دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 |

آرشیو خبر
خبر-یاد مردانی که با زبان روزه در هوای داغ جنوب جهاد کردند

یاد مردانی که با زبان روزه در هوای داغ جنوب جهاد کردند 1398/02/22

حیات: مردان و زنان موحد خاطرات بسیار از دوران روزه داری و ضیافت های الهی دارند. پای سخن هر کدام از آنها بنشینی، حکایت های شیرین از روزهای تمرین بردباری و عبودیت خواهی شنید. در این میان خاطره رمضان های 8 سال دوران دفاع مقدس رنگ دیگری دارد. برای آنها که طعم جهاد با زبان روزه در روزهای گرم و سوزان جنوب را چشیده اند رمضان نقطه اوج معنویت و خلوص بود. جنگیدن برای خدا در ماه مهمانی خدا معنا و مفهوم خاص به رمضان جبهه، بخشیده بود.

تک عکس-قران سرلوحه تمام زندگی من است

قران سرلوحه تمام زندگی من است 1398/02/22

حیات: قرآن سرلوحه زندگی من است ، تاثیر حفظ قرآن کریم را در تمامی مسائل زندگی ام احساس می کنم و همیشه تلاش می کنم طبق دستور خداوند در قرآن، زندگی کنم.

مقاله-المان های هویتی شهید شیرودی

المان های هویتی شهید شیرودی 1398/02/22

حیات: آدم ها را به آنچه خود را با ان تعریف می کنند می توان شناخت. یعنی نمادها و نشانه هایی که به صورت ناخودآگاه در کنار خویش دارند و یا به رفتار می آورند، ظرافت هایی است که در عیارشناسی انسان ها باید به ان توجه کرد.

خبر-تیر خلاص به پرونده دیپلمات‌های ایرانی/ حاج‌ احمد شهید شده است!

تیر خلاص به پرونده دیپلمات‌های ایرانی/ حاج‌ احمد شهید شده است! 1398/02/22

حیات:کتاب «سی‌وهفت‌ سال» نوشته حمید داودآبادی که به‌تازگی چاپ شده، ثابت می‌کند حاج احمد متوسلیان در روز اسارتش در لبنان به شهادت رسیده و مسئولان کشور از بیان صریح این مساله شانه خالی می‌کنند.

تک عکس-چگونه منزل مادر شهید پناهگاه نیازمندان شد

چگونه منزل مادر شهید پناهگاه نیازمندان شد 1398/02/22

حیات: مادر شهیدان طهرانی مقدم، چهره آشنا برای بچه های جبهه و جنگ بود. مادری که سه مرد جهادی در دامن خویش پروراند، علی آقا در حالی که فقط 18 سال داشت در آبان 1359 به کاروان شهدا ملحق شد، حسن طهرانی مقدم پدر صنعت موشکی ایران هم در آبان ۱۳۹۰ به آرزوی دیرینش، شهادت رسید و سردار محمد طهرانی مقدم از رزمندگان و جانبازان عزیز است که مسئولیتهای کلیدی را در جبهه های غرب و جنوب کشور عهده دار بوده است. مادری که چنین خانواده تأثیرگذار جهادی شکل داده بود، بعد از جنگ همت خود را صرف ایثار اجتماعی کرد. او خانه خویش را به مرکز خیریه و دستگیری از افراد نیازمند و گرفتار اختصاص داد و می گفت: تمام مخارج خیریه را حسن آقا می دادند و همیشه با لیست جدید از افراد نیازمند وارد می شد.