دوشنبه 20 مرداد 1399 |

آرشیو خبر
گفتگو-پیرو ولایت فقیه باشید که عامل پیروزی و حفظ انقلاب است

پیرو ولایت فقیه باشید که عامل پیروزی و حفظ انقلاب است 1399/02/03

شهید امیر صفری در 11 آبان سال 1346، در خانواده ای مذهبی در یکی از محلات جنوب شهر تهران چشم به جهان گشود. پدرش مصطفی نانوا و مادرش زهرا سلیمی خانه دار بود. وی از همان کودکی همراه با پدر خود در مجالس و هیئات مذهبی و نیز در نماز جماعت مسجد شرکت می کرد. در دوران قبل از انقلاب با اینکه سن کمی داشت، بعد از مدرسه همراه برادرش بیشتر اوقاتش را در مسجد سپری می کرد و در تظاهرات ها هم حضوری فعال داشت. پس از اتمام سال دوم هنرستان دیگر تاب و تحمل ماندن در تهران و شنیدن اخبار جبهه را از دور نداشت، او پس از گذراندن دوره ی آموزشی، همزمان با تحصیل به جبهه شتافت و در 3 اردیبهشت سال 66، در شلمچه آسمانی شد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 3 اردیبهشت ماه 1399/02/03

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

مقاله-افسری خوشنام،مومن و وطن دوست؛ سپهبد شهید ولی الله قرنی

امیری خوشنام،مومن و وطن دوست؛ سپهبد شهید ولی الله قرنی 1399/02/03

ولی الله قرنی در سال 1292 شمسی در تهران متولد و از ابتدای کار در ارتش فعالیت علیه رژیم طاغوت را آغاز کرد.وی در جریان کودتای 28 مرداد توسط رژیم دستگیر و از ارتش اخراج شد.در سال 1337 نیزبا عده ای از همکاران خود طرح یک کودتا را علیه رژیم ریخت که بنا به دلایلی کشف شد و قرنی به سه سال زندان و انفصال از خدمت محکوم شد. چند سال بعد نیز در جریان 15 خرداد 1342 مجددا دستگیر و به 3 سال زندان محکوم شد. رژیم شاه پس از دستگیری وی او را به 9 ماه زندان انفرادی فرستاد و مجداد 3 سال در زندانی شد. پس از آزادی مدت ها زیر فشار های مالی و کنترل شدید نیرو های ساواک زندگی کرد و در بحبوحه انقلاب به یاران امام خمینی (ره) پیوست. وی پس از پیروزی انقلاب به فرماندهی ستاد مشترک ارتش رسید اما پس از مدت کوتاهی در تاریخ 7 فروردین 1358 از این سمت استعفا داد و کمتر از یک ماه بعد توسط گروه تروریستی فرقان در منزل اش ترور و به شهادت رسید. پایگاه خبری حیات به مناسبت سالروز شهادت وی نگاهی انداخته به زندگی نامه این شهید بزرگوار که یکی از شاخص ترین چهره های انقلابی ارتش انقلاب اسلامی محسوب می شود.

استان ها-ارائه خدمات غیر حضوری به ایثارگران در راستای تحقق دولت الکترونیک

ارائه خدمات غیر حضوری به ایثارگران در راستای تحقق دولت الکترونیک 1399/02/02

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز بر لزوم ارائه خدمات غیر حضوری به ایثارگران در راستای تحقق دولت الکترونیک تاکید کرد و گفت: بنیاد پیشرو در خدمت رسانی غیر حضوری به ایثارگران است.

استان ها-گفتگوی تلفنی مدیرکل بنیاد شهید مازندران با ایثارگران

گفتگوی تلفنی مدیرکل بنیاد شهید مازندران با ایثارگران 1399/02/02

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران سه شنبه دوم اردیبهشت ماه به صورت تلفنی پاسخگوی مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری استان بود.

