یکشنبه 11 خرداد 1399 |

آرشیو خبر
وصیت نامه ها-باخداپیمان می بندم تمام عاشوراها وتمام کربلاها با حسین همراه باشم

باخدا پیمان می بندم تمام عاشوراها وتمام کربلاها با حسین همراه باشم 1398/12/21

شهید عباس احمدی فرزند قلی در 19 اردیبهشت سال 1346 در شهرستان قیروکازرین یکی از شهرستان های استان فارس متولد شد، وی 16 ساله بود که در منطقه کوشک در استان خوزستان در 21 اسفند سال 1362 به شهادت رسید.

استان ها-تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جانبازان ضایعه نخاعی ایلام

تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جانبازان ضایعه نخاعی ایلام 1398/12/21

مدیرکل بنیاد ایلام از تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جانبازان ضایعه نخاعی استان خبر داد و گفت: تا کنون در دو مرحله بسته‌های بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده در درب منازل تحویل جانبازان معزز قطع نخاع استان شده است.

استان ها-نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است

نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ای همگانی است 1398/12/21

مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اهمیت روز شهید، و پاسداشت آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی که حاصل خون شهدا است اظهار داشت: همه ما موظفیم در راستای نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به جامعه به‌ ویژه جوانان آینده‌ساز این کشور تلاش کنیم.

استان ها-مددکاران بازوان توانمند بنیاد شهید هستند

مددکاران بازوان توانمند بنیاد شهید هستند 1398/12/21

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: امروز مددکاران بازوان توانمند بنیاد شهید و امین خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند و ارزش خدمت این عزیزان به جامعه هدف قطعاً دوچندان خواهد بود.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد شکرالله داوودی، به شهدا پیوست

جانباز ۷۰ درصد شکرالله داوودی، به شهدا پیوست 1398/12/21

جانباز ۷۰ درصد اهل شهریار شکرالله داوودی، به یاران شهیدش پیوست.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،چهارشنبه 21اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،چهارشنبه 21اسفندماه 1398/12/21

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو- ایثار برون رفتن از انحصار تن وهجرت به رفتار دگر خواهانه است

ایثار, برون رفتن از انحصار تن وهجرت به رفتار دگر خواهانه است 1398/12/21

یک شنبه گذشته مصادف با میلاد پیشوای اول شیعیان بود از آنجا که امام علی (ع) بزرگترین تجلی ایثارگری و گذشت در میان شیعیان جهان است،پایگاه خبری حیات به همین مناسبت و همچنین در آستانه روز شهدا و سالگرد بنیاد شهید و امور ایثارگران سلسله گفت وگوهایی باهمکاری بنیاد دانش پژوهان شاهد و ایثارگر با صاحب نظران حوزه ایثار اجتماعی انجام داده است که دوقسمت آن در روزهای گذشته منتشر شد. اشاره به این حقیقت ضرورت دارد که شهدای گرانقدر ما نمود و عصاره مفهوم ایثار اجتماعی هستند ، آزادگانی که جان خود را برای حراست و محافظت از ملت و سرزمین خود کف دست گذاشته و با نوشیدن شربت شهادت، اثبات کردند که نام شهید پیوندی ناگسستنی با مفهوم ایثار و از جان گذشتگی دارد، بدیهی در جامعه ما هر کجا پبرامون مقوله ای چون ایثار اجتماعی سخن به میان می آید، بی شک نام شهدا و ایثارگران جبهه های جنگ ، بیش از هر نام دیگری جلوه گری خواهد کرد

استان ها-مهمترین ماموریت بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مهمترین ماموریت بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است 1398/12/20

مدیر کل بنیاد استان مرکزی به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه با انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای اشاره کرد و مهمترین ماموریت بنیاد را توجه به برنامه های فرهنگی و گسترش فرهنگ ایثار ذکر کرد.

وصیت نامه ها-از مسائلی که باعث جدایی امت اسلام می شود بپرهیزد

از مسائلی که باعث جدایی امت اسلام می شود بپرهیزد 1398/12/20

شهید محمود سرآبادانی فرزند عباس، در 10دی ماه سال 1340در روستای سرآبادان تفرش استان مرکزی به دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی را در روستای زادگاهش سپری و پس از آن به همراه خانواده به شهر مقدس قم مهاجرت کرد.

استان ها-ارائه ۲۲۰ بسته بهداشتی به جانبازان لرستان

ارائه ۲۲۰ بسته بهداشتی به جانبازان لرستان 1398/12/20

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان با بیان اینکه طی هفته گذشته بیش از ۲۲۰ بسته بهداشتی به جانبازان لرستانی داده شد، گفت: این جانبازان بر اساس اولویت بندی و از میان جانبازان شیمیایی و قطع نخاع انتخاب شدند.

