

مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم با حضور در برنامه زنده گفت و گوی خبری سیمای نور استان قم که به روز بزرگداشت شهدا اختصاص یافت، گفت: شناخت و ترویج فرهنگ ایثار در سطح جامعه موجب تقویت انسجام ملی است و موجب می شود تا بحران ها را با سهولت بیشتری پشت سر بگذاریم.

استان ها-شهدای مدافع حرم الگوهای جامعه هستند

شهدای مدافع حرم الگوهای جامعه هستند 1398/12/25

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز از شهدای مدافع حرم به‌ عنوان بهترین الگوهای امروزی برای نسل جوان جامعه یاد کرد و اظهار داشت: شهدای مدافع حرم الگوهایی هستند که فرهنگ ایثار و شهادت در نسل‌های گذشته را زنده کردند.

استان ها-توزیع بسته‌های بهداشتی در بین ایثارگران چهار محال و بختیاری

توزیع بسته‌های بهداشتی در بین ایثارگران چهار محال و بختیاری 1398/12/25

سرپرست معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری گفت: این نهاد بسته‌های بهداشتی شامل دستکش، محلول ضدعفونی‌کننده و ماسک را تهیه و به یک هزار و ۵۰۰ نفر از افراد جامعه ایثارگری استان اختصاص داده است.

استان ها-پدر شهیدان جنتی، آسمانی شد

پدر شهیدان جنتی، آسمانی شد 1398/12/25

پدر شهیدان حسین و تقی جنتی، از شهدای استان مرکزی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندانش پیوست.

خبر-سالروز شهادت شهید مهدی باکری

سالروز شهادت شهید مهدی باکری 1398/12/25

امروز ۲۵ اسفندماه سالروز شهادت سردار مهدی باکری فرمانده لشکر عاشورا است. برای همین مروری بر زندگی و فعالیت‌های این شهید خواهیم داشت.

مقاله-خوابِ مرگ در حلبچه

خوابِ مرگ در حلبچه 1398/12/25

در روز 25 اسفند سال ۱۳۶۶ یکی از دردناک‌ترین وغم‌انگیزترین رویدادها در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران رقم خورد. بمباران شیمیایی شهر حلبچه کردستان عراق یکی از جنایات رژیم بعث عراق بود که در آن هزاران تن از شهروندان کُرد عراقی قربانی سیاست‌های رژیم بعث و نسل‌کشی سازمان ‌یافته این رژیم شدند.حمله شیمیایی به حلبچه که به «کشتار حلبچه یا جمعه خونین» نیز شناخته می شود، به‌عنوان نسل‌کشی مردمی‌ بی‌گناه از آن یاد می‌شود. ابعاد فاجعه شیمیایی حلبچه در مقیاسی به‌ وقوع پیوست که به باور بسیاری با فجایع «بمباران اتمی هیروشیما» و «ناکازاکی»قابل قیاس است. از این‌رو پس از هیروشیما این شهر را می‌توان قربانی جنایت علیه بشریت و نمادی از توحش رژیم خون ریز و جنایتکار بعث عراق دانست.

استان ها-حضور شکست‌ناپذیر ایثارگران در خط مقدم رزمایش مقابله با کرونا

حضور شکست‌ناپذیر ایثارگران در خط مقدم رزمایش مقابله با کرونا 1398/12/25

مدیرکل بنیاد آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: احساس مسئولیت جامعه ایثارگری برای حضور در خط مقدم مقابله با کرونا که اکنون در میان جوامع و میهن عزیزمان برقرار است، ستودنی است.