خبر-توزیع ۷۵ هزار بسته بهداشتی بین جانبازان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

توزیع ۷۵ هزار بسته بهداشتی بین جانبازان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا 1399/02/02

مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران از توزیع ۷۵ هزار بسته بهداشتی بین جانبازان و گروه‌های در معرض خطر و آسیب‌پذیر ایثارگران در سراسر کشور خبر داد و گفت: توزیع این بسته‌ها و اقلام بهداشتی همچنان ادامه دارد.

وصیت نامه ها-همیشه از ولایت فقیه پشتیبانی کرده و در خط امام باشید که خط پیامبران است

همیشه از ولایت فقیه پشتیبانی کرده و در خط امام باشید که خط پیامبران است 1399/02/02

شهید صمد کرداری یامچی فرزند محمد رضا، در 1 مهرماه سال 42، در شهر مرند در استان آذربایجان شرقی به دنیا آمد. وی 19 ساله بود و یک فزرند دختر داشت که در 2 اردیبهشت سال 61، در فتح خرمشهر به شهادت رسید. پیکر این شهید بزرگوار در گلزار دیزج غریب در استان آذربایجان شرقی به خاک سپرده شد.

مقاله-چهار دهه صلابت

چهار دهه صلابت 1399/02/02

در تاریخ دوم اردیبهشت ماه سال 1358 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) تاسیس شد،زمانی که سپاه تشکیل شد کسی تصور نمی کرد که این نهاد کوچک به یکی از ارکان مهم در ساختار نظام جمهوری اسلامی تبدیل شود.سپاه پاسداران از آن زمان تا کنون، همواره در راستای رسالت خود که همانا پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است، موفق عمل کرده و کارنامه ای درخشان از خود، طی این 41 سال بر جای نهاده است. پایگاه خبری حیات، به بهانه سالروز تاسیس این نهاد انقلابی، نگاهی مختصر انداخته به تاریخچه سپاه از زمان تشکیل تا به امروز، که در زیر می خوانید.

استان ها-شنیدن خواسته‌های ایثارگران از وظایف اساسی کارکنان بنیاد است

شنیدن خواسته‌های ایثارگران از وظایف اساسی کارکنان بنیاد است 1399/02/02

مدیرکل بنیاد استان گلستان دیدار با جامعه ایثارگری را در تسریع روند حل مشکلات بسیار مؤثر دانست و گفت: شنیدن خواسته‌های جامعه هدف از وظایف مهم و اساسی کارکنان بنیاد است.

استان ها-برقراری بیش از ۵ هزار تماس تلفنی با ایثارگران ایلامی از زمان شیوع کرونا

برقراری بیش از ۵ هزار تماس تلفنی با ایثارگران ایلامی از زمان شیوع کرونا 1399/02/02

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام از برقراری ۵ هزار و ۲۰۶ تماس با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان ایلام و پیگیری مسائل و مشکلات آنها در ایام شیوع ویروس کرونا خبر داد.

خبر-مروری کوتاه بر اقدامات تاریخی سپاه

مروری کوتاه بر اقدامات تاریخی سپاه 1399/02/02

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمـانـی کـه کشور نیاز مبرم به امور امنیتی داشت با کمترین بودجه و امکانات و با بیشترین انگیزه و اعتقاد، مرزبانی صادق و لایق برای انـقـلاب و کشور شد.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد عبدالرضا شفیعی، آسمانی شد

جانباز ۷۰ درصد عبدالرضا شفیعی، آسمانی شد 1399/02/02

جانباز ۷۰ درصد عبدالرضا شفیعی، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

استان ها-کیفیت خدمات‌دهی به دانش‌آموزان ایثارگر افزایش یابد

کیفیت خدمات‌دهی به دانش‌آموزان ایثارگر افزایش یابد 1399/02/02

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: باید تعاملات مسئولان بنیاد و آموزش و پرورش تقویت شود تا کیفیت خدمات‌دهی به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر افزایش یابد.

