چهارشنبه 20 آذر 1398 |

آرشیو خبر
استان ها-برگزاری یادواره 65 شهید بخش چاروسای استان کهگیلویه و بویر احمد

برگزاری یادواره 65 شهید بخش چاروسای استان کهگیلویه و بویر احمد 1398/07/02

حیات: یادواره 65 شهید والامقام بخش چاروسا به مناسبت هفته دفاع مقدس در جوار حرم مطهر امام زاده سید محمود استان کهگیلویه و بویر احمد برگزار شد.

استان ها-معلمان در شناساندن سیره شهدا از روش های نوین استفاده کنند

معلمان در شناساندن سیره شهدا از روش های نوین استفاده کنند 1398/07/02

حیات: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: معلمان باید در شناساندن سیره‌ شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت به دانش‌آموزان تلاش کنند و در تحقق این مهم از ایده‌های نو و جدید بهره بگیرند.

خبر-برگزاری همایش «گردشگری معلولان و سالمندان» و «مناسب‌سازی زندگی افراد آسیب نخاعی»

برگزاری همایش «گردشگری معلولان و سالمندان» و «مناسب‌سازی زندگی افراد آسیب نخاعی» 1398/07/02

حیات: «همایش گردشگری معلولان و سالمندان»، «همایش مناسب‌سازی برای زندگی روزانه افراد با ناتوانی جسمی و آسیب نخاعی»، «نشست آموزشی طب سوزنی در آسیب نخاعی ویژه افراد دچار آسیب نخاعی» و «نشست آموزشی کاربرد رویکرد نوین توان‌بخشی به روش لباس فضایی» هم‌زمان با «پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات و خدمات توان‌بخشی معلولین، جانبازان، سالمندان و صنایع پزشکی وابسته» با مشارکت اداره کل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،  سه شنبه 2مهر ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 2مهر ماه 1398/07/02

حیات: گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد

گزارش-آیین نامه یا قانون،مسئله محوری کمیسیون ماده 16

آیین نامه یا قانون،مسئله محوری کمیسیون رسیدگی به شکایات ایثارگران 1398/07/02

حیات: جلسه کارگروه حقوقی و قضایی کمیسیون ماده 16 با هدف بررسی وضعیت موجود و مطلوب کمیسیون ماده 16 و تبیین راهکارهای تقویت و اثربخشی آن ،روز دوشنبه 25 شهریور 1397 در مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر برگزار شد.این در حالی است که پیش از برگزاری این جلسه، نشست های دیگری نیز برای تبیین این عنوا ن برگزار شده بود که در آن کارشناسان حقوقی و قضایی به بحث و تبادل نظر پرداخته بودند و این جلسه بطور مشخص بر یافتن راه کار ها و راه حل های موجود پیرامون رسیدگی به شکایات ایثارگران تمرکز یافته بود.

مقاله-پیروزی از آن ماست

پیروزی از آن ماست 1398/07/01

حیات: روز سی و یکم شهریور ماه 1359 بمب افکن های رژیم بعثی عراق، بیش از 19 نقطه از خاک ایران از جمله فرودگاه مهر آباد در تهران ، فرودگاه های نظامی و بین المللی تبریز، شیراز، همدان، دزفول و اصفهان ، را ناجوانمردانه بمباران کردند. ادعاهای صدام درباره اروند رود و زیر پا گذاشتن معاهده الجزایر که در سال 1375 بهانه ای شد برای حمله تجاوزگرانه بغداد به خاک ایران. تنها یک روز پس از آن بود که ارتش و نیروی هوایی ایران عملیاتی عظیم را که امروز به عملیات کمان99 یا سایه البرز شهرت دارد را برنامه ریزی کرد و با یورشی همه جانبه ضربه سختی را به نیروی نظامی عراق وارد کرد.

استان ها-نظام اسلامی مرهون از خود گذشتگی ایثارگران است

نظام اسلامی مرهون از خود گذشتگی ایثارگران است 1398/07/01

حیات: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: امروز مرهون مجاهدت و از خود گذشتگی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستیم و باید قدردان ایثارگران باشیم.

خبر-روشندل: اقتدار نظامی امروز ایران به واسطه جوانان مومن و انقلابی است

روشندل: اقتدار نظامی امروز ایران به واسطه جوانان مومن و انقلابی است 1398/07/01

حیات: رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران در زمینه نظامی، علمی و ... به واسطه حضور جوانان مومن، انقلابی و باانگیزه حاصل شده است.