استان ها-پدر شهیدان محمودی، آسمانی شد

پدر شهیدان محمودی، آسمانی شد 1398/12/20

پدر شهیدان توفیق، یونس و صدیق محمودی، از استان کردستان، شهرستان بانه آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.

خبر-ایثار اجتماعی کنونی ناشی از ترویج فرهنگ شهادت در کشور است

ایثار اجتماعی کنونی ناشی از ترویج فرهنگ شهادت در کشور است 1398/12/20

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه روز بزرگداشت شهدا صبح روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند ماه، با حضور در برنامه صبح بخیر ایران شبکه اول سیما تصریح کرد: ایثار اجتماعی به وجود آمده در شرایط فعلی کشور نشأت گرفته از فرهنگ ایثار و شهادت و فداکاری‌های شهدا و جانبازان است.

خبر-رییس جمهوری درگذشت مادر شهیدان شمسی پور را تسلیت گفت

رییس جمهوری درگذشت مادر شهیدان شمسی پور را تسلیت گفت 1398/12/20

رییس جمهوری در پیامی درگذشت حاجیه خانم ثریا روشنی؛ مادر شهیدان بزرگوار «محمد، حسین و جعفر شمسی پور» را تسلیت گفت و از درگاه ایزد منان برای ایشان علو درجات و همجواری با فرزندان شهیدش و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت کرد.

استان ها-جانباز 70 درصد احمد فخار، به یاران شهیدش پیوست

جانباز 70 درصد احمد فخار، به یاران شهیدش پیوست 1398/12/20

جانباز 70 درصد «احمد فخار» از خراسان رضوی به یاران شهیدش پیوست.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 20 اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 20 اسفندماه 1398/12/20

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد

گفتگو-اعتلای دیپلماسی عمومی با دیپلماسی فرهنگ ایثار

اعتلای دیپلماسی عمومی با دیپلماسی فرهنگ ایثار 1398/12/20

این روزها که مصادف با میلاد پیشوای اول شیعیان است برای شیعیانان جهان ایامی بسیار فرخنده و میمونی است بویژه در ایران اسلامی که به روز پدر نام گذاری شده است از آنجا که امام علی (ع) بزرگترین تجلی ایثارگری و گذشت در میان شیعیان جهان است، حیات به همین مناسبت و همچنین در آستانه روز شهدا و سالگرد بنیاد شهید و امور ایثارگران، سلسه گفت وگو هایی را با چند تن از کارشناسان و صاحب نظرانِ حوزه ایثار اجتماعی انجام داده است که در هر روز یکی از این گفت و گو ها منتشر خواهد شد.

خبر-گرامیداشت روز شهدا از طریق فضای مجازی و تبلیغات محیطی انجام می گیرد

گرامیداشت روز شهدا از طریق فضای مجازی و تبلیغات محیطی انجام می گیرد 1398/12/19

دبیر ستاد بزرگداشت روز شهدا تأکید کرد: با توجه به فراگیر شدن ویروس کرونا و لغو تمامی همایش‌ها و مراسم‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و دیگر سازمان‌ها به‌منظور پیشگیری از شیوع این بیماری، گرامیداشت ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا از طریق فضای مجازی و تبلیغات محیطی ضروری است.

استان ها-پدر بزرگوار شهیدان بیرجندی، به دیدار فرزندان شهیدش شتافت

پدر بزرگوار شهیدان بیرجندی، به دیدار فرزندان شهیدش شتافت 1398/12/19

پدر شهیدان عباس و حسن بیرجندی، از استان سمنان به فرزندان شهیدش پیوست.

وصیت نامه ها-قران بخوانید و به فقرا کمک کنید

قران بخوانید و به فقرا کمک کنید 1398/12/19

با طولانی شدن جنگ پس از آزادی خرمشهر شیوه‌ها و راهکارهای نظامی عراق دچار تغییرات و دگرگونی‌های اساسی شد، قدرت‌های جهانی با ترس از احتمال سقوط رژیم عراق، کمک‌های نظامی، اقتصادی و فنی فراوانی در اختیارش قراردادند. بنابراین، دولت عراق با استفاده از کمک‌های یاد شده به تقویت توانمندی‌هایش اقدام کرد. عملیات خیبر در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۶۲ در شرق رودخانه‌ی دجله و داخل هورالهویزه، به منظور تصرف بخش شرقی رودخانه‌ی دجله و جزایر مجنون و جلوگیری از تقویت سپاه سوم عراق توسط ایران با رمز یا رسول الله (ص)، به طور مشترک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران اجرا شد و در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۶۲ با رسیدن به اهداف خود، با موفقیت پایان پذیرفت، شهید محمد رضا بیاتی رزمنده ی 20 ساله ی همدانی نیز در این عملیات حضور داشت و در 19 اسفند سال 1362 به درجه‌ی والای شهادت نائل آمد و پیکرش مفقود الاثر گردید.