خبر-چه کسانی از ترس کرونا اجازه دارند روزه نگیرند؟

چه کسانی از ترس کرونا اجازه دارند روزه نگیرند؟ 1399/02/02

افراد سالم اگر نکات بهداشتی را که پزشکان، متخصصان و ستاد ملی مبارزه با کرونا نسبت به بیماری کرونا توصیه کرده‌اند، رعایت و فاصله اجتماعی را حفظ کنند، مشکلی با روزه‌داری نخواهند داشت، از این رو وظیفه دارند روزه بگیرند.

استان ها-تماس تلفنی با ۱۰۰۰ نفر از والدین صعب العلاج استان قم

تماس تلفنی با هزار نفر از والدین صعب العلاج استان قم 1399/02/02

مدیرکل بنیاد شهید امور ایثارگران استان قم گفت: با انتشار ویروس کرونا و به منظور پیشگیری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی با هزار نفر از والدین شهدای بستری در منزل تماس گرفته شد.

استان ها-خدمت به ایثارگران یک اصل است

خدمت به ایثارگران یک اصل است 1399/02/02

مدیر کل بنیاد استان مرکزی اظهار داشت: خدمت به ایثارگران یک اصل است، زیرا خانواده شهدا و ایثارگران با خدا معامله کرده اند و اغلب کم توقع و یا بی توقع هستند و لذا خدمت به آنها دارای اجر عظیم و افتخار برای ما است.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 2 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 2 اردیبهشت ماه 1399/02/02

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

مقاله-سرودن از حماسه و ایثار

سرودن از حماسه و ایثار 1399/02/01

وقتی درباره شعر مقاومت سخن به میان می آید، باید ابتدا مرزهای این گونه ی شعری را مشخص کرد، ویژگی هایی چون درونمایه یا (تِم) ، تصویر سازی و به اصطلاح فنی ، صُور خیال مشخصه های زبانی ، دلالت های معنایی که خود می تواند مجموعه ای از دلالت های اجتماعی، سیاسی ، فرهنگی باشد و بسیاری از دیگر عناصری که اگر بخواهیم یک به یک به آنها بپردازیم هم از حوصله این متن خارج است و هم نیاز به بررسی های جامع پیرامون عناصر مطروحه دارد و در چارچوب این مقاله مختصر ، نمی گنجد. امروز، به مناسبت فرارسیدن روز بزرگداشت سعدی تلاش کرده ایم تا با اصل قرار دادن برخی از عناصر اساسی شعر مقاومت در تحلیل شعر منظوم دفاع مقدس، گامی هر چند کوچک در جهت بررسی جدیدی تر ادبیات و شعر دفاع مقدس برداریم، امید است که خواننده مشتاق خود برای گسترش و تکمیل این نوشتار به دنبال منابع دیگر هم بگردد تا ظرفیت ها ی بی شمار این گونه ادبی مغفول مانده را کشف کرده و جایگاه حقیقی و در خور شعر دفاع مقدس را در میان سایر گونه های شعری، بخصوص شعر پایداری و مقاومت، بیابد.

خبر-پرداخت کمک معیشت به تعدادی از جانبازان زیر ۲۵ درصد دارای مشکلات اقتصادی

پرداخت کمک معیشت به تعدادی از جانبازان زیر ۲۵ درصد دارای مشکلات اقتصادی 1399/02/01

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از شناسایی تعدادی از جانبازان زیر ۲۵ درصد دارای مشکلات مالی و اقتصادی خبر داد و گفت: این عزیزان به زودی از حمایت‌های لازم در قالب کمک معیشت به صورت ماهانه برخوردار خواهند شد.

خبر-تخصیص بسته‌های فرهنگی و بهداشتی به ایثارگران به مناسبت ماه مبارک رمضان

تخصیص بسته‌های فرهنگی و بهداشتی به ایثارگران به مناسبت ماه مبارک رمضان 1399/02/01

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تخصیص بسته‌های فرهنگی و بهداشتی به ایثارگران به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.