استان ها-ایثار جوانان و ملت ایران راهبردی برای کشورهای منطقه شده است

ایثار جوانان و ملت ایران راهبردی برای کشورهای منطقه شده است 1398/07/01

حیات: استاندار البرز با اشاره به اینکه مقاومت و ایثار جوانان و ملت ایران در چهل‌ سالگی اول انقلاب اسلامی ایران راهبردی برای کشورهای منطقه شده است، گفت: دشمنان تلاش زیادی کرده‌اند تا مردم را نسبت به‌ نظام بدبین کنند اما مردم کشورمان سختی‌ها را تبدیل به فرصت کردند.

استان ها-شهدا سرمایه‌های عظیم ملت ایران هستند

شهدا سرمایه‌های عظیم ملت ایران هستند 1398/07/01

حیات:مدیرکل بنیاد کرمان با بیان اینکه شهدا سرمایه‌های عظیم ملت ایران هستند، تصریح کرد: یاد شهدا را باید همیشه در فضای جامعه زنده نگه‌ داریم و برای ترویج فرهنگ شهادت و زنده نگه‌داشتن یاد آنان تلاش کنیم.

استان ها-ایثار جوانان و ملت ایران راهبردی برای کشورهای منطقه شده است

تداوم راه شهدا در گرو تأسی به فرهنگ عاشورا است 1398/07/01

حیات: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه اعتقاد داریم مقاومت و ایستادگی ما در دوران دفاع مقدس برگرفته از عاشورا است، گفت: با تأسی از فرهنگ عاشورا می‌توانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

خبر-برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در شهرستان‌های استان تهران و کرمانشاه

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در شهرستان‌های استان تهران و کرمانشاه 1398/07/01

حیات: مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در شهرستان‌های استان تهران و استان کرمانشاه خبر داد.

خبر-دفاع مقدس امروز اقتصادی و سایبری است

دفاع مقدس امروز اقتصادی و سایبری است 1398/07/01

حیات: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: هشت سال دفاع مقدس نیز از آن جمله نقاط عطف و کلیدی بود که مسیر ایرانی‌اسلامی را به سوی اقتدار، عزت و صلابت پیش برد.

خبر-انتشار کتب اسنادی «عملیات والفجر ۸» در هفته دفاع مقدس

انتشار کتب اسنادی «عملیات والفجر ۸» در هفته دفاع مقدس 1398/07/01

حیات: جانشین معاونت اسناد مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اعلام کرد:در هفته دفاع مقدس کتاب اسنادی «عملیات والفجر ۸» رونمایی خواهد شد. کتب اسنادی در رابطه با این عملیات منتشر شده و قرار است در روز سوم مهرماه رونمایی شود.

خبر-بررسی شعر دفاع مقدس در «شب شعر»

بررسی شعر دفاع مقدس در «شب شعر» 1398/07/01

حیات: مجله تلویزیونی «شب شعر» دوشنبه، اول مهر ماه و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، به موضوع شعر دفاع مقدسی می‌پردازد.

خبر-تجلیل از ۸ نویسنده دفاع مقدس

تجلیل از ۸ نویسنده دفاع مقدس 1398/07/01

حیات: به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد هفته دفاع مقدس در مراسمی با عنوان «قلم‌های مقدس» از هشت نویسنده حوزه دفاع مقدس تجلیل می‌شود.

استان ها-دوران دفاع مقدس، دوران طلایی کشور بود

دوران دفاع مقدس، دوران طلایی کشور بود 1398/07/01

حیات: نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نوجوانان و جوانان باید ایثارگران را الگوی خـود قرار دهنـد، تصریح کرد: دفـاع مقـدس دوران طلایی برای کشور بود و این دوران همیشه زنـده است و مـا بایـد تلاش کنیم که همچنان زنده بماند.

استان ها-برگزاری نشست برنامه‌ریزی نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار

برگزاری نشست برنامه‌ریزی نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار 1398/07/01

حیات: نشست برنامه‌ریزی نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

استان ها-آغاز طرح پایش سلامت در روستاهای قم

آغاز طرح پایش سلامت در روستاهای قم 1398/07/01

حیات:طرح پایش سلامت والدین معظم شهدای روستایی در پنج بخش استان قم آغاز شد.

خبر-مردم ایران امروز نیز مانند دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان ایستاده‌اند

مردم ایران امروز نیز مانند دوران دفاع مقدس در مقابل دشمنان ایستاده‌اند 1398/07/01

حیات:نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به مقاومت مردم ایران در دوران دفاع مقدس که باعث پیروزی ایران شد گفت: امروز نیز مردم انقلابی کشور با تکیه بر فرهنگ ایثار و شهادت در مقابل مشکلات مقاومت می‌کنند و دولت آمریکا و سایر دشمنان را ناکام گذاشته‌اند.